Ogłoszenia sprzedaż samochodu
Startuje Rallycross modeli zdalnie sterowanych

Wielkie ściganie w małej skali

Data publikacji: 2016-04-09

Walka bok w bok, ciasne trasy i cztery elektryczne maszyny ścigające się o podium - takie widowisko czekać nas będzie już jutro, na miniaturyzacji toru rallycrossowego MotoPark przy ulicy Bielańskiej 66.

Po dwóch rajdowych zawodach czas na rallycross, czyli wielkie ściganie na zamkniętym torze o zmiennej nawierzchni. Już w niedzielę, 10. kwietnia startuje nowy sezon Rallycrossowych Mistrzostw Torunia modeli RC.

Tegoroczna edycja widowiskowych zawodów przynosi sporo zmian. Idąc z duchem czasu i regułami obowiązującymi w mistrzostwach świata, tak i w małej skali kierowcy walczyć będą o podium na podobnych zasadach. Organizatorzy zapowiadają więcej ścigania, aż sześć okrążeń w finale i zbieranie punktów do "generalki" już podczas biegów kwalifikacyjnych. Trasa każdego biegu będzie zróżnicowana, łącząc znane dotychczas tory "Słomczyn" i "Toruń". Te zostały też po zimowej przerwie zmodyfikowane, aby zapewnić jeszcze więcej różnorodności i wyrównać szane pomiędzy gośćmi i miejscowymi matadorami. Jazda na pamięć może być tutaj zgubna.

Ciekawostką pierwszej rundy będą wyścigi na dochodzenie. Dyscyplina znana bardziej z torów rowerowych, zostanie przeniesiona do skali 1:10, a zamiast dwukołowych maszyn napędzanych siłą mięśni nóg ścigać się będą elektryczne rajdówki. Zabawa polegać będzie na dogonieniu swojego rywala - dwóch kierowców startuje po przeciwległych stronach toru goniąc się i uciekając jednocześnie. Kto zostanie pierwszym "mistrzem" i rozpocznie nową historię zawodów w małej skali? Dowiemy się już jutro.

Start do pierwszego biegu jutro (niedziela) o godzinie 11:00. Zapraszamy do kibicowania!

Autor: Michał Jasiński

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
Fotograf śluby wesela chrzciny Toruń
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska