Ogłoszenia sprzedaż samochodu
JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Rajdowiec i kartingowiec Sportowcami Regionu

Rajdowiec i kartingowiec Sportowcami Regionu?

Data publikacji: 2014-11-27

Hubert Ptaszek i Michał Kasiborski już po raz trzeci z rzędu zostali nominowani do plebiscytu na najpopularniejszego sportowca Pomorza i Kujaw. "Ptock" przed rokiem był 6, "Kasiborek" - 8. Jak będzie tym razem?

Lokalizacja zawodów: Toruń, Inowrocław, kujawsko-pomorskie

To już 54. plebiscyt na Sportowca Regionu. Organizuje go Gazeta Pomorska przy współpracy z Regionalną Radą Olimpijską. W kilku ostatnich edycjach wyczynowi kierowcy plasowali się na czołowych pozycjach. W konkursie za 2011 rok trzecie miejsce w konkursie zdobył rajdowiec z Włocławka - Ariel Piotrowski. Rok później w czołowej dwudziestce uplasowało się aż trzech motosportowców: drifter Marcin Mospinek, specjalista od sprintu samochodowego - Wojciech Ludwisiak oraz kartingowy mistrz Polski młodzików - jedenastoletni wówczas Michał Kasiborski. Najwyższe miejsce z tej trójki zajął ten ostatni, który był dziewiąty. Przed rokiem młody inowrocławianin poprawił swój wynik. Na gali w Bydgoszczy odebrał wyróżnienie za ósme miejsce w plebiscycie. Jeszcze wyżej w konkursie znalazł się Hubert Ptaszek, który w elitarnym gronie najlepszych kujawsko-pomorskich sportowców zajął ostatecznie szóste miejsce.

Obaj młodzi mistrzowie kierownicy także w tym roku po wskazaniach kibiców uzyskali nominację do plebiscytu na Sportowca Regionu. Sezon 2014 był dla Huberta Ptaszka najlepszym, wręcz rewolucyjnym w całej dotychczasowej karierze. Torunianin w tym roku postawił na rywalizację w światowej elicie, co okazało się strzałem w dziesiątkę. Kierowca Karo BHZ Racing i G4 Motorsport tylko zdobył dużo niezwykle cennego doświadczenia na bardzo wymagających trasach rajdowych mistrzostw świata, ale także w tak zacnym gronie pokusił się o kilka znaczących sukcesów. Dwa zwycięstwa w klasie RC4 i dwa drugie miejsca w całej grupie 2WD odbiły się szerokim echem nie tylko wśród fanów rajdów samochodowych. Do tego doszła bardzo dobra postawa na wielu odcinkach w kilku innych imprezach z kalendarza WRC. Hubert z bardzo dobrej strony zaprezentował się m.in. w Rajdzie Polski, gdzie startował bardzo szybkim autem klasy S2000. Na jednym z odcinków uplasował się w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej.

Tak udany sezon musiał zostać dostrzeżony nie tylko przez kibiców, ale także przez dziennikarzy. O dobrych występach torunianina informowały w ciągu roku także duże ogólnopolskie media. Sukcesy po raz kolejny docenili też dziennikarze Gazety Pomorskiej, która już po raz 54. organizuje plebiscyt na najpopularniejszego sportowca Pomorza i Kujaw.

Również Michał Kasiborski zaliczył najlepszy sezon w swojej dotychczasowej karierze. Reprezentant Automobilklubu Kujawsko-Pomorskiego z Bydgoszczy rewelacyjnie zadebiutował w gronie juniorów. Sezon w Polsce zakończył mistrzostwem w ROK Cu Poland w kategorii Junior ROK oraz tytułem II-wicemistrza kraju w kat. KF Junior. O największe sukcesy pokusił się jednak na włoskiej ziemi, w słonecznej Italii, która obecnie jest mekką światowego kartingu. Kasiborski na torze w Lonato najpierw zwyciężył w finale prestiżowego Trofeo d'Autunno (Puchar Jesieni), a następnie dokonał rzeczy doprawdy niebywałej, wygrywając International ROK Cup Final, jedne z najważniejszych i najbardziej prestiżowych zawodów na świecie. W globalnym finale miał za konkurentów aż 70 znakomitych młodych mistrzów kartingu z aż 30 krajów położonych na kilku kontynentach.

W ubiegłym roku Michał Kasiborski w plebiscycie Gazety Pomorskiej zajął w nim wysokie, ósme miejsce. Czy tym razem jeszcze poprawi ten wynik? Wszystko jest możliwe! Aby tak się stało zawodnik MK-Speed Racing/ACR w pierwszej kolejności musi, podobnie jak przed rokiem, zwyciężyć w etapie lokalnym, czyli zdobyć najwięcej głosów spośród nominowanych inowrocławskich sportowców. Podobnie rzecz ma się w przypadku Huberta Ptaszka, który także w pierwszej kolejności musi rywalizować ze sportowcami ze swojego miasta.

Głosowanie trwa do 28. listopada włącznie. Aby zagłosować na Michała Kasiborskiego trzeba wysłać sms o treści ino.4 na numer 71321 (koszt - 1,23 zł z VAT). Z kolei aby wskazać na Hubert Ptaszka w treści sms-a na ten sam numer trzeba wpisać tor. 4. Jeden głos oddany w ten sposób to pięć punktów dla danego kandydata.

Drugi sposób to głosowanie poprzez "kliknięcie" na stronie pomorska.pl/sportowiec. Tak dodajemy 1 punkt do dorobku wybranego kandydata. Aby zagłosować w ten sposób, należy zarejestrować się w systemie Gazety Pomorskiej (na stronie pomoska.pl). Limit "kliknięć" dla jednego zalogowanego użytkownika wynosi 3 dziennie (z jednego komputera).

A więc głosujmy na Michała i Huberta!

Autor: Jazda Miejska

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska