JazdaMiejska.pl | moto magazyn

Twarde rosyjskie niedźwiedzie

Data publikacji: 2022-01-22

Szukacie niezawodnego quada w nawet najbardziej wymagający teren? To niewątpliwie powinniście zwrócić uwagę na ofertę wschodnich producentów, takich jak chociażby STELS.

Kto jak nie Rosjanie muszą mieć wyjątkowo niezawodne i trwałe wszędołazy? W końcu ogromną część tego wielkiego kraju tworzą bezdroża, bardzo trudne do przebrnięcia tereny, a odległości do pokonania w takich warunkach z punktu widzenia offroadowych amatorów nierzadko wręcz kosmiczne.

Jedną z wiodących marek pojazdów ATV produkowanych w Rosji jest STELS. Wykonanie maszyn tej marki to połączenie solidności z prostotą. Większość elementów produkowana jest w Rosji. Pojazdy występują w trzech wersjach pojemnościowych – 650/800/850 oraz w 2 wersjach konstrukcyjnych - Standard i Trophy (ta druga wersja ma dodatkową chłodnicę wyniesioną do góry, co zabezpiecza maszynę przed przegrzaniem przy pokonywaniu wyjątkowo trudnego terenu).

Seryjne Stelsy są bardzo dobrze wyposażone. Posiadają: wspomaganie kierownicy, całe oświetlenie w technologii LED, wciągarkę o uciągu 2 ton, aluminiowe osłony spodu, wypinany hak do przyczepki, gniazdo z oświetleniem do przyczepki, dwa oddzielne miejsca dla kierowcy i pasażera (amortyzowane oparcie pasażera), dwa gniazda hermetyczne 12V, zrywkę jak w motocyklu żużlowym oraz kanadyjską przekładnię napędową CVTech.

Są to pojazdy idealnie nadające się do rekreacji i wycieczek, dające duży poziom komfortu. Dzięki silnikom w układzie V mają duży moment obrotowy, co przekłada się na niezwykłą przyjemność z jazdy.

- Te quady wykonane “po rosyjsku”, czyli siermiężnie, ale daje to prostotę w użytkowaniu i naprawach – podkreśla Damian Pakulski, właściciel firmy PAKO Racing, dealer marki Stels z Brzozówki k. Torunia.

Duży prześwit i niska masa własna sprawiają, że te maszyny świetnie sprawdzają się też w ciężkim terenie. Są idealnie także do pracy w gospodarstwach rolniczych, agroturystyce, leśnictwie oraz dla wszystkich służb jako pojazdy do zadań specjalnych i patrolowania. Dzięki dużej ilości akcesoriów można je dopasować do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika. Wśród tych dodatków są chociażby: kufer o pojemności aż 120 litrów, dodatkowe kanistry na paliwo czy też oświetlenie LED.

Źródło: PAKO RACING, dealer marki Stels

Firma PAKO RACING od 10 lat zajmuje się serwisem motocykli, ATV, UTV oraz sprzętu wodnego. To jednocześnie dealer marek Stels, CF Moto, RM i Hisun, a także punkt serwisowy BRP (Sieci Dealer ATV).

 

Autor: Nadesłane

Galeria fot. Nadesłane  - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
SZUKAJ W SERWISIE!
rynek Brak artykułów
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm Nasze strony: Modelmania | OtoModel | Magazyn RC AUTA