JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Majówka na torze Modelmania Park

Majówka w skalowym raju

Data publikacji: 2022-04-24

Trzy dni zabawy i rywalizacji, a w przerwie kiełbaska z grilla. Modelmania Park zaprasza fanów małego motorsportu do wspólnego świętowania Majówki na torze.

Miłośnicy samochodowego modelarstwa zdalnie sterowanego po raz pierwszy mają okazję spędzić wiosenną Majówkę na toruńskim torze Modelmania Park. Aż trzy zabawy, rywalizacji i smacznego grilla, na trzech różnorodnych torach.

W Święto Pracy, 01.05, organizatorzy zapraszają na RallySprint Show. To nowość w kalendarzu polskich zawodów RC, wzorowana na imprezach samochodowych typu KJS (Konkursowa Jazda Samochodem) czy "rajdowe wyścigi" jak choćby słynne RallyShow Monza. Rywalizacja rozgrywać się będzie na części asfaltowej i asfaltowo-szutrowej modelami typu on-road. Zadanie będzie polegać na pokonaniu wyznaczonej trasy ustawionej w kilku konfiguracjach, w trzech pętlach. Wygrywa ten, kto sumarycznie wykręci najkrótszy czas.

Dzień później na off-roadową trasę wyruszą właściciele modeli trialowych. Jedna z najpiękniejszych części Modelmania Park, zbudowana z kamieni, drewnianych mostków i piaszczystych górek, ugości kierowców od technicznej i precyzyjnej jazdy w trudnych warunkach. Karkołomne przeszkody, wodne szlaki czy strome podjazdy sprawdzą dokładnie umiejętności kierowców oraz techniczne zdolności ich maszyn. Kto wygra i ani razu nie przewróci się podczas manewrów? Zobaczymy już w 2-go Maja.

Ostatni dzień "Majówki w raju" to rywalizacja w najtrudniejszym i najszybszym wydaniu - Dakarowy RallySprint. Na starcie zobaczymy największe terenowe maszyny zdalnie sterowane, w dwóch klasach: Short Course i Monster Truck. Piaszczysta trasa, przeplatana dołami, kamieniami i hopkami, z pewnością dostarczy emocje najwyższej wartości. Zawody również rozgrywane będą na wzór wspomnianych na początku KJSów, czyli kilkukrotny przejazd wyznaczonej na torze trasy.

Do trzydniowej zabawy organizatorzy zapraszają nie tylko właścicieli modeli RC. Równolegle do zawodów, na pozostałych torach będzie można wynająć sobie zawodniczy model i samemu sprawdzić się za kierownicą topowych maszyn. Koszt godzinnej jazdy Traxxasem czy Tamiya to 50 zł. Są też warianty 30 minutowej zabawy. Liczba modeli w wypożyczalni jest ograniczona, więc jeśli ktoś chce mieć gwarancję, że rajdówka będzie na niego czekać, musi skontaktować się telefonicznie. Dla głodnych nie tylko sportowych emocji, na miejscu dostępny będzie grill z kiełbaskami.

Majówka na Modelmania Park zaprasza w godzinach 14:00 - 18:00. Zapisy dla zawodników oraz dokładny harmonogram imprezy znaleźć można na stronie organizatora.

Lokalizacja toru Modelmania Park: ul. M.Skłodowskiej-Curie 71g.

Majówka na torze modelarskim Modelmania Park

Autor: Jazda Miejska

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm Nasze strony: Modelmania | OtoModel | Magazyn RC AUTA