Ogłoszenia sprzedaż samochodu
2 Rajd Katarzynki modeli zdalnie sterowanych

Rewolucyjna Katarzynka

Data publikacji: 2017-04-07

Zanim właściciele terenowych modeli RC wyruszą z wielkanocnymi koszyczkami, przyjdzie im w niedzielę zmierzyć się na toruńskich bezdrożach w 2 Rajdzie Katarzynki. To pierwsza impreza rozgrywana po zmianie regulaminów.

2. Rajd Katarzynki, który w ubiegłym roku rozpoczynał cykl rajdów terenowych modeli RC, teraz również otwiera w nich nowy rodział. Na prośbę zawodników organizatorzy dokonali zmian w regulaminie technicznym, tworząc kilka dodatkowych klas. Główne grupy SC i MT zostały rozdzielone uwzględniając wielkość off-roadowej maszyny. Teraz kierowcy walczyć będą autami porównywalnymi ze sobą pod kątem długości i szerokości, by mały jeździł z małym, a duży - z dużym. Ten zapis ma z jednej strony wyrównać walkę w klasie, a z drugiej zachęcić osoby posiadające mniejsze modele do wspólnej zabawy i sportowej rywalizacji. Już dziś na liście zgłoszeń niedzielnych zawodów widnieje 20 nazwisk, w tym kilku nowych kierowców z północy Polski, inicjatorów zmian w przepisach.

Niedzielny rajd rozpocznie się o godzinie 10:00. Kierowcy walczyć będą ponownie na odcinkach specjalnych zlokalizowanych na polanie "Katarzynka". Szutrowe alejki, jak zapowiadają organizatorzy, tym razem zostaną podzielone na krótsze i bardziej techniczne partie. Jest więc szansa, że w rajdzie nie do końca liczyć będzie się moc i prędkość maksymalna rajdówki, a jej zwinność i spryt kierowcy.

Najliczniej obsadzoną klasą 2. Rajdu Katarzynki są Short Course w rozmiarze XL (SC-X). Aż jedenastu kierowców wybrało ten model na swoją rajdową broń. Do dzielnych Monster Trucków spod znaku Traxxasa dołączają modele HPI - nowa klasa MT-M, czyli mniejszych wielkościowo "Monsterów" liczy pięciu zawodników. Cztery potężne maszyny zobaczymy w kolejnej nowej, największej i najmocniejszej klasie MT-X. Tutaj startują naprawdę wielkie auta, z potężnymi kołami i silnikami. W niedzielę do boju z Pawłem Grabowski (E-revo) i Bogusiem Kurtyką (BSD Ramasoon) staną nowi kierowcy z Pomorza. Komu będzie sprzyjać szczęście, czy Mateusz Kuligowski powtórzy swój sukces, Michał Jasiński nie zgubi koła a powracający na bezdroża Radek Schenker w barwach Toyota Bednarscy zaskoczy wszystkich? Zapraszamy w niedzielę na drugą rundę Rajdowych Mistrzostw Torunia modeli terenowych. Wszystko się wyjaśni, a zawodnicy zapowiadają "maksimum attack" i tumany kurzu nad polaną.

Więcej informacji na www.rc.torun.pl.

Autor: Michał Jasiński

Dodaj komentarz do artykułu

Treść *
Autor *
Kontakt ( tylko do wiadomości Redakcji )
* - pole wymagane

Uwaga! Redakcja nie odpowiada za treści i tematy publikowane w dziale "Komentarze".
Redakcja ma prawo usunąć komentarz jeśli uzna go za niezgodny z prawem, obraźliwy lub szkodliwy.
Komentarz przez Ciebie dodany zostanie opublikowany niezwłocznie po zaakceptowaniu przez Redaktora.

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
Fotograf śluby wesela chrzciny Toruń
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska