JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Modelarze powacają na rajdowe trasy. W niedzielę startuje 6. Rajd TKM.

Rajdówki zagłuszą karty

Data publikacji: 2012-08-31

Po wakacyjnej przerwie do rywalizacji powracają kierowcy elektrycznych rajdówek. Już w niedzielę, 02. wrześnie, na parkingu przy Motoarenie wystartują w 6. Rajdzie TKM.

Niedziela będzie prawdziwym świętem dla miłośników sportów motorowych w Toruniu. Przy żużlowej Motoarenie rywalizować będą kierowcy elektrycznych rajdówek w skali 1:10 oraz kartingowcy, którzy do Grodu Kopernika przyjadą na finałową rundę Pucharu ROTAX MAX Challenge Poland (więcej informacji w zapowiedzi - "Finał pucharu odbędzie się w Toruniu"). Obie imprezy odbędą się po sąsiedzku, więc kibiców w pierwszą niedzielę września czeka mnóstwo atrakcji, adrenaliny i zapachu wyścigowego paliwa.

Modelarze 6. Rajd TKM rozpoczną o godzinie 10.00. Wtedy to na uroczystej rampie zobaczymy pierwszego zawodnika. Organizatorzy przygotowali trzy odcinki specjalne przejeżdżane trzykrotnie. Wszystkie próby sportowe zlokalizowane będą na parkingu VIP przy Motoarenie. Tym razem rajdówki rywalizować będą na nawierzchni betonowej (kostka) i przyczepnej, choć kierowcy dysponujący potężnymi modelami z pewnością uraczą kibiców efektownymi slajdami.

Na liście startowej widnieje obecnie prawie 40. nazwisk kierowców z całej Polski. Swój udział w 6. Rajdzie TKM zapowiedział już aktualny rajdowy mistrz Toruniu, Jakub Chomicki. Do Torunia przyjedzie z nową bronią - Fordem Fiesta WRC. Dla warszawianina będzie to pierwszy start w tym sezonie i z pewnością niełatwy. Faworytem rajdu jest bowiem lider generalki" - Radosław Schenker. Kierowca z Głogowa tanio skóry nie sprzeda i wcale nie zamierza ustępować mistrzowi na drodze. Zapowiada się więc ciekawa rywalizacja i emocjonujące widowisko.

Plany "Chomika" i "Rekina" o zwycięstwie może pokrzyżować Paweł Świtajski (3. miejsce w generalce sezonu). Popularny "Gizber" w tym sezonie prezentuje iście mistrzowski styl. Gdyby nie absencja na pierwszych zawodach, dzisiaj bliższy byłby mistrzowskiego tytułu. Ostre tempo narzuci z pewnością także Michał Nowicki z Suchacza. Młody kierowca, który na toruńskich oesach debiutował dwa lata temu, coraz śmielej poczynia sobie na rajdowych trasach. W tym sezonie ma poważne szanse na swój pierwszy tytuł Rajdowego Mistrza Torunia modeli RC. Czy się uda?

Harmonogram 6. Rajdu TKM

9:15 - Odbiór administracyjny i wydanie kart drogowych
9:20 - Badanie kontrolne BK-1
9:50 - Publikacja listy dopuszczonych do startu
9:55 - Odprawa zawodników, zapoznanie z trasą
10:00 - Start do I etapu
ok 12:00 - Posiłek
ok 16:00 - Meta i BK-2
16:15 - Opublikowanie klasyfikacji końcowej
16:30 - Rozdanie nagród

Autor: Michał Jasiński

Komentarz do artykułu

Boguslaw napisał(a) dnia: 2012-09-03

Dziekuje Michale za zapowiedź naszych zawodów, oraz obecność na nich w szerszym gronie z aparatem w reku. Teraz z niecierpliwością czekamy na efekty, bo mam nadzieję, że zawodnicy nie zwiedli i ujęcia będą super. Przy okazji dziękuję Wszyszystkim, którzy pomogli w organizacji VI rundy ORMT 2012 "6 Rajdzie TKM".

Pozdrawiam i zapraszam już 9.09.2012, bo na terenie Motoparku odbędzie się 5 i 6 runda ORcMT

Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm Nasze strony: Modelmania | OtoModel | Magazyn RC AUTA