Ogłoszenia sprzedaż samochodu
Kalendarz imprez modelarskich w Toruniu 2016

Kalendarz imprez w małej skali

Data publikacji: 2016-01-30

Aż szesnaście imprez czeka miłośników motorsportu w małej skali startujących w Toruńskiej Lidze Rajdowej modeli RC. Pierwszy rajd już w lutym, a koniec rywalizacji dopiero w listopadzie. Zapowiada się emocjonujący sezon 2016.

Toruński "motorsport w małej skali" w tym roku powiększy się o nowe zawody - rajdy terenowe. W sumie zawodnicy startujący w imprezach organizowanych przez Toruńską Ligę Rajdową będą więc mieli szesnaście dni ostrej rywalizacji i emocjonujących wyścigów. Pierwsze zawody już w lutym, zmagania rozpocznie 11. Rajd Zimowy. Po raz ostatni kierowcy elektrycznych maszyn w skali 1:10 pojawią się na oesach 13. listopada, startując w Rajdzie Jesiennym klasycznie kończącym sportowy sezon w Toruniu.

Kalendarz Rajdowych Mistrzostw Torunia modeli RC składać się będzie z sześciu rund. Początek zmagań już w lutym. Połowa imprez rozegranych zostanie na luźnych nawierzchniach, choć organizatorzy szukają jeszcze miejsc o różnym stopniu przyczepności na jednym oesie. Pod znakiem zapytania pozostaje jeszcze rozegranie rajdu o zachodzie słońca.

Z pięciu rund składać się będzie także kalendarz Rallycrossowych Mistrzostw Torunia modeli RC. Początek rywalizacji w kwietniu, a ostatni wyścig kierowcy stoczą aż w październiku. Areną zmagań ponownie będą dwie miniaturyzacje torów, Torunia i Słomczyna, choć trasy przebiegać mają po różnych ich konfiguracjach.

W tym sezonie debiutują w Toruniu rajdy terenowe. Miłośnicy jazdy po bezdrożach spotkają się na piaskach aż pięciokrotnie. Niespodzianką nie będą z pewnością nawierzchnie - zawsze trudne, wymagające i piaszczyste. Organizatorzy kompletują jeszcze niezbędne pozwolenia, ale wiadomo, że po raz pierwszy off-roadowcy pojawią się na kultowej polanie "Katarzynka". Sponsorem tytularnym został toruński diler Toyoty, firma Bednarscy, od lat organizujący Rajdy Land Cruisera, a w swojej ofercie posiadający takie legendy off-roadu jak Toyota RAV4, Land Cruiser czy niezniszczalny Hilux. Warto też dodać, że w tym roku w toruńskim salonie Toyoty pojawi się kilka nowości z napędem 4x4. Może więc pierwsze jazdy testowe klienci odbędą na naszych oesach :)

Szczegółowy kalendarz imprez w sezonie 2016 znajdziecie tutaj - kliknij

Autor: Michał Jasiński

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
Fotograf śluby wesela chrzciny Toruń
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska