Ogłoszenia sprzedaż samochodu
JazdaMiejska.pl | moto magazyn
International Mercedes-Benz Meeting 130th Anniversary zapowiedź

Legendy zlecą na jubileusz

Data publikacji: 2014-09-18

130 unikatowych, wyselekcjonowanych Mercedesów na 130-lecie marki. Taka idea przyświeca organizatorom międzynarodowego wydarzenia, które za dwa lata zagości w Toruniu.

Pomysł zorganizowania w Grodzie Kopernika międzynarodowego zlotu zabytkowych Mercedesów pojawił się już kilka lat temu. Realizacja zamysłu z różnych względów była przesuwana w czasie. Idea ma jednak w końcu doczekać się urzeczywistnienia. Członkowie Mercedes Toruń Club uznali, że najlepszą okazją ku temu będzie któryś z jubileuszy marki. Fani "gwiazd" z okazji 125-lecia marki spotkali się na wielkim zlocie zorganizowanym przez niemiecką centralę koncernu na lotnisku Tempelhof w Berlinie. Było to w 2011 roku. Reprezentantów toruńskiego fanklubu marki również tam nie zabrakło.

- 130-lecie Mercedesa zamierzamy świętować w Toruniu, jednak do tego świętowania zapraszamy także miłośników marki z całej Polski i zagranicy - podkreśla Tomasz Niejadlik, prezes Mercedes Toruń Club. - Przez ostatnie lata nabywaliśmy doświadczenia organizacyjnego oraz odpowiednich kontaktów, także zagranicznych, które umożliwiają nam realizację tego ambitnego przedsięwzięcia Czujemy się na siłach, ażeby temu wyzwaniu podołać i zorganizować zlot, który na zawsze pozostanie w pamięci jego uczestników. Trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce do spotkania miłośników "gwiazd" niż miasto, w którym urodził się astronom wszechczasów. Ogromnym plusem Torunia jest też wyjątkowy klimat i unikatowa w skali europejskiej starówka. To będzie wyjątkowe spotkanie zabytków motoryzacji pośród zabytków jednego z najpiękniejszych miast Polski.

W Toruniu w 2002 roku odbył się I Ogólnopolski Zlot Zabytkowych Mercedesów, organizowany przez Klub Zabytkowych Mercedesów Polska i Automobilklub Toruński, którego Mercedes Toruń Club przez lata był prężną, wysoce autonomiczną sekcją. Do dzisiaj wielu uczestników tego spotkania pobyt w Toruniu wspomina z dużym sentymentem.

- Teraz przyszedł czas, ażeby pójść o krok dalej i zaprosić do nas posiadaczy legendarnych modeli Mercedesa także z zagranicy - mówi Tomasz Niejadlik.

International Mercedes-Benz Meeting 130th Anniversary odbędzie się za dwa lata, a konkretnie w ostatni weekend sierpnia 2016 roku (26-28.08.2016). Organizatorzy planują, że weźmie w nim udział 130 wyjątkowych, zabytkowych aut. Każdy zgłoszony przez uczestnika samochód będzie przechodził stosowną weryfikację, która sprawi, że do udziału w imprezie ostatecznie zostaną dopuszczone wyłącznie Mercedesy o nienagannym stanie technicznym i wysokiej wartości kolekcjonerskiej.

- Bardzo zależy nam na tym, ażeby w tym jubileuszowy wydarzeniu wzięły udział prawdziwe perły naszej ulubionej marki. Minimum 30 procent miejsc zarezerwowanych będzie dla gości z zagranicy - dodają członkowie komitetu organizacyjnego.

Współorganizatorem zlotu jest magazyn CLASSICAUTO. Bliższe informacje na temat International Mercedes-Benz Meeting 130th Anniversary organizatorzy podadzą już niebawem.

Strona Mercedes Toruń Club:
http://mercedestorunclub.pl/

Autor: Mercedes Toruń Club

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska