JazdaMiejska.pl | moto magazyn

Boksery powalczą w toruńskim MotoParku

Data publikacji: 2021-10-07

24 października odbędzie się impreza dla... Imprez i innych "plejad". Zapisy na track day Subaru Trophy jeszcze trwają.

Lokalizacja zawodów: Toruń, kujawsko-pomorskie

Organizatorem wydarzenia jest grupa Motorsport Trophy prowadząca popularne serie samochodowe, tak jak chociażby Time Attack Trophy i Track Day Trophy. Właśnie w tej ostatniej konwencji ma być utrzymane najbliższe wydarzenie dla kierowców "subaraków". Organizatorzy tego dnia każdemu uczestnikowi gwarantują naprawdę dużo jazdy po torze, co najmniej kilkadziesiąt kilometrów w ramach bloku otwartych jazd treningowych Open Track i odbywających się po nich prób sportowych na czas z użyciem elektronicznego pomiaru.
Tego dnia na Torze Toruń zabulgoczą boxery, jednak niekoniecznie tylko spod masek sprawdzonych w sporcie samochodowym Imprez i WRX STi, ale być może też Legacy, Outbacków czy nawet Foresterów. Wydarzenie otwarte jest bowiem dla wszystkich aut marki Subaru - bez względu na model, wersję czy poziom przygotowania technicznego do uprawiania motorsportu.
- To wydarzenie dla każdego posiadacza Subaru, który chciałby tego dnia sprawdzić się na torze w obecności innych miłośników "plejad" - podkreśla szefostwo grupy Motorsport Trophy. - Spotkanie ma mieć też wymiar integracyjny. Na miejscu nie zabraknie gastronomii i pamiątkowych, bezpłatnych sesji fotograficznych, zarówno indywidualnych, jak i grupowych. Bardzo zależy nam na luźnej, koleżeńskiej atmosferze. Chcemy, żeby każdy uczestnik tej imprezy czuł się u nas dobrze. Rywalizacja w ramach prób sportowych będzie odbywała się na prostych, przejrzystych zasadach z podziałem na trzy klasy uwzględniające poziom przygotowania samochodu do sportu.
Przyjęto podział na następujące klasy: FUN (dla słabszych modeli i wersji Subaru w seryjnych specyfikacjach) STREET (sportowe wersje o seryjnych specyfikacjach lub po niedużych modyfikacjach), SPORT (auta przygotowane do rywalizacji w sporcie samochodowym). Dla najlepszych w każdej z nich przewidziane są puchary i nagrody.
Część Open Track i próby sportowe będą odbywały się na asfaltowej pętli MotoParku. W przypadku znalezienia co najmniej 20 chętnych istnieje możliwość przygotowania dodatkowej próby sportowej z użyciem szutrowej części toru.
Rejestracja uczestników Subaru Trophy trwa do najbliższego poniedziałku, 11 października. Więcej informacji w WYDARZENIU na FB.

Autor: Tomasz Niejadlik

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm Nasze strony: Modelmania | OtoModel | Magazyn RC AUTA