JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Rajd Jesienny modeli zdalnie sterowanych

Jesienny rozstrzygnie wszystko

Data publikacji: 2009-11-02

Tytuł rajdowego mistrza modeli RC zmierza pewnie w kierunku rąk Kajmana. Walka o trzecie miejsce może być ciekawa, w poszczególnych klasach jest jeszcze goręcej.

To już ostatnie spotkanie kierowców mini-rajdówek na toruńskich oesach. 2 Rajd Jesienny zamyka sezon 2009 i wyłoni najlepszych rajdowców modeli RC. Mimo kłopotów i zmiany właściciela toruńskiego toru rallycrossowego przy ulicy Bielańskiej 66, zawody będą rozegrane wg starych zasad. Oesy zostaną zlokalizowane tradycyjnie na prostej startowej toru, a na zawodników czekać będą trudne i wymagające trasy. Nawierzchnia asfaltowa wbrew pozorom może być o tej porze roku bardzo zdraliwa. Zawodnicy oprócz czasu zmagać się będą z wymagającą nawierzchnią. Odpowiedni dobór opon, przełożeń oraz sztywność zawieszenia będą odgrywały w tej walce bardzo ważną rolę. Kto okaże się najlepszy okaże się już w najbliższą sobotę.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Adrian "Kajman" Lutyński z 50 punktami na koncie. Teoretyczne zwycięstwo Radka "Rekina" Schenkera nie pozwoli jednak odebrać "Kajmanowi" fotela lidera. Strata 12 punktów daje "rekinowi" drugie miejsce, ale za to pewne. Michał Kleszewski z Warszawy, który przed rajdem jesiennym zajmuje trzecie miejsce w generalce, nie jest w stanie zagrozić już kierowcy z Arat Rally Team. Ciekawie zapowiada się walka o trzecie miejsce. Teoretycznie zwycięstwo Michała Sybilskiego (4. miejsce) może przybliżyć go do pudła. Lepiej sprawa wygląda w klasie WRC, w której startuje popularny "sybil". Gdy pokona Eryka Zielińskiego (ostatnio Eryk pokazał świetną szkołę rajdowego rzemiosła) trzecie miejsce w swojej klasie ma jak w banku.

W klasie S2000 nikt już nie odbierze zwycięstwa Radkowi Schenkerowi. O kolejne miejsca będą się bili Adam Rzymyszkiewicz (16 pkt), Michał Kurtyka (13 pkt) oraz Piotr Rysz (12 pkt). Gdy wszyscy stawią się na starcie rajdu jesiennego dostarczą nam z pewnością ciekawych wrażeń.

Kierowcy, którzy chcą wziąć udział w ostatnim rajdzie sezonu 2009 mogą zapisywać się na listę startową dostępną pod adresem Modelmania Info, oficjalnej stronie organizatora rajdu.

Zmaganiom na oesach przyglądać się będzie nasza redakcja, która jak zwykle przygotuje atrakcyjny fotoreportaż. Zachęcamy również do komentowania naszych relacji z zawodów, przesyłania własnych zdjęć lub filmów. Wspólnie możemy tworzyć toruński sport motorowy w małej skali.

Autor: Jazda Miejska

Komentarz do artykułu

TRM Paweł napisał(a) dnia: 2009-11-06

2 miejsce w N mam przesądzone, ale wszystko się jeszcze może zdarzyć. Tym razem jadę Tamiyą TA05, z karoserią Lexusem mobil 1 z wyścigowych serii SUPER GT. Może tym razem uda mi się powtórzyć wynik z 6 Rajdu Toruńskiego...

P.S. POWODZENIA!!!!

Jakub napisał(a) dnia: 2009-11-06

Dla mnie to ważny rajd, ponieważ przesądzi o miejscu na koniec sezonu w klasie N. Narazie mam 3 miejsce, ale muszę bronić się przed Michałem z W-wy, ponieważ ma małą stratę punktową. Oby tylko nic nie nawaliło i model dobrze jeździł, to myślę że mam szansę. Powodzenia wszystkim!

Bogdan napisał(a) dnia: 2009-11-06

Należy pamiętać, że punktacja całego sezonu 2009 to sześć rund Rajdowych Otwartych Mistrzostw Torunia i wskazana przez zawodnika jedna runda Rajdowej Ligi Mazowsza, w której brał udział. po dodaniu tych punktów odejmujemy jedną rundę(najsłabszy wynik lub tę, w której zawodnik nie startował) i w ten sposób na jakim miejscu zakończyliśmy sezon. Do zobaczenia na 2 Rajdzie Jesiennym. Szerokości i przyczepności.

Mav napisał(a) dnia: 2009-11-06

W klasie WRC rywalizacja poza podium tez będzie ciekawa, miejsca 5,6,7,8 są oddzielone tylko jednym punktem od siebie, a każdy na koniec sezonu chce urwać choć jedno oczko w ogólnym wyniku...

Dominik napisał(a) dnia: 2009-11-03

zawody juz niedługo, zobaczymy jak będzie się jeździło tym razem, napewno będzie zimno, ale atmosfera gorąca :)

Rekin napisał(a) dnia: 2009-11-03

No drugie miejsce w generalce i pierwsze w klasie S2000 mam już pewne ale i tak mam zamiar powalczyć z Kajmanem na tym rajdzie. A walka o pozostałe miejsca na pewno będzie zacięta więc zapraszam wszystkich do oglądania zawodów a tych którzy posiadają model to zapraszam do udziału w zawodach.

Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska