W RSMP 2012 Toruń reprezentować będą Hubert Ptaszek, Przemysław Żabka i Sebastian Wesołowski.

Toruń powraca do rajdowej elity

Data publikacji: 2012-02-17

Hubert Ptaszek już dzisiaj zadebiutuje w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. We wtorek podczas konferencji prasowej w Automobilklubie Toruńskim debiutant odpowiadał na pytania dziennikarzy.

Lokalizacja zawodów: Toruń, kujawsko-pomorskie

Po kilkunastu latach przerwy Automobilklub Toruński będzie miał swoich reprezentantów w wąskim gronie uczestników rajdowych mistrzostw kraju. W tej ekstraklasie regularnie uczestniczy zaledwie około czterdziestu załóg. W tym sezonie aż dwie będą reprezentowały barwy toruńskiego klubu. Za kierownicami zasiądą Hubert Ptaszek i Przemysław Żabka. Są regiony, które w tej rywalizacji nie mają obecnie ani jednego reprezentanta. Województwo kujawsko-pomorskie w ostatnich latach w RSMP reprezentowało zaledwie dwóch kierowców - Marcin Gagacki z Bydgoszczy i Ariel Piotrowski z Włocławka.

W związku z tym spektakularnym wydarzeniem w siedzibie Automobilklubu Toruńskiego odbyła się konferencja prasowa z udziałem zawodników, którzy będą reprezentowali Toruń w RSMP 2012. Na pytania dziennikarzy odpowiadał Hubert Ptaszek oraz Norbert Kacprzak - pilot Przemysława Żabki. Obok nich zasiadł Sebastian Wesołowski, który przygotowuje się do kolejnego sezonu w Rajdowym Pucharze Polski. W spotkaniu poza tym wzięły też udział władze AT i bardzo liczni przedstawiciele prasy, radia, telewizji i portali motoryzacyjnych. W sali plenarnej Automobilklubu zrobiło się tego dnia naprawdę tłoczno.

Szefostwo klubu w trakcie konferencji nie ukrywało, że ze sporymi nadziejami spogląda na obie załogi przygotowujące się do startów w RSMP.
- Hubert Ptaszek to niezwykle utalentowany zawodnik, który ma spore predyspozycje do tego, aby w najbliższych latach sporo namieszać w mistrzostwach Polski - podkreślali prezesi Automobilklubu. - Poza talentem i determinacją, której mu również nie brakuje, niezwykle ważnym czynnikiem jest profesjonalny sposób funkcjonowania całego jego zespołu. Hubert ma doskonałe warunki do dalszego rajdowego rozwoju. Jesteśmy pewni, że to wszystko będzie stopniowo procentowało.

Nastolatek z Torunia jest jednym z najmłodszych kierowców w całej historii rajdowych mistrzostw Polski. Jego dotychczasowe wyniki z pewnością mogą napawać optymizmem, jednak sam do tego wszystkiego podchodzi ze sporym dystansem i skromnością.

- Wiem, że niektórzy mówią, że mam talent i mogę zamieszać w rajdach, ale ja do tego podchodzę bardzo spokojnie - stwierdzał na konferencji Hubert Ptaszek. - Mam świadomość swoich braków. Dopiero zaczynam swoja przygodę z tym sportem i przede mną jeszcze bardzo dużo nauki. Dużym ułatwieniem jest dla mnie fakt, że o mój sprzęt dbają najlepsi specjaliści. To bardzo ważne, jeśli się chce myśleć o sukcesie. Ja sam też dbam o to, aby być w najwyższej formie. Oprócz wielu godzin spędzonych na trasach podczas testów, regularnie ćwiczę na siłowni, biegam. Unikam alkoholu i stosuję specjalną dietę.

Hubert Ptaszek w czempionacie zadebiutuje już dzisiaj, w rozpoczynającym się Rajdzie Lotos Baltic Cup. Cel?
- Przede wszystkim szczęśliwie ukończyć zawody i zebrać dalszą cenną naukę - podkreśla zawodnik Karo BHZ Racing i Petronas Syntium Rally Teamu.

Do startów gotują się również pozostali reprezentanci Automobilklubu Toruńskiego w RSMP i RPP. Przemysław Żabka i Norbert Kacprzak oraz załoga Sebastian Wesołowski-Karol Juchniewicz na oficjalne rozpoczęcie rajdowego sezonu poczekają do kolejnych rajdów.

Autor: Jazda Miejska

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
SZUKAJ W SERWISIE!
OtoModel - ogłoszenia modeli RC, części Traxxas Arrma HPI i inne
motosport AKTUALNOŚCI TESTY FOTOREPORTAŻ MODELE MOTOSPORT
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska