JazdaMiejska.pl | moto magazyn

Dla synka przebiegnie całą Polskę

Data publikacji: 2010-06-01

Już 1. czerwca w Gdańsku rozpocznie charytatywna inicjatywa "Biegnę dla Kacpra". Kacper to chłopczyk, który urodził się w 2009 roku, bez części lewego przedramienia i lewej dłoni.

Jego tata - Dariusz Szwast, przebiegnie całą Polskę - z północy na południe, by zdobyć środki finansowe na protezę dla Kacpra. Taka proteza w pełni umożliwi chłopcu prawidłowy rozwój fizyczny. Ideę projektu wspierają znani aktorzy, sportowcy, prezenterzy telewizyjni, dziennikarze i politycy.

W akcję zaangażowała się również Skoda Auto Polska, która udostępniła na czas biegu jeden ze swych modeli - Octavię L&K. Będzie to techniczne wsparcie dla ojca Kacpra - samochód posłuży biegnącemu ojcu m.in. do przejazdów do hoteli, do miejsc kontaktu z mediami, czy dojazdu na trasę biegu.

Bieg rozpoczyna się 1. czerwca 2010 r. w Gdańsku o godzinie 12.00. przy ul. Długiej 46/47, w pobliżu budynku Muzeum Historycznego Miasta Gdańska. Zakończenie projektu będzie miało miejsce 4. lipca w miejscowości Głojsce koło Rzeszowa, gdzie mieszkają dziadkowie chłopca. W tym czasie Dariusz Szwast przebiegnie dystans około 750 km!

Trasa biegu została podzielona na około 30-kilometrowe odcinki. Mapę planowanego biegu umieszczono na stronie związanej z podjętą przez rodziców Kacpra inicjatywą: kacperkowy-skwerek.pl. Tutaj będzie można też na bieżąco śledzić relację z trasy. Ponadto będzie ona dostępna na profilach społecznościowych: na stronach Facebook, Twitter i Flickr.

Autor: Jazda Miejska

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
SZUKAJ W SERWISIE!
rynek Brak artykułów
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm Nasze strony: Modelmania | OtoModel | Magazyn RC AUTA