Ogłoszenia sprzedaż samochodu
JazdaMiejska.pl | moto magazyn
VIII Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz Toruń 2015

Tylne napędy raz jeszcze

Data publikacji: 2015-05-09

Dopiero co w Toruniu spotkali się miłośnicy Fordów Mustangów i BMW, a tu już szykuje się zlot miłośników kolejnej prestiżowej marki. Za tydzień do Grodu Kopernika i pobliskiego Golubia-Dobrzynia zlecą Mercedesy.

Będzie to już ósma edycja Ogólnopolskiego Zlotu Mercedes-Benz organizowanego przez toruński fanklub aut spod znaku trójramiennej gwiazdy. Impreza rozpocznie się w piątek, 15. maja, a zakończy się w niedzielne popołudnie, 17.05.

W piątek pierwsza grupa zlotowiczów wyruszy z Torunia do siedziby firmy Kujawski Truck Center - dealera ciężarowych "gwiazd". Po wizycie w Rogówku kolumna uda się wprost do Golubia, gdzie około godz. 18.30 powinna zameldować się na Rynku. Tam odbędzie się pierwsza z wystaw aut i rozstrzygnięcie konkursu dla golubian związanego ze zlotem. Uczestnicy spotkania w międzyczasie udadzą się na zwiedzanie zabytkowej części miasta. O godz. 20.00 zameldują się na zamku, gdzie czeka ich przywitanie w iście staropolskim stylu i kolacja.
Sobota tradycyjnie, zgodnie z coroczną tradycją jest kulminacyjnym dniem zlotu. W godz. 9.00-12.00 Mercedesy zagoszczą na toruńskim Rynku Nowomiejskim. Będzie to kolejna wystawa aut połączona ze szczegółową prezentacją wybranych modeli. O godz. 10.30 nastąpi oficjalne otwarcie zlotu.

Po godz. 12.00 Mercedesy przeniosą się ze starówki na tereny MotoParku Toruń. Na obiekcie Toruńskiej Akademii Jazdy przygotowywany jest typowy piknik motoryzacyjny. Na uczestników i widzów czeka szereg atrakcji sportowych i rekreacyjnych. Na torze samochodowym odbędzie się 2. Mercedes-Benz Drift Day, czyli szereg atrakcji skierowanych dla miłośników jazdy w kontrolowanym poślizgu. Swoje umiejętności zaprezentują m.in. licencjonowani drifterzy, uczestnicy najważniejszych krajowych lig driftingowych - Kajetan Rutyna i Michał "Obebo" Przybylski. Nie zabraknie pokazowych przejazdów i elementu rywalizacji w jeździe bokami do przodu. Emocje związane z tego typu jazdą na własnej skórze poczują też widzowie. Wszystko za sprawą bloków drift taxi, w trakcie których będzie można zasiąść na prawym fotelu, tuż obok zawodników. Ceny biletów na tego typu przejażdżki mają wynieść 40 i 50zł.

Drifterzy pomiędzy 14.00 a 15.15 będą mieli chwilę przerwy, gdyż wówczas na torze odbędą się przejazdy na czas dla wszystkich chętnych. Wśród uczestników mają pojawić się m.in. warszawianie Witold Łukasiewicz i Tomasz Dyszkiewicz, znani m.in. z wyścigów równoległych na ćwierć mili (Łukasiewicz to trzykrotny zdobywca Pucharu Polski i dwukrotny wicemistrz kraju w tej dyscyplinie), a także imprez typu Track Day. Z pętlą zmierzą się także inni uczestnicy cyklu prestiżowego cyklu Classicauto Cup, czyli aktualnie najliczniej obsadzonej ligi samochodowej w Polsce. Niewykluczone, że do Torunia tego dnia zdoła dotrzeć m.in. Marcin Miziak, licencjonowany kierowca rajdowy, który za kierownicą Mercedesa 190 2.3-16 święcił duże sukcesy m.in. w Czeskim Pucharze Rajdowym.

W otoczeniu toru, czyli na płycie głównej obiektu i na przylegających do niej terenach zielonych odbędzie się większość wydarzeń w ramach pikniku motoryzacyjno-rodzinnego. Około godz. 12.30 ruszy blok konkurencji rekreacyjnych, wśród których tradycyjnie zaplanowano Mistrzostwa Polski W Rzucie Moherowym Beretem. W tym nietypowym czempionacie może wziąć udział dosłanie każdy, także najmłodsi.
- Tu chodzi głównie o dobrą zabawę, stąd liczymy, że chętnych nie zabraknie - podkreśla Tomasz Niejadlik, dyrektor zlotu.

O godz. 14.00 poziom trudności wzrośnie, gdyż zlotowiczom przyjdzie zmierzyć się ze zdecydowanie większym ciężarem. Śmiałkowie będą przeciągali na linie ciągnik siodłowy Mercedes-Benz Actros dostarczony przez Kujawski Truck Center. Planowana jest rywalizacja międzyklubowa, choć po raz kolejny z pewnością nie zabranie też tych, którzy samodzielnie spróbują przeciągnąć ciężarówkę. Trzy godziny później kolejna z konkurencji rzutowych, a konkretnie rzut opona. Tuż przed tym odbędzie się rywalizacja wymagająca zdecydowanie innego rodzaju wysiłku, a mianowicie wytężenia umysłu i dużej wiedzy. Mowa o konkursie z wiedzy o marce Mercedes-Benz, która planowana jest na scenie głównej.

W trakcie pobytu na MotoParku z pewnością zaprezentuje się szereg wyjątkowych maszyn z różnych epok. Organizatorzy przygotowują Oldtimer Search, czyli weryfikację zabytkowych egzemplarzy pod kątem udziału w INTERNATIONAL MERCEDES-BENZ MEETING 130TH ANNIVERSARY - TORUŃ 2016, czyli planowanym Zlocie Zabytkowych Mercedesów z okazji 130-lecia marki. Planowane są prezentacje najciekawszych aut przed samą sceną, w trakcie których ich właściciele będą mogli szczegółowo zaprezentować swoje "gwiazdy". Jak zwykle na zlocie w Toruniu nie zabranie też bardzo nowoczesnych modeli "merców". Gwiazdę po profesjonalnym tuningu ma zaprezentować m.in. firma GranSport, autoryzowany dystrybutor marek Carlsson (jeden z topowych tunerów Mercedes-Benz) i Remus (m.in. układy wydechowe i sterowniki wtrysku paliwa Remus Powerizer).

O oprawę muzyczną eventu zadbają DJ Kristoff i DJ Wea. Pobyt ostatniej grupy zlotowiczów w MotoParku zakończy się około godz. 19.00. Wówczas uczestnicy korzystający z bazy hotelowej udadzą się na obiadokolację i chwilę odpoczynku. Po godz. 21.00 ruszy Biesiada z Mercedesem, która potrwa niemalże do godzin porannych.

W niedzielę, 17. Maja, czyli ostatniego dnia zlotu fani Mercedesów zagoszczą na torze kartingowym AWIX Racing Arena (godz. 11-12.00), pod nową toruńską halą sportowo-widowiskową przy ul. Bema (godz. 12.15-13.15) i raz jeszcze na Rynku Nowomiejskim (godz. 13.30-15.30), gdzie oficjalnie zakończy się tegoroczne spotkanie.

Co ciekawe, VIII Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu kończy pewną tradycję.
- Zdecydowaliśmy się na ograniczenie liczby uczestników - podkreślają zgodnie członkowie zarządu Mercedes Toruń Club. - Prawdopodobnie będzie to już zauważalne w tym roku, jednak prawdziwa rewolucja czeka nas od kolejnego, dziewiątego zlotu. Marka Mercedes-Benz od początku swego istnienia kojarzy się przede wszystkim z jakością i my na tą jakość zamierzamy szczególnie postawić, zarówno w zakresie aut, jak i uczestników. Zależy nam na wyjątkowych maszynach i ludziach, którzy chcą i potrafią się podczas tego typu spotkań wspólnie bawić. Szczegóły podamy prawdopodobnie już podczas najbliższego zlotu. W minionych latach nawet gościliśmy setki aut. Zakładamy, że w roku 2016 ta liczba wyniesie maksymalnie 100-120 samochodów. Wyjątek być może zrobimy jedynie w przypadku jubileuszowego, dziesiątego zlotu, jednak w tym momencie jest jeszcze zbyt wcześnie, ażeby podejmować w tej kwestii jakieś wiążące decyzje.

Wstęp dla widzów jest wolny.

Impreza jest współfinansowana za środków Miasta Toruń.

Szczegóły na stronie www.mercedestorunclub.pl

Oto skrócony program najbliższego, tegorocznego zlotu:

Piątek, 15. maja 2015r.
godz. 14.00 - 17.00 - przywitanie pierwszej grupy uczestników w bazie hotelowej Zlotu;
godz. 17.00 - wyjazd kolumny Mercedesów z bazy hotelowej Zlotu;
godz. 17.00 - początek Rajdu Turystycznego "Mercedes Rally 2015" o Puchar Burmistrza Golubia-Dobrzynia;
godz. 17.30 - wizyta w Kujawski Truck Center - siedzibie dealera ciężarowych aut Mercedes-Benz w Rogówku k. Torunia;
godz. 18.30 - przyjazd do Golubia-Dobrzynia, oficjalne przywitanie zlotowiczów z udziałem władz miasta, wystawa aut na Rynku;
godz. 18.45 - zwiedzanie zabytkowej części Golubia-Dobrzynia, prezentacja panoramy miasta z wieży kościoła;
godz. 19.45 - rozstrzygnięcie konkursu dla mieszkańców Golubia-Dobrzynia związanego ze Zlotem Mercedes-Benz;
godz. 20.00 - zbiórka Uczestników przy Kmicicowej Kolubrynie - atrapie legendarnej, wielkiej armaty, znanej z filmu "Potop", powitanie w staropolskim stylu na średniowiecznym Zamku Golubskim, salwa z armaty;
godz. 20.05 - zwiedzane zamku, poszukiwania ducha królewny Anny Wazówny ;)
godz. 21.00 - kolacja na Zamku Golubskim;
godz. 21.30 - powrót do Torunia;
godz. 22.30 - przyjazd do bazy hotelowej Zlotu;

