JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Bydgoski zespół na rajdzie pojawił się w składzie Dariusz Topolewski / Filip Biesek

Oponeo walczy o rajdową licencję

Data publikacji: 2013-06-12

W miniony weekend zespół Oponeo Motorsport wystartował w 33. Rajdzie Prząśniczka. Była to doskonała okazja do zdobycia cennego doświadczenia i punktów do licencji rajdowej R1, która umożliwia m. in. starty w Rajdowym Pucharze Polski.

Lokalizacja zawodów: Tomaszów Mazowiecki, łódzkie

Bydgoski zespół na rajdzie pojawił się w składzie Dariusz Topolewski / Filip Biesek (Opel Astra GSI). Towarzyszyły im dwie zaprzyjaźnione załogi: Marcin Jagła / Tomasz Mendyk (Opel Astra GSI) oraz Oskar Lubieński / Adam Jaros (Honda Civic). Warto wspomnieć, że Adam Jaros to bardzo doświadczony pilot, regularnie biorący udział w Mistrzostwach Polski (podczas Rajdu Wisły zawodnik siedział na prawym fotelu rajdowego Forda Focusa prowadzonego przez Pawła Serafina).

Wszystkie wspomniane wyżej zespoły podczas rajdu obsługiwane były przez serwis AUTO-MAG należący do Marcina Gagackiego, lidera bydgoskiego teamu. W czasie zawodów "Gacek" czujnie obserwował zmagania zawodników i służył im cennymi wskazówkami.

Reprezentanci Oponeo Motor Sport utrzymywali dobre tempo podczas rajdu i notowali bardzo dobre czasy przejazdów odcinków specjalnych. Szczegółowe wyniki można znaleźć na stronie Rajdu Prząśniczka.

Ogromny pech spotkał jednak załogę Lubieński / Jaros. Na 200 metrów przed końcem ostatniego odcinka w ich Hondzie Civic posłuszeństwa odmówiło sprzęgło, które skutecznie unieruchomiło pojazd. Warto dodać, że przed ostatnim etapem załoga była na 2. miejscu w klasie i 3. miejscu w generalce. Pilot próbował nawet pchać samochód, ale droga biegła lekko pod górę i mimo woli walki nie udało się dotrzeć do mety.

Mimo tej przykrej awarii, przebieg rajdu należy rozpatrywać pozytywnie. Zawodnicy zdobyli doświadczenie, które z pewnością zaprocentuje podczas kolejnych rajdów.

Autor: Oponeo Motorsport

Komentarz do artykułu

cosowa napisał(a) dnia: 2013-06-13

Gratulacje chłopaki!!
Spalę gumę za Wasz rozwój ;)

Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm Nasze strony: Modelmania | OtoModel | Magazyn RC AUTA