Ogłoszenia sprzedaż samochodu

Rajdem po mieście, wyścigiem po torze

Data publikacji: 2010-05-13

Kolejny weekend pełen emocji czeka w Toruniu kibiców sportów samochodowych. Na startach staną rajdowcy i specjaliści od rallycrossu.

I i II runda Pucharu Polski Rallycross

Puchar Polski RallycrossW sobotę rallycrossowcy poddadzą pierwszemu poważniejszemu sprawdzianowi zmodernizowany tor przy ul. Bielańskiej. Przypomnijmy, obiekt w okolicach toruńskiego lotniska w ostatnich latach przestał spełniać standardy, pozwalające na organizację w tym miejscu zawodów najwyższej rangi. Stowarzyszenie Coloseum Motosport, które przejęło w użytkowanie ten teren, za nadrzędny cel postawiło sobie przebudowę toru, tak aby ponownie bez zażenowania można było gościć w Toruniu fachowców od tej dyscypliny sportu.

Sobotnia pierwsza runda pucharu Polski rallycross rozpocznie się około godz. 10. Impreza powinna zakończyć się przed godz. 18. Nowością, którą zyskają toruńskie zawody po przebudowie toru, będzie tzw. Joker Lap. Generalnie, jest to dodatkowy fragment trasy, skracający lub wydłużający przejazd okrążenia. W trakcie wyścigu każdy zawodnik ma obowiązek jednokrotnego pokonania tego odcinka. Podczas którego okrążenia to uczyni, pozostaje jego własną decyzją. Dzięki tej nowince, która trafiła do nas z zachodnioeuropejskich torów, w rallycrossie dużą rolę zaczęła odgrywać strategia. Kluczowe stało się odpowiednie zaplanowanie przejazdu, kalkulacja, czy lepiej stracić na początku, a później zyskać, czy jednak na odwrót. Ważne w tej sytuacji jest rozpoznanie możliwości konkurentów i przewidywanie obranej przez nich taktyki.

Kolejna runda odbędzie się zaledwie dzień później, czyli w niedzielę 16 maja. Nieprzeciętnie mocne auta ponownie zameldują się na torze także już przed południem.

Puchar Polski Rallycross

Rajd Toruński już po raz 43.

Rajd ToruńskiW niedzielę silniki zaryczą również w kilku innych miejscach Grodu Kopernika. Automobilklub Toruński organizuje 43. Toruński Rajd Samochodowy, najstarszą tego typu cyklicznie odbywającą się imprezę w mieście. Najbliższe zawody są nie tylko pierwszą rundą mistrzostw okręgu bydgoskiego PZM w KJS, ale także trzecią rundą mistrzostw strefy Polski zachodniej. To kolejna nowość, która czeka nas w najbliższy weekend, bo toruński rajd do tego cyklu został włączony zaledwie kilka tygodni temu.
- Niewątpliwie podniesie to jeszcze rangę tej imprezy - podkreśla Jan Balcerak, dyrektor rajdu. - Liczymy, że dzięki temu na starcie staną nie tylko kierowcy z naszego okręgu, ale też grupa zawodników z innych regionów kraju.

Trasa rajdu liczy 70 kilometrów. Składa się z czternastu etapów i dwóch sekcji. Zlokalizowano na niej piętnaście prób sprawnościowych i piętnaście PKC.
Biuro imprezy do piątku czynne będzie w siedzibie Automobilklubu Toruńskiego przy ul. Ducha Św. 5. W niedzielę o godz. 7.15 zostanie otwarte przy Rynku Nowomiejskim. Lista zgłoszeń zostanie zamknięta o g. 9.00. Uroczyste otwarcie rajdu zaplanowano na godz. 10.45. Kwadrans później w trasę wyruszy pierwsza załoga. Próby sprawnościowe odbędą się na Rynku Nowomiejskim, Motoarenie i torze Poligon. Rajdowcy na mecie powinni meldować się w godzinach 14-15. Uroczyste zakończenie i wręczenie pucharów zaplanowano około godz. 19. W tym czasie pobliżu biura rajdu mają być prezentowane auta i motocykle - od pojazdów zabytkowych aż po nowe modele samochodów.

Harmonogram czasowy 43. Rajdu Toruńskiego

11.00 - START - Rynek Nowomiejski
11.18 - MOTOARENA
11.50 - POLIGON
12.27 - Rynek Nowomiejski
12.48 - MOTOARENA
13.22 - Poligon
14.00 - META - Rynek Nowomiejski

Autor: Tomasz Niejadlik

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska