JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Subaru Impreza WRX prezentacja

Zaprosiłem ją na Imprezę

Zobacz zdjęcia: Subaru Impreza WRX | Data publikacji: 2014-06-30

To był piątek. Pogoda jak na środek czerwca dość kapryśna - z nieba siąpił deszcz, a w plecy wiał chłodny wiatr. Mimo to humor mi dopisywał. Zaprosiłem bowiem koleżankę na Imprezę... Subaru Imprezę!

Weronika punktualnie przyjechała w ustalone wcześniej miejsce i czekaliśmy tylko na głównych bohaterów naszej dzisiejszej zabawy, czyli Adriana i jego niebieskie "Plejady". Chłód przenikał nasze ciała, ale w pewnym momencie zrobiło się cieplej! Tak, to w oddali było już słychać potężne dudnienie czterocylindrowego silnika w układzie boxer. Tylko jedno auto potrafić wydobywać z siebie takie dźwięki. W końcu zza rogu wyłoniło się to jakże krzykliwe i wulgarne w swoim wyglądzie... Subaru. Ogromny spojler przypominający ławkę w parku, wlot na masce, który przez fanów pieszczotliwe jest nazywany "kurnikiem" i absurdalne zestawienie kolorystyczne, które dobrze wygląda tylko na tym aucie, czyli złote felgi i mocno niebieska karoseria. Im bliżej nas podjeżdżał tym bass wydobywający się z 3,5 calowego wydechu coraz bardziej masował nasze zmysły, a akompaniament turbodoładowania i parchającego zaworu upustowego potęgował wrażenia.

Zanim przystąpiliśmy z Weroniką do "zabawy", koniecznie chciałem obejrzeć to auto z każdej strony. Z bliska błęktina "Plejada" wygląda jeszcze bardziej... "odpustowo" i to jest w niej piękne. To jeden z niewielu samochodów, który obwieszony spojlerami i z ogromnym skrzydłem na tylnej klapie wygląda obłędnie i nikt nie powie, że to jest wiejski tuning. Zwłaszcza że Impreza Adriana posiada oryginale elementy pochodzące z topowej wersji STi. Zresztą wygląd tego samochodu idzie w parze z jego osiągami i możliwościami torowymi. Impreza WRX, z którą mamy do czynienia, pod maską ma silnik boxer o pojemności dwóch litrów, który w połączeniu z turbodoładowaniem daje moc 225 KM, a po lekkich przeróbkach udało się osiągnąć około 265 KM i moment obrotowy na poziomie 340 Nm. Przyspieszenie do pierwszej setki na poziomie 6 sekund robi wrażenie. Do tego słynny stały napęd na cztery koła, zapewniający odpowiednią trakcję niemal w każdych warunkach. Mistrzostwo!

Wnętrze tego samochodu jest iście spartańskie. Twarde plastiki, stylistyka niczym z lat 90... ale wszystko rekompensuje nam widok wlotu na masce i wciskanie w fotel przy każdym muśnięciu pedału gazu. Prowadzenie tego samochodu to niesamowita przygoda! Napęd na cztery koła gwarantuje nam, że samochód pojedzie tam gdzie chcemy, ale przy odrobinie odwagi i umiejętności da się go namówić na zamiatanie tyłem niczym Colin McRae na odcinku specjalnym Rajdu Szwecji. Większość użytkowników Subaru uważa, że aby poznać w pełni możliwości tych aut trzeba poczekać do... grudnia. I to właśnie zima jest ulubioną porą roku właścicieli Plejad.

Na koniec naszego spotkania odwiedziliśmy parking pobliskiego centrum handlowego, aby tam posłuchać dźwięku boxera, który odbity od sufitu i ścian siał spustoszenie na wszystkich piętrach tego obiektu. To była z pewnością udana IMPREZA!

Pozowała: Weronika Szkopińska
Samochód udostępnił: Adrian Pipczyński

Autor: Jan Struszek

Zdjęcia fot. Paweł Czarniak Subaru Impreza WRXSubaru Impreza WRXSubaru Impreza WRXSubaru Impreza WRXSubaru Impreza WRXSubaru Impreza WRXSubaru Impreza WRXSubaru Impreza WRXSubaru Impreza WRXSubaru Impreza WRXSubaru Impreza WRXSubaru Impreza WRXSubaru Impreza WRXSubaru Impreza WRX

Komentarz do artykułu

Autor napisał(a) dnia: 2014-07-01

Zuz - skoro tak brzmi, to chyba dobrze! Jestem pewien, że 99% czytających facetów doczytało do końca licząc na jakieś fajne zakończenie :) A to chyba chodzi - żeby zaciekawić czytelnika! :D :D

Zuz napisał(a) dnia: 2014-06-30

cudowna modelka :* :* ;*:*:*:*:* autora chyba poniosło z fabułą, bo brzmi jak początek pornola :D ale kto wie :)

Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm Nasze strony: Modelmania | OtoModel | Magazyn RC AUTA