JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Rajdowy Dzień Dziecka na torze Modelmania Park w Toruniu

Najmłodsi poświętują na torze

Data publikacji: 2022-06-06

Na przedłużony Dzień Dziecka mogą liczyć najmłodsi fani małego motorsportu. Toruński tor Modelmania Park zaprasza już 12-tego czerwca na emocjonujący Rajdowy Dzień Dziecka. Czekają konkursy i cenne nagrody.

Modelmania Park, pierwszy w Polsce obiekt z kilkoma różnorodnymi torami dla samochodowych modeli zdalnie sterowanych, zaprasza najmłodszych fanów małego motorsportu na Rajdowy Dzień Dziecka. W najbliższą niedzielę, 12-tego czerwca, na wszystkich gości czekają jazdy testowe oraz konkursy z nagrodami. Do wygrania będzie nawet weekendowa przejażdżka Toyotą Yaris GR Sport.. w skali 1:1.

Głównym tematem niedzielnego pikniku staną się jednak zabawy profesjonalnymi modelami zdalnie sterowanymi. Odważni i rozważni zostaną zaproszeni do licznych rywalizacji i karkołomnych prób zręcznościowych. Jedną z konkurencji będzie tzw. "próba Stewarta", czyli precyzyjna jazda modelem z piłeczką umieszczoną w specjalnym talerzu na masce auta. Jeśli ktoś czuje się mocny w szybkim kręceniu kluczem może wystartować w konkursie wymiany koła na czas. Organizatorzy sprawdzą też wiedzę o małym i dużym motorsporcie, dodając do naukowego quizu także pytania z dziedziny samochodowego modelarstwa RC. Ciekawie zapowiadają się również zawody w układaniu trasy odcinka specjalnego. Na podstawie przygotowanego rysunku, uczestnicy będą musieli zorientować się, jakie elementy toru trzeba zamknąć, a jakie otworzyć by możliwe było pokonanie trasy przez zawodników startujących w RallySprintach. Wszystko to oczywiście pod czujnym okiem sędziego i stopera.

W programie "małego święta" nie może zabraknąć także klasycznych zawodów z pomiarem czasu. Te odbędą się na torze asfaltowo-szutrowym oraz w terenie, pomiędzy drewnianymi mostkami i kamiennymi przeszkodami. We wszystkich konkursach do wygrania będą cenne nagrody ufundowane przez partnerów Rajdowego Dnia Dziecka: toruński salon Toyoty, markę RallyShop oraz Modelmanię. Jedną z nich już zdradziliśmy - to weekend ze sportową Toyota Yaris GR Sport. RallyShop przygotował rajdowe gadżety m.in. od najmłodszego Mistrza Polska - Miko Marczyka, czy kierowcy driftingowego Eryka Goczała.

Podczas imprezy czynna będzie także wypożyczalnia modeli RC, oferująca jazdy testowe topowymi maszynami z 50% rabatem dla najmłodszych kierowców. Swoje auta będą mogli też zaprezentować zawodnicy i właściciele przeróżnych aut RC, których organizatorzy serdecznie zapraszają. Udział w dziecięcych konkursach jest bezpłatny.

Impreza startuje o godzinie 14:00, a bramy toru zostaną zamknięte ok. godz. 18:00. Szczegółowy harmonogram Rajdowego Dnia Dziecka można znaleźć na stronie https://www.zawody.modelmania.pl/zawody/rajdowy-dzien-dziecka,46.html.

Dzień Dziecka z modelami RC

Autor: Michał Jasiński

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm Nasze strony: Modelmania | OtoModel | Magazyn RC AUTA