JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Zawody modeli zdalnie sterowanych dla amatorów i zawodowców

Toruń z mocnym kalendarzem

Data publikacji: 2023-03-15

Aż 3 różne konkurencje małego motorsportu planują właściciele toruńskiego toru Modelmania Park w roku 2023. W kalendarzu znalazły się imprezy dla debiutantów i zawodowców. Sezon zakończy kultowe Kryterium Asów na ulicy Karowej.

Sporo nowości i ciekawych wydarzeń czeka na miłośników samochodowych modeli zdalnie sterowanych. Toruński tor Modelmania Park napisał mocny kalendarz na sezon 2023.

- Czasami między planami a rzeczywistością bywają rozbieżności, ale jak zawsze staramy się zrealizować zakładane projekty - mówi Michał Jasiński, właściciel Modelmania Park. - Jeśli obowiązki zawodowe i rodzinne nie pokrzyżują nam planów, czeka nas naprawdę moc emocji i dobrej zabawy dla wszystkich.

Rajdowy "Mickey Mouse" dla amatorów

Po raz pierwszy w historii toruńskich imprez w kalendarzu pojawiają się zawody dla osób nie posiadających jeszcze własnego modelu. Korzystając z eventowego doświadczenia, ta formuła wśród amatorów cieszyła się zawsze sporym zainteresowaniem. Wyrównane szanse, ta sama trasa i ten sam model dla każdego zawodnika. Próby sportowe zlokalizowane będą na torze asfaltowo-szutrowym, co z pewnością urozmaici rywalizację. W ręce kierowców wpadnie profesjonalny model rajdowy japońskiej marki Tamiya udostępniony przez organizatora. Sam przebieg trasy zostanie udostępniony uczestnikom dopiero w dniu zawodów. Po 4 rundach zwycięzcy otrzymają super nagrodę - własny model RC Tamiya TT-02, do samodzielnego montażu! Czeka też specjalna nagroda od naszego rajdowego mistrza, Kajetana Kajetanowicza.

Wyścigi bez kontaktu "NO HIT"

Sporo emocji czekać będzie na właścicieli modeli terenowych w skali 1/10. Bardzo ciekawę formułę ścigania przedstawił w roku ubiegłym jeden z gości toruńskiego toru, utytułowany kierowca rallycrossowy w skali 1:1. Rywalizacja polegać będzie na pokonaniu kilku okrążeń toru bez... serwisu. Jeśli model się przewróci, zakopie i nie będzie mógł samodzielnie wrócić na trasę - zostaje. 

Kierowcy toczyć będą walkę w dwóch klasach. Tradycyjnie nie zabraknie najbardziej popularnych modeli Short Course, od których zaczęła się nasza miłość do rajdów terenowych RC. Druga klasa to mocniejsze konstrukcje z dużymi kołami, czyli Monster Trucki. W tym sezonie organizatorzy ograniczają skalę modeli to wielkości 1/10. Niestety, większe auta robią zbyt duże szkody w infrastrukturze toru, który jest za ciasny, delikatny i "miękki" dla takich pojazdów. 

Gwarantem emocji będzie nie tylko sama formuła wyścigów, ale też trasa. Szutrowa, naturalna nawierzchnia to najlepsze środowisko dla takich maszyn. Nie będzie równo, płasko i czysto jak na dywanach. Off-road kojarzyć ma się z tryskającym spod kół piaskiem, efektownymi slajdami na zakrętach i unoszonymi w powietrzu tumanami kurzu. Tutaj jeżdżą tylko najtwardsi.

Rajd po ulicy Karowej

Spore wyzwanie czekać będzie też na właścicieli rajdowych modeli WRC. Zbudowana w ubiegłym roku miniaturyzacja słynnego wiaduktu Markiewicza na Karowej, stanie się areną zmagań w szutrowych rajdach. Pierwsze rundy zlokalizowane zostaną na torze trialowym, niezwykle malowniczym i technicznym, choć krótkim. Ciasne uliczki, niebezpieczne przejazdy nad skarpami i jeziorem z pewnością zadbają o wielkie emocje w małej skali. Wisienką na torcie będzie ostatnia runda połączona z Kryterium Asów na Karowej. Próby sportowe rozciągną się na cały tor off-roadowy i rallycrossowy, a kierowcy pojawią się na trasie w 1-minutowych odstępach. Na zakończenie najlepsi z każdej klasy staną do walki o wyjątkową statuetkę Pani Karowej. 

Eventy dla każdego

Właściciele toru Modelmania Park nie zapomną także o "niedzielnych" gościach. Cieszące się dużym zainteresowaniem zabawy i konkursy są zaplanowane także i w tym roku. Majówka, wakacje, Święto Niepodległości - to tylko niektóre pozycje w toruńskim kalendarzu. Właściciele obiektu zapraszają także firmy czy innych organizatorów do korzystania z Parku dla swoich imprez i wydarzeń. 

Więcej informacji, regulaminy i strony do zapisów znaleźć można na stronie www.zawody.modelmania.pl

Autor: Jazda Miejska

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm Nasze strony: Modelmania | OtoModel | Magazyn RC AUTA