Ogłoszenia sprzedaż samochodu
JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Klasyczne Toyoty rozpoczęły sezon

Klasyczne Toyoty rozpoczęły sezon

Data publikacji: 2016-04-05

W ramach serii Motointegrator Classicauto Cup 2016 na torze w Ułężu odbyła się pierwsza edycja pucharu Toyota Cup.

Lokalizacja zawodów: Ułęż, lubuskie

W sobotę zawodnicy mogli wziąć udział w nieobowiązkowej serii treningów. Każdy z kierowców mógł przejechać specjalnie przygotowaną trasę dwukrotnie. Eliminacje pucharowe odbyły się w niedzielę, a rywalizacja została przeprowadzona na pięciu odcinkach. W sumie organizatorzy
przygotowali 35 km tras.

Motointegrator Classicauto Cup 2016 to obecnie największy ogólnopolski puchar dla samochodów klasycznych i zabytkowych. Auta zostały podzielone na sześć grup i w ich ramach na poszczególne klasy pojemnościowe. Pierwsza eliminacja w tym roku zgromadziła ponad 170 załóg startujących w modelach wyprodukowanych przed 2000 r.

- Do udziału w pierwszej odsłonie Toyota Cup zgłosiło się 23 zawodników prowadzących klasyczne Toyoty. Wśród nich znalazł się nasz zespół, który w barwach Toyota Team Classic wystawił cztery modele Celica GT 6. generacji, za kierownicą których zasiadło sześciu kierowców - wyjaśnia Michał Horodeński, prezes Toyota Team Classic. - Wśród samochodów startujących w naszym pucharze znalazł się aktualnie produkowany model GT86, ale nie zabrakło też innych kultowych modeli sportowych, takich jak MR2 czy Supra.

Wyniki Toyota Cup 2016
Grupa 3
1. Michał Siewior Toyota MR2
2. Michał Bilski Toyota MR2
3. Arkadiusz Sałaciński Toyota Celica GT

Grupa 4
1. Łukasz Kopiec Toyota Starlet GT Turbo
2. Grzegorz Maleszewski Toyota Starlet GT Turbo
3. Piotr Kordos Toyota Celica

Wyróżnienia
Tomasz Marek Toyota MR2
Radosław Słomski Toyota MR2
Łukasz Kopiec Toyota Starlet GT Turbo
Andrzej Banul Toyota Celica GT4
Marcin Lewiński Toyota GT 86

Wyróżnienia zostały przyznane dla najszybszych kierowców Toyot w każdej grupie, w której nie było klasyfikacji pucharowej. W ramach Toyota Cup 2016 odbędą się w tym roku jeszcze cztery eliminacje: 2-3 maja w Kielcach, 18 czerwca w Toruniu, 10 września w Białej Podlaskiej i 8 października w Kielcach.

Wyniki zawodów są dostępne na http://classicautocup.pl/wyniki/wyniki-2016/.

Autor: Jazda Miejska

Google
Komentarz do artykułu

korek napisał(a) dnia: 2016-04-14

Nie wiedziałem, że te wyścigi cieszą się aż tak ogromną popularnością. Szczerze mówiąc, brakuje mi na drogach już takich Toyot, mają one coś w sobie jednak. Taką Suprą sam bym się chętnie spróbował na torze.

Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska