Platinum Subaru Rally Team odniósł duży sukces w 41. Rajdzie Świdnickim Krause

Zabrakło 1,5 sekundy

Data publikacji: 2013-04-14

Sześć odcinków specjalnych padło łupem Wojtka Chuchały i Kamila Hellera w Subaru Impreza. 41. Rajd Świdnicki reprezentanci Platinum Subaru Rally Team zakończyli ostatecznie na drugim miejscu, tracąc do lidera zaledwie 1,5 sekundy.

Lokalizacja zawodów: Świdnica, -- świat --

Platinum Subaru Rally Team odniósł duży sukces w 41. Rajdzie Świdnickim Krause, inauguracyjnej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2013. Reprezentanci zespołu stworzonego dzięki współpracy firm Orlen Oil i Subaru Import Polska - Wojtek Chuchała i Kamil Heller - byli najszybsi na sześciu odcinkach specjalnych i do ostatniego kilometra walczyli o zwycięstwo. Do najwyższego stopnia podium zabrakło zaledwie 1,5 sekundy, ale duetowi PSRT udało się obronić pierwsze miejsce w klasyfikacji niedzielnego etapu. Druga załoga teamu, Michał i Grzegorz Bębenkowie, wraz z kolejnymi kilometrami coraz lepiej poznawali nową rajdówkę, notując czasy w czołowej dziesiątce i zdobywając cenne punkty dla zespołu.

Mimo słonecznej pogody, niedzielny etap 41. Rajdu Świdnickiego Krause okazał się dla zawodników jeszcze trudniejszy niż sobotni. Przed finałowym odcinkiem specjalnym przewaga Wojtka Chuchały i Kamila Hellera wynosiła zaledwie 0,2 sekundy. Do pierwszego miejsca zabrakło jedynie 1,5 sekundy, ale załoga PSRT zajęła znakomitą, drugą lokatę w rajdzie i pierwszą w dniu. Na mecie Siemanko i Elena odebrali również puchary za zwycięstwo w Klasyfikacji Producentów, a dzięki dorobkowi punktowemu obu załóg Platinum Subaru Rally Team objął prowadzenie w klasyfikacji Zespołów Sponsorskich. Michał i Grzegorz Bębenkowie także nie mieli łatwego zadania, gdyż debiut w nowym samochodzie przypadł na jedną z najtrudniejszych edycji świdnickiego klasyka. Załoga Platinum Subaru Rally Team nie uniknęła problemów na trasie, ale była zadowolona z możliwości STI w specyfikacji R4 i swoich postępów w poznawaniu tej rajdówki.

Wojtek Chuchała: Wspaniały rajd i wspaniały dzień, w którym naszym założeniem było dojechanie do mety. Naprawdę nie spodziewaliśmy się, że uda nam się jechać tak szybkim tempem i wygrywać tyle odcinków specjalnych. Oczywiście na kolejnych rajdach będziemy starali się być jeszcze szybsi i lepsi, bo wiemy, że to jest możliwe. Nasze STI to niesamowita maszyna, którą można walczyć o najwyższe cele. Dziękujemy całemu Zespołowi i naszym partnerom: Keratronik, Raiffeisen Leasing, Geberit, Greco, SJS i Sony VAIO. Pozdrawiamy też naszych kibiców i mamy nadzieję, że dostarczyliśmy im choć trochę emocji, bo obiecujemy ich dużo więcej!

Kamil Heller: Dziś było naprawdę fantastycznie, na ostatniej pętli udało nam się jeszcze poprawić, więc jesteśmy bardzo zadowoleni. Zwycięstwo w dniu smakuje wspaniale, podobnie jak drugie miejsce w całym rajdzie, wywalczone po tak zaciętej rywalizacji. Dziękujemy całemu Zespołowi za świetne przygotowanie samochodu i fantastyczną pracę podczas tego weekendu. Teraz czekają nas kolejne rundy RSMP, na czele z niemal domowym dla nas Rajdem Wisły. Do zobaczenia!

Michał Bębenek: Tegoroczny Rajd Świdnicki nie należał dla nas niestety do najszczęśliwszych. Czasy na odcinkach nie były zadowalające i myślę, że zdecydowanie stać nas na więcej. Wczorajszy dzień zaczął się optymistycznie. Osiągane rezultaty bardzo nas cieszyły. Dziś było zdecydowanie słabiej. Być może zaważył na tym brak czasu na solidne testy, które dodatkowo przeprowadzaliśmy w nieco innym warunkach niż te, które panowały na rajdzie. Subaru ma w sobie duży potencjał i postaramy się go odpowiednio wykorzystać w dalszej części sezonu. Myślami jesteśmy już przy Rajdzie Wisły. Z pewnością wyciągniemy odpowiednie wnioski i przygotujemy się do tego występu bardzo solidnie.
Grzegorz Bębenek: Nie pozostaje nic innego niż pozytywnie patrzeć w przyszłość. Nowy samochód, jak się okazuje, jeszcze nas trochę zaskakuje. Będziemy też pracować nad nastawami zawieszenia. Mam nadzieję, że szybko zgramy się w pełni w nową rajdówką. W tym sezonie czeka nas jeszcze wiele rajdów i zrobimy wszystko żeby wypaść na nich jak najlepiej. Dziękujemy za wsparcie naszym sponsorom i partnerom: Orlen Oil, Subaru Import Polska, Dr.Marcus International, Igloo, CAT i Prince.

Platinum Subaru Rally Team to zespół, który powstał w 2013 roku. Jego barwy reprezentują Michał i Grzegorz Bębenkowie - obecni Wicemistrzowie Polski z 15-letnim stażem w RSMP oraz wojtek Chuchała i Kamil Cheller - młodzi zawodnicy, który rozpoczynają dopiero trzeci sezon w RSMP, ale mają już na koncie tytuł Mistrzów Polski w grupie N. Platinum Subaru Rally Team będzie rywalizować w pełnym cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2013. Obie załogi startują w Subaru Imprezach R4.

Fot. M. Kaliszka i T.Kaliński

Autor: Subaru

Galeria fot. Nadesłane Platinum Subaru Rally Team odniósł duży sukces w 41. Rajdzie Świdnickim Krause - 1Platinum Subaru Rally Team odniósł duży sukces w 41. Rajdzie Świdnickim Krause - 2Platinum Subaru Rally Team odniósł duży sukces w 41. Rajdzie Świdnickim Krause - 3

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska