JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Do pucharu już zgłosili się tacy zawodnicy jak Hubert Ptaszek, Rafał Stalmach, Aron Domżała, Aleksander Jaroszewicz czy Radosław Typa

Castrol wraca do rajdów

Data publikacji: 2012-04-02

Hubert Ptaszek, Rafał Stalmach, Aron Domżała, Aleksander Jaroszewicz oraz Radosław Typa to kierowcy, którzy w tym sezonie rywalizować będą w Pucharze Fiesty. Głównym sponsorem zawodów Castrol EDGE Fiesta Trophy jest marka Castrol.

Lokalizacja zawodów: Polska, -- świat --

Zawody Castrol EDGE Fiesta Trophy są wliczane do cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski w ramach klasy 6 i są organizowane przez firmę G4 Garage. Sponsorem tytularnym pucharu jest Castrol, jeden z największych na świecie producentów olejów silnikowych i środków smarnych. Do tegorocznej edycji Castrol EDGE Fiesta Trophy wybrano pięć rajdów, zarówno na nawierzchni asfaltowej jak i szutrowej. Kierowcy będą mogli zdobywać punkty w następujących imprezach: Rajd Świdnicki (20-22.04), Rajd Karkonoski (1-3.06), Rajd Rzeszowski (9-11.08), Rajd Polski (28-30.09) oraz Rajd Dolnośląski (19-20.10). W cyklu mogą brać udział zawodnicy posiadający ważną licencję sportu samochodowego startujący samochodami Ford Fiesta R1 i R2.

Do pucharu już zgłosili się tacy zawodnicy jak Hubert Ptaszek, Rafał Stalmach, Aron Domżała, Aleksander Jaroszewicz czy Radosław Typa. W organizację zawodów zaangażował się kierowca rajdowy Mariusz Woźniczko, właściciel firmy G4 i zwycięzca ubiegłorocznej edycji. 

- Wzeszłym roku podjąłem decyzję o zaprzestaniu regularnych startów na rzecz nowych wyzwań. Organizacja pucharu jest jednym z nich - mówi. - Dzięki wsparciu sponsorów zapewnimy wysoki poziom obsługi tej imprezy. Śmiało możemy rywalizować z podobnymi zawodami w innych krajach Europy.

Tytularny sponsor zawodów, firma Castrol, już od lat angażuje się w sporty motorowe. Opracowując specjalne oleje przyczynia się do poprawy osiągów i wytrzymałości pojazdów na trasach rajdowych i torach wyścigowych.

- Castrol EDGE Fiesta Trophy ma na celu umożliwienie młodym, obiecującym kierowcom startów w rajdach profesjonalnie przygotowanymi samochodami - mówi Dorota Staszewska-Kumiszcze, Castrol Sponsorship Manager. - Castrol EDGE to nasza wiodąca marka. Poprzez sponsoring rajdów podkreślamy jej kluczowe wartości, takie jak ekstremalna wytrzymałość i osiąganie maksymalnych rezultatów w każdych warunkach - dodaje.

Castrol EDGE Fiesta Trophy to jedyne zawody w Polsce, gdzie będzie zapewniony dostęp do zintegrowanego serwisu dla wszystkich startujących załóg, wzorowany na mistrzostwach świata - na powierzchni ok. 800 metrów kwadratowych na każdym rajdzie zostanie stworzone miasteczko serwisowe pucharu. Organizatorzy zadbali też o komunikację za pośrednictwem Facebooka i YouTube - po każdym etapie rajdu będzie można obejrzeć 15-minutową relację na kanale YouTube. Dodatkowo każdy zawodnik, który zgłosi się do pucharu, otrzyma komplet opon rajdowych Michelin. Główną nagrodą dla zwycięzcy pucharu jest auto o wartości 60 tysięcy zł. Do wygrania podczas każdej rundy będą też nagrody pieniężne.

Źródło: Castrol

Autor: Jazda Miejska

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm Nasze strony: Modelmania | OtoModel | Magazyn RC AUTA