JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Zrzutka.pl prowadzi akcje zbiórki pieniędzy na rozwój Modelmania Park

Zrzutka na rozwój toru

Data publikacji: 2022-04-21

Modelmania Park jako pierwsza pokazała pomysł na modelarski kompleks dla różnych fanów małego motorsportu. Jest tutaj tor trialowy, off-roadowy i rallycrossowy. Właściciel nie powiedział jednak jeszcze ostatniego słowa.

To bodaj najmłodszy obiekt modelarski w naszym kraju, a na pewno pierwszy, który zaproponował aż 3 różnorodne tory dla fanów małego motorsportu. Na powierzchni 2000m2, w samym centrum Torunia, powstał tor off-roadowy, rallycrossowy oraz najbardziej malowniczy - przeprawowy. Wszystko zbudowane zostało niemal w pojedynkę, przez kilka miesięcy, w słońcu, deszczu, mrozie i po zmroku. Wszelkie koszty inwestycji udało sie pokryć z wypożyczalni modeli na torze oraz z pomocy innych modelarzy. Dzisiaj właściciel planuje kolejne prace i realizację kolejnych pomysłów.

- Tor udało się oficjalnie otworzyć pod koniec września ubiegłego roku. Wtedy wydawało mi się, że już wszystko jest gotowe i skończone, ale życie pokazało inny scenariusz - mówi Michał Jasiński, właściciel Modelmania Park. - Za każdym razem, gdy tutaj przychodzę, mam kolejny pomysł co można zrobić nowego. A tu trawkę przyciąć, a tu snopki nowe postawić, a tutaj zrobić oczko wodne. Lista zmian się nie kończy, ale na wszystko potrzebne są niestety środki finansowe. Stąd pomysł mojego kolegi, by zrobić Zrzutkę.

Głównym celem właściciela jest zbiórka pieniędzy na zakup dwóch urządzeń ogrodowo-budowlanych, dzięki którym będzie można na bieżąco dbać o stan nawierzchni toru i zieloną otoczkę obiektu. Pomocne będą w tym kosa spalinowa oraz zagęszczarka. Na liście nowych zadań są jeszcze prace malarskie, budowa nowych stolików czy przeszkód na trialowym torze.

- Szykujemy też nową "budowlę" dla rajdowych modeli RC w skali 1/10, wzorowaną na pewnym warszawskim obiekcie przy pewnej słynnej ulicy. Nie zdradzę jeszcze o co dokładnie chodzi, choć fani rajdów pewnie już się domyślają - z uśmiechem zdradza Michał Jasiński. - Mamy już kupioną ziemię dzięki pomocy Radka, kostkę betonową oraz zaprawę murarską. Jest zrobiony plan techniczny więc jak tylko pogoda pozwoli - działamy.

Oficjalnie zbiórka pieniędzy na zakup sprzętu, farb i nowych dekoracji toru prowadzona jest na portalu Zrzutka.pl. Każdy, kto chce wesprzeć rozwój Modelmania Park, zapraszamy na stronę Zrzutka.pl pod adresem https://zrzutka.pl/p6z4c8. Jeśli uda się zebrać kwotę 3.500 zł, toruński tor zyska niezbędny sprzęt budowlany. Darczyńcy mogą liczyć na darmowe korzystanie z obiektu do końca roku oraz jazdy modelami testowymi Modelmania Park.

- Dzięki aktywności na naszym torze udało się zebrać pieniądze na pierwsze prace. Kupiliśmy kostkę, farby, nową folię do oczka, szlifierkę - wylicza Michał. - Sprzęt większy, jak zagęszczarka czy kosa, pewnie udało by się później też kupić, ale nie ukrywam, że te urządzenia potrzebne są już dziś. Stąd dla naszych darczyńców mamy dobrą ofertę w ramach podziękowań. Myślę też, że pokazałem wszystkim, ile można zrobić nawet samemu i nawet przy małym wkładzie finansowym. Chciałem najpierw dać coś od siebie, by móc potem prosić o pomoc kogoś drugiego.

Modelmania Park faktycznie imponuje różnorodnością, pomysłowością i wykonaniem. Tor off-roadowy, który powstał na "elanowskich" szutrach, po kilku spotkaniach właścicieli Monster Trucków wymaga wyrównania i ponownego utwardzenia. Właściciel nie nawoził gliny czy specjalnego tłucznia, który pomógłby utrzymać nawierzchnię w lepszym stanie. Koszty zwyciężyły. Własna zagęszczarka pozwoli jednak systematycznie dbać o jakość trasy terenowej, gwarantując zabawę dla dużych i mniejszych modeli. Sprzęt znajdzie też zastosowanie na trasie szutrowej dla modeli on-roadowych. To nowość na sezon 2022. Nie możemy się już doczekać kolejnych modernizacji i efektu końcowego. 

Koniec zrzutki ustawiono na dzień 11. maja.

Autor: Jazda Miejska

Dodaj komentarz do artykułu

Treść *
Autor *
Kontakt ( tylko do wiadomości Redakcji )
* - pole wymagane

Uwaga! Redakcja nie odpowiada za treści i tematy publikowane w dziale "Komentarze".
Redakcja ma prawo usunąć komentarz jeśli uzna go za niezgodny z prawem, obraźliwy lub szkodliwy.
Komentarz przez Ciebie dodany zostanie opublikowany niezwłocznie po zaakceptowaniu przez Redaktora.

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska