Ogłoszenia sprzedaż samochodu
W sobotę załogę SPRCT czeka Rajd Leśny a w niedzielę rallycross

Weekend z piaskiem w oczach

Data publikacji: 2014-04-09

Najbliższa sobota i niedziela będzie dla załogi Subaru Poland RC Team niezwykle pracowita. 12. kwietnia pojawią się na warszawskich, szutrowych oesach 2. Rajdu Leśnego, a weekend zakończą na świeżo przebudowanym torze rallycrossowym.

Podczas gdy rajdowcy w dużych autach walczyć będą o kolejne punkty w klasyfikacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski na trasach wokół Świdnicy, ich "mali koledzy" wyruszą w sobotę, 12. kwietnia ponownie do Warszawy, aby wziąć udział w drugiej rundzie Rajdowej Ligi Mazowsza. Tym razem kierowcy elektrycznych rajdówek spotkają się w malowniczym Parku przy ulicy Strumykowej, na oesach w 100% zbudowanych na szutrowej nawierzchni. Zapowiada się więc niezwykle efektowne widowisko.

- Lubię jazdę na luźnej nawierzchni, gdy mała rozpędzona rajdówka zostawia za sobą fontannę piasku i kurzu. To jest coś pięknego - mówi Michał Jasiński, kierowca zespołu Subaru Poland RC Team. - Boję się tylko, że taka zabawa nie idzie w parze z dobrym czasem, więc musimy wybrać jakąś bardziej słuszną taktykę.

Załoga wystartuje w rajdzie modelem Subaru Imprezy WRC 2008 w najnowszym malowaniu. Podwozie XV-01 PRO zostanie dodatkowo zabezpieczone przez kurzem i leśnymi patykami.

- Najważniejsze to zwiększyć prześwit, aby auto mogło bez kłopotu pokonywać leśne alejki i nierówności. Zakładamy też miękkie amortyzatory, które zapewnią lepszą trakcję naszego Subaru - zdradza Michał Jasiński. - Z oponami będziemy próbowali, bo już się nauczyliśmy, że nie bieżnik odgrywa najważniejszą rolę w małych rajdach. Ale szutrówki też weźmiemy.

Start 2. Rajdu Leśnego zaplanowano na godzinę 10:00. Kierowcy będą mieli do pokonania około 8 odcinków specjalnych o łącznej długości blisko 3500 metrów. Meta o 17:00.

Po powrocie do Torunia załogę Subaru Poland RC Team czeka nieprzespana noc i nowe wyzwanie.

- W niedzielę wystartujemy w pierwszych dla nas rundach Rallycrossowych Mistrzostw Torunia. Na szczęście setup auta przygotowany na sobotni rajd zostanie praktycznie taki sam. Rallycross to zmienna nawierzchnia, szutrowe partie i nierówna trasa - będzie więc podobnie jak w Warszawie - ocenia kierowca Subaru Imprezy. - Dla nas będą to pierwsze wyścigi nowym już autem. Ciekawy jestem jak nasza rajdówka się spisze i czy damy radę dogonić rywali.

Niedzielne zawody rozpoczną się o godzinie 10:00 na miniaturyzacjach torów rallycrossowych przy ulicy Bielańskiej 66 w Toruniu. Zawodnicy będą rywalizować w dwóch rundach, rozpoczynając wyścigi od "Słomczyna", a kończąc na przebudowanej trasie toru toruńskiego. Ostrej jazdy i spektakularnych wyników można spodziewać się zwłaszcza w "Toruniu". Nowe szutrowe odcinki i zmieniony układ trasy z pewnością zapewnią walkę do ostatniego metra i dadzą równe szane na zwycięstwo niemal każdemu kierowcy. Nie będzie jazdy na pamięć, a dokładny opis trasy i niezawodna pamięć będą tutaj bardzo ważne.

Niedzielne zawody rallycrossowe zakończą się około godziny 16:00.

Zespół wspierają: Subaru Import Polska, CUK Ubezpieczenia, ŚwiatReklamy, REMUS Polska. Patroni medialni: magazyn rajdowy WRC, MotoFakty.pl, RajdowySerwis.pl, radio ESKA, JazdaMiejska.pl.

Autor: Jazda Miejska

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
Fotograf śluby wesela chrzciny Toruń
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska