Ogłoszenia sprzedaż samochodu

W nocy pościgają się po torze - ODWOŁANE !!

Data publikacji: 2010-07-21

Niezwykle interesująco zapowiada się najbliższa sobota na toruńskich obiektach przy ul. Bielańskiej. Część motorowego widowiska odbędzie się grubo po zmroku.


!! NIGHT POWER ODWOŁANE !!

Niestety, z zapowiadanych na sobotę atrakcji motorowych na Coloseum Motosport, pozostanie tylko mokry tor i wspomnienia. Pierwsze odwołane zostały wyścigi rallycrossowe. Nieoficjalnie mówi się, że powodem tej decyzji były niezgodności regulaminowe toruńskiego toru.

W sobotę rano wycofano się z organizacji nocnych pokazów Drift Taxi. Ulewne deszcze nie pozwoliły organizatorom na rozegranie pokazowych jazd w poślizgu kontrolowanym, zmieniając tor niemal w górski potok.

Na kolejne motorowe atrakcje przyjdzie nam poczekać do następnego weekendu. Już wkrótce podamy szczegóły, zaplanowanych na 31.07 - 01.08 zawodów na Coloseum Motosport. Organizatorzy zapowiadają kilka nowych i widowiskowych konkurencji.


Rallycross Jazda MiejskaW dniu 24. lipca na torze Coloseum Motosport czeka nas kolejna, piąta runda mistrzostw kraju w rallycrossie oraz czwarta runda pucharu Polski w tej dyscyplinie. Finały A odbędą się już wieczorem. Tuż po nich ruszą biegi handi cup'owe. Takiej formuły wyścigu nie było w Toruniu już od kilku lat.

Następnie, bo około godz. 22.00, odbędą się pokazy driftingu. Nie zabraknie również bloku drift taxi, dzięki któremu część publiczności będzie miała okazję, żeby przejechać się na prawym fotelu obok fachowców od jazdy w kontrolowanym poślizgu. Swój udział w widowisku zapowiedziało kilku czołowych polskich drifterów.

Około godz. 01.00 w nocy (!) wystartują wyścigi równoległe. Wezmą w nich udział również rallycrossowcy. Marcin Wicik, jeden z najlepszych polskich zawodników tej dyscypliny, już w maju zapewniał, że na imprezie pojawi się sam Krzysztof Hołowczyc. Nie oficjalnie dowiedzieliśmy się, że do Torunia przyjedzie również Maciej Polody, który do nocnych wyścigów wystartuje w Fordzie Sierra Cosworth 2.0 Turbo. Polski drifter deklaruje również start w rallycrossie, przesiadając się do forda fiesty. 

Kolejną ciekawostką jest to, że w ten weekend kierowcy oficjalnie po raz pierwszy będą mieli okazję przetestować wybudowany na torze pod kątem wyścigów mostek.

Wszystkie wieczorne i nocne atrakcje odbędą się przy sztucznym oświetleniu!

Autor: Tomasz Niejadlik

Komentarz do artykułu

Fifi napisał(a) dnia: 2010-07-24

Niestety ze względu na to, że tor rallycrossowy nie otrzymał na czas homologacji PZM, zawody z cyklu Mistrzostwa Polski oraz Puchar Polski Rallycross zostały odwołane. Informacje o tym że licencji nie bedzie otrzymaliśmy na 2-3 dni przed zawodami. A dodatkowo ze względu na załamanie pogody cała impreza Night Power również została odwołana.

Chcielibyśmy bardzo przeprosić kibiców i zawodników, a zapowiadało się ciekawie. Do rallycrossu zgłosiło się 23 zawodników w tym też zawodnik z Czech. Niestety działacze z ZG PZM w Warszawie widocznie nie chcieli aby pierwsze w Polsce zawody rallycrossowe zrobione w innej formie niż dotychczas oraz zawody w nocy, kolokwialnie mówiąc "wypaliły".

Gość napisał(a) dnia: 2010-07-24

Wie ktoś może czy drift i 1/4 mili sie odbędzie?

anonim napisał(a) dnia: 2010-07-23

a wie ktoś czemu tor nie przeszedł kontroli ???

FIA napisał(a) dnia: 2010-07-23

Pogratulować organizacji

Qba napisał(a) dnia: 2010-07-23

Coloseum Motorsport organizator rund Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Rallycorss nie spełnił wytycznych zawartych w Raporcie Inspekcji Kontrolnej przeprowadzonej w dniu 20.06.2010 przez Inspektora Torów i Tras PZM co skutkuje nie wydaniem Licencji dla Toru Rallycross Toruń w Toruniu. W związku z powyższym oraz zgodnie z Międzynarodowym Kodeksem Sportu pkt. 82, 85 Główna Komisja Sportu Samochodowego odwołuje 5. rundę MPRC oraz 4. rundę PPRC mające się odbyć w terminie 23-25.07.2010.

Organizator jest zobowiązany do skutecznego powiadomienia wszystkich zawodników o odwołaniu rund.

Warszawa, 23 lipca 2010

Niniejszy komunikat wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

nikonik napisał(a) dnia: 2010-07-22

No no, jak Polody poleci Cosworthem, to niech organizatorzy sie modla o stan toru :) Ciekawe tylko czemu nie chce sprobowac sil w drifcie? Zapomnial jak sie to robi? Panie Macieju - zapraszamy!

Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska