JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Radek Schenker prowadzi w DIV I, jednak realne szanse na zwycięstwo ma jeszcze Michał Sybilski.

Finał rallycrossu już w niedzielę

Data publikacji: 2012-09-22

W niedzielę na toruńskim torze MotoPark ponownie zagoszczą emocjonujące i najbardziej widowiskowe zawody modeli RC. Dwie ostatnie rundy rallycrossu w sezonie 2012 rozstrzygną, kto zostanie mistrzem w poszczególnych dywizjach.

Finałowe rundy Rallycrossowych Otwartych Mistrzostw Torunia modeli RC zostaną rozegrane już w najbliższą niedzielę, 23. września. Na toruńskim obiekcie MotoPark kierowcy elektrycznych rajdówek rywalizować będą na zminiaturyzowanych torach "Toruń" oraz "Słomczyn". Zmagania rozpoczną tradycyjnie o godzinie 10:00.   

Z matematycznego punktu widzenia realne szanse na mistrzowski tytuł w najmocniejszej dywizji I ma aż pięciu zawodników. Spokojnie spać nie może z pewnością Radosław Schenker, który choć po sześciu rundach prowadzi w klasyfikacji, to jednak nieobecność na niedzielnych zawodach (lub awaria modelu) mogłaby pozbawić go mistrzowskiego tytułu. Do walki ostro przystąpią Michał Sybilski (aktualnie wicelider), Paweł Rybacki, Waldek Blachowski oraz Waldek Nadolny. Każdy z tych kierowców, w przypadku zwycięstwa i założonej wcześniej nieobecności "Rekina" (lub awarii) ma szanse na świętowanie w niedzielę tytułu Rallycrossowego Mistrza Torunia. Czy taki scenariusz się sprawdzi?

Patrząc na ostatnią dyspozycję kierowcy Subaru Imprezy w barwach zespołu 2DEV Rally Team, tak wariant  jest mało prawdopodobny. Rallycross pokazał już jednak nie raz swoje zdradzieckie oblicze. Bezpośrednia walka kilku aut na torze, do tego wąskie trasy posypane luźnym szutrem sprawiają, że nikt nie może pewien, czy cały dojedzie do mety. To właśnie tutaj najczęściej dochodzi do wypadków, kolizji, urywania wahaczy czy blokad układów kierowniczych. Na rallycross przyjeżdżają więc tylko najtwardsi zawodnicy, którzy nie boją się bezpośredniej rywalizacji i jazdy w tumanach kurzu, na granicy przyczepności i maksymalnej prędkości. A kibice oglądać mogą zaciętą i niezwykle widowiskową jazdę kolorowych rajdówek.

Nieco spokojniejsza sytuacja przed finałowymi rundami panuje w słabszej, drugiej dywizji. Tutaj niezagrożony jest Bartek Blachowski, który z przewagą 23 punktów prowadzi nad drugim w tabeli Piotrem Słupczewskim. Trzecią lokatę zajmuje Patryk Sybilski i aby ją utrzymać, musi w niedzielę pokonać Marka Słupczewskiego oraz Patryka Milde. Tak więc karty są jeszcze do rozdania, a zwycięzców poznamy już za kilka dni.

Finał debiutem "Śviętego"

Niedzielne rundy Rallycrossowych Otwartych Mistrzostw Torunia będą miejscem debiutu Szymona Świątkowskiego, który przesiądzie się z żółto-czarnego Fiata CC Sporting do Forda Focusa WRC 02. W zawodach popularny "Śvięty" reprezentować będzie barwy portalu JazdaMiejska.pl, dla którego niejednokrotnie testował i prezentował nowe samochody. Kibice i fani rajdów samochodowych w wydaniu amatorskim mogli też oglądać sympatycznego kierowcę z Torunia na trasach "Mini Maksów", Rajdu Róży czy na Auto Slalomie. Kilkukrotnie zawodnik Automobilklubu Toruńskiego brał również udział w walce o tytuł Bydgoskiego Mistrza Kierownicy. Na swoim koncie "Śvięty" ma już tytuł Rajdowego Mistrza Torunia w klasie 2, vicemistrza Okręgu Bydgoskiego w KJS czy vicemistrza w Ogólnopolskim Rallysprincie AB CUP w klasie 1. Teraz przyjdzie mu się zmierzyć z doświadczonymi kierowcami elektrycznych rajdówek. Szymon wystartuje w słabszej dywizji drugiej, w klasie S1600.

Wszystkich fanów sportów motorowych w małej (i dużej) skali zapraszamy więc na toruński obiekt Moto Park przy ulicy Bielańskiej 66, w niedzielę 23. września. Startujemy od godziny 10.00.

Autor: Michał Jasiński

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm Nasze strony: Modelmania | OtoModel | Magazyn RC AUTA