Sobota, 16. maja 2015r.
godz. 09.00 -12.00 - wystawa aut na RYNKU NOWOMIEJSKIM połączona ze szczegółową prezentacją wybranych modeli, zwiedzanie toruńskiej starówki;
godz. 10.30 - oficjalne otwarcie Zlotu;
godz. 11.50 - wyjazd aut z Rynku Nowomiejskiego na MotoPark Toruń (Uwaga! Przejazd w warunkach normalnego ruchu ulicznego z zachowaniem należytych zasad ostrożności i przestrzeganiem przepisów kodeksu drogowego);

MOTOPARK TORUŃ, ul. Bielańska 66
godz. 12.00 - otwarcie bram dla Uczestników i widzów;

Tor samochodowy (2. Mercedes-Benz Drift Day, Mistrz Mercedes-Mini Max, pokazy)
godz. 12.30 - Mercedes-Benz Drift Day 1 - treningi uczestników + drift taxi (przejazdy dla widzów u boku zawodników);
godz. 14.00 - 15.00 - Mistrz Mercedes Mini-Max - próba sportowa na czas dla wszystkich chętnych;
godz. 15.00 - pokazowe przejazdy po torze kierowcy rajdowego i uczestników imprez typu track day (m.in. Classicauto Cup i Classicauto Mercedes Challenge);
godz. 14.30 - briefing dla uczestników 2. Mercedes-Benz Drift Day (obowiązkowy);
godz. 15.20 - 2. Mercedes-Benz Drift Day (przejazdy kwalifikacyjne, finały);
godz. 16.00 - nagrodzenie zwycięzców 2. Mercedes-Benz Drift Day i 8. Mistrz Mercedes Mini-Max;
godz. 16.30 - Mercedes-Benz Drift Day - drift taxi (przejazdy dla publiczności u boku zawodników);
godz. 18.00 - tor otwarty dla pozostałych Uczestników Zlotu;

Otoczenie toru - park maszyn, tereny zielone (Piknik Motoryzacyjno-Rodzinny)
godz. 12.00 - 19.00 - wystawa aut uczestników Zlotu;
godz. 12.00- 19.00 - GIEŁDA aut i części dedykowanych do Mercedes-Benz (w wyznaczonym miejscu placu);
godz. 12.30 - początek konkurencji rekreacyjnych - konkurencje dla dzieci;
godz. 13.00 - prelekcje dotyczące bezpieczeństwa wraz ze stosownymi pokazami prowadzonymi przez ekspertów;
godz. 13.00 - OLDTIMER SEARCH - weryfikacja zabytkowych egzemplarzy pod kątem udziału w INTERNATIONAL MERCEDES-BENZ MEETING 130TH ANNIVERSARY - TORUŃ 2016, czyli Zlocie Zabytkowych Mercedesów z okazji 130-lecia marki (przed główną sceną);
godz. 13.30 - VIII Mistrzostwa Polski w Rzucie Moherowym Beretem (konkurencja dla dzieci i dorosłych);
godz. 14.00 - przeciąganie ciężarówki - ciągnik siodłowy Mercedes-Benz Actros (rywalizacja pomiędzy klubami, konkurencja zespołowa);
godz. 14.00 - 15.30 - posiłek regeneracyjny;
godz. 14.30 - "pijany rower", konkurencje z alkogoglami;
godz. 15.00 - ciąg dalszy konkurencji i zabaw dla dzieci
godz. 16.15 - szczegółowa prezentacja wybranych aut uczestników Zlotu (pod sceną);
godz. 16.40 - konkurs z wiedzy o Mercedes-Benz (na scenie);
godz. 17.00 - rzut oponą (konkurencja siłowa dla chętnych).

Obsługa muzyczna eventu: DJ Kristoff, Dj Wea
Wstęp dla widzów bezpłatny.

W MotoParku podczas Zlotu będą funkcjonowały także punkty gastronomiczne.

Niedziela, 17. maja 2015r.
godz. 11.00 - wizyta na profesjonalnym torze kartingowym AWIX Racing Arena;
godz. 12.15-13.15 - wystawa aut pod nową toruńską halą sportowo-widowiskową przy ul. Bema (Toruńska Infrastruktura Sportowa) wraz ze zwiedzaniem obiektu;
godz. 13.15 - wyjazd kolumny aut w stronę toruńskiego zespołu staromiejskiego;
godz. 13.30-15.30 - pobyt na Rynku Nowomiejskim, zakończenie Zlotu.

Autor: Jazda Miejska

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska