Ogłoszenia sprzedaż samochodu
1 Rajd Pustyni Gotyku zawody terenowych modeli zdalnie sterowanych

Pustynia wyłoni mistrzów

Data publikacji: 2017-11-03

Choć kochają błoto, szutry i leśne pagórki, teraz przyjdzie im zmierzyć się z prawdziwą... pustynią. Kierowcy terenowych modeli RC w niedzielę powalczą o ostatnie w tym sezonie punkty w zawodach TOYOTA Adventure Gothica.

Sezon rajdów terenowych pomału zbliża się do końca. W najbliższą niedzielę, 5. listopada po raz ostatni kierowcy elektrycznych maszyn spotkają się na toruńskich bezdrożach. Nowością będzie miejsce rywalizacji fanów małego off-roadu - organizatorzy postawili na ekstremalne klimaty rodem z piekielnego Dakaru. "Pustynia Gotyku" to podłoże niemal piaszczyste, pustynne, spotykane na nadmorskich plażach i wydmach. Nie będzie więc łatwo, choć na korzyść przemawia... listopadowe słońce, a więc temperatury nie sięgające 30-40 stopni w cieniu. Ukształtowanie polany na Podgórzu pozwoli także ograniczyć liczbę kilometrów do przebiegnięcia przez zawodników - są dobre punkty widokowe.

Kto faworytem?

Sytuacja w tabeli nie jest jasna i chyba nikt nie może jeszcze spać spokojnie. Liderem po pięciu rundach zostaje Jakub Matuszewski z Poznania, który ani razu w tym roku nie opuścił podium. Goni go Mateusz Kuligowski, ale ten pauzował na jednym z rajdów. Toruński kierowca pod koniec sezonu przesiadł się też do nowej maszyny - Forda Fiesty TRX. Model zbudowany w oparciu o podzespoły słynnego Slasha może jednak nie poradzić sobie tak łatwo z "Pustynią Gotyku", więc szanse na odebranie Jakubowi zwycięstwa maleją. Podium klasyfikacji generalnej uzupełnia... i tu zaskoczenie - Rafał Malach. Ten sympatyczny i chyba najradośniejszy uczestnik TOYOTA Adventure Gothica przemierza toruńskie bezdroża modelem tylnonapędowym, zostawiając za sobą ponad dwudziestu kierowców! Broni nie składają jeszcze zawodnicy spoza ściśłej trójki. Michał Jasiński, obrońca mistrzowskiego tytułu w tym sezonie boryka się z kłopotami technicznymi, i mimo dobrego stylu i widowiskowej jazdy pech zawsze spycha go na dalekie miejsca. Dobre tempo prezentuje Radek Schenker. Kierowca tytularnego sponsora, firmy Toyota Bednarscy, unika zbędnego ryzyka i jazdy szerokimi pośligami co przekłada się na świetne czasy i wysokie lokaty. Do walki wraca Paweł Grabowski, który zaliczył świetny początek sezonu. Dla Pawła będzie to również mały debiut, bowiem po raz pierwszy reprezentować będzie barwy nowego sponsora - firmy Auto Reve. Warto dodać, że sponsorem został toruński diler samochodów marki Renault oraz Dacia, a ta ostatnia ma także swój puchar w rajdach terenowych w dużej skali. Cieszy więc fakt, że kolejna firma ze świata motoryzacji w skali 1:1 angażuje się w widowiskowe zawody modeli RC.

1. Rajd Pustyni Gotyku już w najbliższą niedzielę na Podgórzy przy ulicy Krętej. Czeka nas tam mnóstwo emocji w małej skali i walki do ostatniego metra. Dla kogo toruńska pustynia okaże się miejscem porażki, a kto będzie pił tam szampana? 

Zapraszamy do kibicowania! Start o godzinie 9:40, meta - 16:00. 

Autor: Michał Jasiński

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
Fotograf śluby wesela chrzciny Toruń
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska