JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Nowe Fordy dla firm i rodzin Transit Courier i Tourneo Courier

Dwa Transity dla rodziny

Data publikacji: 2023-10-26

Ford wzmacnia swoją ofertę, skierowaną zarówno do rodzin, jak i firm, wprowadzając do produkcji nowego Forda Transita Couriera i nowego Forda Tourneo Couriera.

Nowy Transit Courier zaoferuje rozbudowaną łączność i podwyższoną produktywność firmom korzystającym z kompaktowych furgonów, natomiast nowy Tourneo Courier jest pięciomiejscowym pojazdem wielofunkcyjnym o charakterystycznej sylwetce, nawiązującej do segmentu SUV-ów, oferującym dużo przestrzeni dla pasażerów i ich bagażu w kompaktowym nadwoziu, idealnie wpisującym się w miejski styl życia.

- Zespół w Krajowie wkłada wiele wysiłku, aby dostarczyć te wspaniałe nowe modele naszym klientom – powiedział Hans Schep, dyrektor generalny Ford Pro w Europie. - Stworzyliśmy nowego Transita Couriera jako większy, bardziej wydajny i w pełni skomunikowany pojazd, który ma wspierać klientów w pracy i poprawiać efektywność ich firm, dzięki zwiększonej ładowności i pełnej integracji z naszą platformą oprogramowania i usług Ford Pro. A wszystko to w stylistyce SUV-a, którą klienci uwielbiają.

Początkowy etap produkcji obejmuje nowego Forda Transita Couriera w wersjach z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi oraz nowego Forda Tourneo Couriera z napędami benzynowymi. Elektryczny E?Transit Courier, zaprezentowany na początku tego roku i E?Tourneo Courier wejdą do produkcji w przyszłym roku. Wpisuje się to w globalne plany Forda, zakładające osiągnięcie zerowego poziomu emisji wszystkich sprzedawanych w Europie modeli do 2035 roku.

Nowy Transit Courier jest w pełni zintegrowany z platformą oprogramowania i usług zdalnych Ford Pro, pomagających w podnoszeniu jego efektywności w firmie, czemu służą kompleksowe narzędzia zarządzania Ford Pro Software. E?Transit Custom zaspokoi również wszelkie potrzeby klientów dzięki kompleksowym rozwiązaniom Forda Pro, usprawniającym zarządzanie ładowaniem.

W ceremonii z okazji rozpoczęcia produkcji wziął udział rumuński premier Marcel Ciolacu, a także  przedstawiciele władz państwowych, przemysłu i znane osobistości ze świata biznesu. Ford Otosan – turecka spółka joint venture Forda – jest centrum produkcyjnym Forda Transita Couriera i Forda Tourneo Couriera, których montaż rozpoczął się w zakładzie w Yeniköy, w Turcji, w 2014 roku. W ramach strategii inwestycyjnej spółki Ford Otosan, produkcja Transita Couriera i Tourneo Couriera została przeniesiona z Yeniköy do zakładów w Krajowie.

W ubiegłym roku Ford Otosan ogłosił inwestycję w wysokości 490 milionów euro, przeznaczoną na wsparcie produkcji nowej gamy Couriera w przejętej wcześniej fabryce w Krajowie. Jest to uzupełnienie inwestycji Forda w wysokości 300 milionów dolarów w fabrykę, gdzie produkowany jest również Ford Puma. Dzięki tym nakładom finansowym moce produkcyjne zakładu wzrosną z 250 000 do 272 000 pojazdów rocznie.

Autor: Jazda Miejska

Galeria fot. Nadesłane Nowe Fordy dla firm i rodzin Transit Courier i Tourneo Courier - 1 Nowe Fordy dla firm i rodzin Transit Courier i Tourneo Courier - 2 Nowe Fordy dla firm i rodzin Transit Courier i Tourneo Courier - 3 Nowe Fordy dla firm i rodzin Transit Courier i Tourneo Courier - 4 Nowe Fordy dla firm i rodzin Transit Courier i Tourneo Courier - 5 Nowe Fordy dla firm i rodzin Transit Courier i Tourneo Courier - 6 Nowe Fordy dla firm i rodzin Transit Courier i Tourneo Courier - 7

Dodaj komentarz do artykułu

Treść *
Autor *
Kontakt ( tylko do wiadomości Redakcji )
* - pole wymagane

Uwaga! Redakcja nie odpowiada za treści i tematy publikowane w dziale "Komentarze".
Redakcja ma prawo usunąć komentarz jeśli uzna go za niezgodny z prawem, obraźliwy lub szkodliwy.
Komentarz przez Ciebie dodany zostanie opublikowany niezwłocznie po zaakceptowaniu przez Redaktora.

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
SZUKAJ W SERWISIE!
rynek Brak artykułów
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm Nasze strony: Modelmania | OtoModel | Magazyn RC AUTA