Ogłoszenia sprzedaż samochodu
JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Z kościoła prosto na tor

Z kościoła prosto na tor

Data publikacji: 2016-02-25

W najbliższą niedzielę, 28.02 już po raz szósty na toruńskich Bielawach odbędzie się msza w intencji osób związanych ze sportami motorowymi. Tuż po nabożeństwie kierowcy przeniosą się do MotoParku na trening otwierający sezon.

Lokalizacja zawodów: Toruń, kujawsko-pomorskie

W niedzielnym treningu może wziąć udział dosłownie każdy posiadacz auta bądź motocykla. Tego dnia tor będzie otwarty zarówno dla właścicieli maszyn fachowo przygotowanych do sportu, jak i dla użytkowników typowo seryjnych samochodów. Dla kierowców i pasażerów biorących udział w przejazdach po torze, wskazane jest posiadanie kasków. Nie jest to jednak warunek konieczny.

Zanim fani sportowych jazd zameldują się w MotoParku spora część z nich, zgodnie z kilkuletnią tradycją, pojawi się na mszy w intencji całego środowiska motorowego - przedstawicieli różnych stowarzyszeń i innych grup zrzeszających miłośników motoryzacji, zawodników, sędziów, działaczy i sympatyków sportu samochodowego oraz motocyklowego.

Nabożeństwo odbędzie się w kościele parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy, mieszczącej się przy Szczecińskiej 38 na Bielawach w Toruniu. Rozpocznie się od godz. 10.00. Odprawi je kapelan kujawsko-pomorskich motosportowców - ksiądz Zbigniew Łukasik. Z racji na porządek organizacyjny i komunikacyjny dla osób ze środowiska motorowego przyjazd pod kościół wskazany jest przyjazd do g. 9.45. W trakcie mszy odbędzie się m.in. święcenie kasków i innych akcesoriów służących bezpieczeństwu zawodników, a tuż po niej święcenie pojazdów. Wszystkie kluby i zespoły zainteresowane oficjalnym udziałem w nabożeństwie proszone są o przesłanie informacji o tym zamiarze na adres kontakt@mercedestorunclub.pl. Zgłoszenia można dokonać także w niedzielę na miejscu do godz. 9.40.

Tuż po święceniu pojazdów kolumna maszyn przejedzie ze Szczecińskiej na teren MotoParku Toruń. Po godz. 11.00 rozpocznie się kolejny oficjalny trening otwierający sezon. Jazdy po asfaltowej pętli toru rallycrossowego zaplanowano do godz. 14.00-15.00 (w zależności od ilości chętnych). Warunkiem udziału będzie podpisanie stosowanego oświadczenia o uczestnictwie w treningu na własne ryzyko oraz uiszczenie opłaty w wysokości 30zł na poczet wynajmu toru i sprzątania obiektu. Udział drifterów według indywidualnych uzgodnień.

Więcej szczegółów można uzyskać pisząc pod wskazany adres (kontakt@mercedestorunclub.pl) lub dzwoniąc na numer 605 58 57 51.

Autor: Tomasz Niejadlik

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska