Ogłoszenia sprzedaż samochodu
Powstaje Stowarzyszenie RC Motorsport

Mocny kalendarz, nowe obowiązki

Data publikacji: 2018-03-06

Kalendarz toruńskich imprez modelarskich rokrocznie poszerza swój zakres. Dwa lata temu do rajdowego i rallycrossowego czempionatu dołączyły zawody off-roadowe. Napięty terminarz wymusił zmiany organizacyjne.

Toruń to niepisana stolica sportów modelarskich wzorowanych na światowym motorsporcie. Od 2003 roku, nieprzerwanie w piernikowym grodzie organizowane są rajdy modeli RC. Po krótkim czasie dołączył do nich niezwykle widowiskowy i dynamiczny rallycross. Dzisiaj kalendarz zawodów dla samochodowych modeli zdalnie sterowanych obejmuje blisko trzydzieści imprez. W sezonie niemal każdy weekend oznacza więc rywalizację w małej skali, czy to na torach czy odcinkach specjalnych. Właściciele modeli RC nie narzekają na nudę, ale taki ogrom zawodów wymusza też zmiany w ich organizacji.

Tegoroczny kalendarz toruńskich zawodów to rajdy, rallycross i aż dwie konkurencje rozgrywane na bezdrożach. W sezonie 2018 debiutują wyścigi off-roadowe, a cykl rajdów terenowych podnosi swoją rangę do „Mistrzostw Kujaw i Pomorza”. Na liście organizatorów pojawia się zatem nowy „podmiot”.

- Grupa pasjonatów zabawy na górkach i piaskach, organizując w 2016 pierwsze w Polsce rajdy terenowe, zebrała siły i powołała do życia nowe stowarzyszenie. Jego celem będzie właśnie organizacja zawodów na bezdrożach, jak również w tym roku po raz pierwszy, wyścigów off-roadowych wzorowanych na przepisach rallycrossu – mówi Mateusz Kuligowski, jeden z założycieli stowarzyszenia RC Motorsport.

Stowarzyszenie RC Motorsport zapisało sobie w statucie także promocję sportów modelarskich RC i zarażanie swoją pasją innych miłośników „wielkich emocji w małej skali”. Na liście pierwszych sukcesów, jeszcze przed oficjalnym startem sezonu, pojawiło się wsparcie tych idei przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego.

Toruń przyciąga swoimi zawodami sporą grupę osób spoza naszego województwa. Aktualnie mistrzowski tytuł pojechał choćby do Poznania – mówi Mateusz Kuligowski. - Zwróciliśmy się więc do Pana Marszałka z prośbą o wsparcie naszych imprez, podnosząc też rangę rajdowego czempionatu do poziomu „Mistrzostw Kujaw i Pomorza”. Choć to niszowe wydarzenie, to jednak projekt bardzo się spodobał, a marszałek chętnie objął rajdowy cykl swoim honorowym patronatem.

Założyciele czekają jeszcze tylko na oficjalne potwierdzenie powstania Stowarzyszenia, które ma wydać Sąd Gospodarczy, i rozpoczynają swoje działania. Przed 2. Rajdem Zimowych Bezdroży wszystko jest już niemal gotowe.

Mamy już logo, swoją stronę w sieci i na Facebooku. Czekamy jeszcze tylko na oficjalną decyzję z Sądu, a wiadomo, że polskie przepisy nie ułatwiają zwykłym ludziom opracowywanie takich dokumentów. Mamy jednak nadzieję, że przed niedzielnym rajdem uda się wszystkie formalności załatwić i ruszymy pełną parą. Chęci jest dużo, energii jeszcze więcej, a w głowach wciąż rodza się nowe pomysły – dodaje Mateusz Kuligowski.

Informacji o zawodach terenowych będzie można szukać na oficjalnej stronie stowarzyszenia www.rc-motorsport.pl. Tam też prowadzone będą zapisy na zawody, publikowane regulaminy oraz kalendarze różnych imprez.

Stroną oficjalną dla dotychczasowych zawodów rajdowych (płaskich) i rallycrossu staje się w tym sezonie witryna www.tkm.torun.pl.

Autor: Michał Jasiński

mazda6_bednarscy
Dodaj komentarz do artykułu

Treść *
Autor *
Kontakt ( tylko do wiadomości Redakcji )
* - pole wymagane

Uwaga! Redakcja nie odpowiada za treści i tematy publikowane w dziale "Komentarze".
Redakcja ma prawo usunąć komentarz jeśli uzna go za niezgodny z prawem, obraźliwy lub szkodliwy.
Komentarz przez Ciebie dodany zostanie opublikowany niezwłocznie po zaakceptowaniu przez Redaktora.

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
Fotograf śluby wesela chrzciny Toruń
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska