JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Finał Rajdowego Mickey Mouse coraz bliżej

Pakiet atrakcji na Powitanie Lata

Data publikacji: 2023-06-19

Finałowa runda Rajdowego Mickey Mouse, atrakcyjne nagrody dla debiutantów, konkursy dla Kibiców i wielkie wyścigi w małej skali - taki pakiet emocji czeka fanów modeli RC już w najbliższą niedzielę.

Tegoroczne powitanie lata będzie na toruńskim torze modelarskim niezwykle atrakcyjne. W programie niedzielnego święta znajdziemy wyścigi terenowe dla "zawodowców" oraz zawody dla debiutantów. Wisienką na torcie będzie finałowa runda Rajdowego Mickey Mouse. Organizatorzy nie zapomną o nowych kierowcach i tych z najdłuższym stażem. Nagród będzie cała masa. Wśród nich dwa modele Subaru Impreza WRC Tamiya TT-02 czy koszulka rajdowego mistrza Kajetana Kajetanowicza z Orlen Rally Team. 

Niedzielne świętowanie rozpoczną wyścigi terenowych modeli zdalnie sterowanych. Na starcie pojawią się Monster Trucki i Short Course, a za ich sterami zobaczymy doświadczonych właścicieli królów bezdroży. Smaczku doda zasada "no hit" - przewracasz się i zostajesz na trasie. Tutaj nie wystarczy mocny pakiet i wysokoobrotowy silnik. W takich wyścigach, gdzie każdy zakręt i prosta kryją w sobie dziury i doły, liczy się taktyka i opanowanie nerwów. Każdy kontakt z rywalem może zakończyć się rolowaniem lub zakopaniem auta, a taka sytuacja eliminuje nas z dalszej zabawy. Warto to przeżyć i zobaczyć, jak piękne są wyścigi terenowe w małej skali. Na koniec najlepsi kierowcy ze wszystkich klas staną do wspólnego wyścigu handicapowego. Najszybszy będzie gonił najwolniejszego - kto wygra? Przyjdźcie w niedzielę 25-tego czerwca na Modelmania Park i zobaczcie świat "wielkich emocji w małej skali".

Jeśli chcesz spróbować swoich sił w sterowaniu terenowym modelem RC weź udział w specjalnym konkursie dla kibiców. W przerwie wyścigów organizator przygotuje prostą trasę do pokonania na czas. Najlepsi kibice otrzymają pamiątkowe medale! Dla osób rządnych mocniejszych wrażeń jest jeszcze opcja wynajęcia terenowej maszyny na całe wyścigi. 

Na deser niedzielnej imprezy organizatorzy zaplanowali finałową rundę Rajdowego Mickey Mouse. To zawody dla debiutantów, czyli osób, które jeszcze nie mają swojego własnego modelu RC. Cykl zawodów rozpoczął się kwietniu, a w niedzielę poznamy tych, którzy do domu odjadą z nagrodą główną - Subaru Imprezą WRC Tamiya TT-02! Jeśli aura pozwoli, organizatorzy planują dwie arcyciekawe próby sportowe. Jedna wzorowana będzie na sprawnościowej jeździe z talerzem i piłeczką na masce, druga prowadzić będzie malowniczymi trasami "Pani Karowej".

Organizatorzy w tym dniu nie zapomną też o nowych gościach toruńskiego toru. Najlepsi z nich, którzy w takich zawodach wystartują po raz pierwszy, także mogą liczyć na medale i specjalne nagrody. Do wygrania będą choćby zdalnie sterowane autka marki Ninco! 

Jeśli chcesz wziąć udział w takich zawodach, wystarczy wejść na stronię www.zawody.modelmania.pl i zgłosić swój udział, wypełniając prosty formularz: https://www.zawody.modelmania.pl/zawody/rajdowy-mickey-mouse-final,59.html

Harmonogram Terenowego Powitania Lata i Rajdowego Mickey Mouse:

  • 09:15 - 09:45 - odbiór administracyjny, przyjmowanie dodatkowych zgłoszeń do wyścigów terenowych
  • 10:00 - start do pierwszego wyścigu
  • od. 12:30 - konkurs dla Kibiców (off-road)
  • ok. 14:00 - wręczenie nagród
  • 14:15 - 14:45 - odbiór administracyjny, przyjmowanie dodatkowych zgłoszeń do Rajdowego Mickey Mouse
  • 15:00 - start do pierwszej próby
  • ok. 19:00 - zakończenie zawodów, wręczenie nagród

Więcej informacji na stronie www.zawody.modelmania.pl

Autor: Michał Jasiński

Dodaj komentarz do artykułu

Treść *
Autor *
Kontakt ( tylko do wiadomości Redakcji )
* - pole wymagane

Uwaga! Redakcja nie odpowiada za treści i tematy publikowane w dziale "Komentarze".
Redakcja ma prawo usunąć komentarz jeśli uzna go za niezgodny z prawem, obraźliwy lub szkodliwy.
Komentarz przez Ciebie dodany zostanie opublikowany niezwłocznie po zaakceptowaniu przez Redaktora.

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm Nasze strony: Modelmania | OtoModel | Magazyn RC AUTA