JazdaMiejska.pl | moto magazyn

Przemysław Żabka i Norbert Kacprzak powalczą na szutrach

Data publikacji: 2010-05-26

Sezon Rajdowego Pucharu Polski ruszył pełną parą. Za nami już trzy rundy tego cyklu, a niebawem odbędzie się kolejna, czyli szutrowy Rajd Warmiński.

Rajd, rozgrywany w poprzednich latach pod nazwą Agapit, będzie się składał z 8 szutrowych oesów, pamiętających jeszcze Rajd Kormoran i latające po nich "wurce". W tym roku na trasy wokół Olsztyna wyjedzie natomiast stawka Rajdowego Pucharu Polski oraz silna grupa zawodników z RSMP, trenujących przed Rajdem Polski.

Wśród 58 załóg z RPP i RSMP znajdą się Przemysław Żabka i Norbert Kacprzak w czteronapędowym Mitsubishi Lancerze Evo IX. Samochód zostanie przygotowany w specyfikacji klasy N4/30, utworzonej na początku sezonu 2010. Charakteryzuje się ona przede wszystkim mniejszą zwężką turbiny, a co za tym idzie ograniczoną mocą silnika. Jednak dla załogi Żabka/Kacprzak najważniejsze będą nie kolejne konie mechaniczne, a dobra zabawa na szutrowych oesach Rajdu Warmińskiego.

Przemysław Żabka: Już w ten weekend w Olsztynie wystartuje kolejna runda RPP. Jestem bardzo
szczęśliwy, że znów wraz z Norbertem będziemy mogli pojawić się na szutrowych oesach. Tym razem pojedziemy nowo przygotowanym Mitsubishi Lancerem Evo IX w klasie N4/30, który podstawi nam firma Stec Rally Auto Moto Sport. Sam rajd rozpocznie się w piątek widowiskowym prologiem na stadionie, by w sobotni poranek przenieść się na szutrowe odcinki specjalne wokół Olsztyna.


Jak zawsze i tym razem liczymy na doskonałą pogodę, mnóstwo kibiców kochających szutrowe trasy oraz fantastyczną rywalizację wszystkich załóg. Z tego miejsca dziękuję naszym sponsorom: firmie Schomburg Polska, Inter-Truck, EXPOM Krośniewice, LIPINSKI Transport-Spedycja oraz naszym patronom medialnym: Radiu Viktoria oraz Gazecie Lokalnej Kutna i Regionu. Tylko dzięki Wam możemy rozwijać naszą pasję i cieszyć się wspólnie z każdego rajdowego występu!

Norbert Kacprzak: Start w Rajdzie Warmińskim traktujemy jako zabawę na ulubionych szutrach, ale
oczywiście chcemy znaleźć się na mecie, dając frajdę sobie i kibicom. Liczymy także na doping naszych przyjaciół, którzy przyjadą do Olsztyna i będą nam kibicować. Dziękujemy sponsorom: firmie Schomburg Polska, Inter-Truck, EXPOM Krośniewice, LIPINSKI Transport-Spedycja, którzy wspierają nas od 3 lat i dają nam możliwość startów w coraz szybszych rajdówkach. Podziękowania za wsparcie medialne kierujemy natomiast do Radia Viktoria oraz Gazety Lokalnej Kutna i Regionu.

Autor: Jazda Miejska

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm Nasze strony: Modelmania | OtoModel | Magazyn RC AUTA