Ogłoszenia sprzedaż samochodu
JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Toyota szuka rajdowego kierowcy

Toyota szuka rajdowego kierowcy

Data publikacji: 2017-01-13

Firma Bednarscy kontynuuje współpracę z TLR przy organizacji rajdów terenowych modeli RC - TOYOTA Adventure Gothica. W tym sezonie sama chce nawet wystawić swój zespół do rywalizacji. Kto zasiądzie za kierownicą off-roadowego Traxxasa?

Toyota to nie tylko dominator w świecie elektrycznych pojazdów, ale również jedna z najlepszych marek produkująca sportowe i terenowe maszyny. Wystarczy wymienić tylko takie konstrukcje jak Celica GT-FOUR, Corolla WRC, Land Cruiser czy niezniszczalny Hilux. W tym roku auta z kraju kwitnącej wiśni spotkać można na pustynnych trasach Rajdu Dakar czy na oesach Rajdowych Mistrzostw Świata WRC. Nic więc dziwnego, że i wśród dilerów znaleźć można firmy pasjonujące się motorsportem, również tym zredukowanym do skali 1:10.

Toruński diler Toyoty, firma Bednarscy w tym roku również postanowiła wesprzeć projekt rajdów terenowych modeli RC organizowanych przez Toruńską Ligę Rajdową. Warto przypomnieć, że ubiegły sezon był miejscem debiutu tej nowej formy rywalizacji. Nikt jeszcze w Polsce, a i bodaj w Europie, nie ścigał się potężnymi modelami na piaskach, górkach czy brodząc nimi w wodzie. Imprezy wzorowane na prawdziwych rajdach terenowych, z rundy na rundę cieszyły się coraz większym zainteresowaniem. Przybywało zawodników, kibiców, obserwatorów. Wiele publikacji i relacji spotkać można było w ogólnopolskich mediach, w tym na łamach patrona cyklu - magazynu Off-road. 

- Rok 2016 był dla nas szczególny - zaprezentowaliśmy w nim sporo nowych modeli terenowych: Toyotę Hilux, Land Cruiser V8, hybrydową RAV4 czy mającą właśnie oficjalną premierę - Toyotę C-HR. Dlatego chętnie włączyliśmy się w projekt równie ciekawy i nowy, czyli rajdy terenowe modeli - mówi Maciej Bednarski, kierownik salonu Toyoty w Toruniu. - Obserwując rywalizację byłem zdumiony możliwościami tych autek. W trudnych warunkach potrafiły jeździć z zawrotną prędkością, nie bacząc na przeszkody, piasek czy wodę. Zaskoczyła mnie także atmosfera tych rajdów - każdy sobie pomagał, nie było przeciwników i rywali. Dwóch zawodników mogło jechać nawet jednym modelem. Żeby jednak uzyskać wynik i stanąć na podium trzeba się sporo nabiegać i mieć szczęście, by auto się nie zepsuło. Radość z osiągnięcia mety jest bezcenna - dodaje Bednarski.

W tym roku toruński diler aktywnej włącza się w cykl terenowych imprez. Wspólnie z firmą Modelmania.pl buduje rajdowy zespół, który korzystając z najpopularniejszej konstrukcji Traxxas Slash 4WD stanie do rywalizacji w off-roadowym czempionacie. Patronem medialnym nowego teamu zostaje Radio GRA, a my już dziś szukamy kierowcy, który będzie reprezentował Bednarscy RC Rally Team na toruńskich bezdrożach.

Pierwszy etap "castingu" obejmuje krótki test wiedzy o Toyocie, modelach RC i rajdach terenowych. Odpowiedzi na poniższe pytania należy przesłać do końca stycznia 2017 na adres e-mail: rc@rc.torun.pl, wpisując w temacie "Toyota szuka kierowcy". Później, wybranych pretendentów czeka test sprawnościowy z jazdy off-roadowym modelem. Szczegóły już wkrótce. Powodzenia. 

Poznaj "Warunki współpracy z Bednarscy RC Rally Team" [pdf]

Pytania konkursowe

1. W którym roku powstał pierwszy salon Toyoty firmy Bednarscy?

2. Gdzie mieści się najnowocześniejszy w regionie zakład blacharsko-lakierniczy firmy Bednarscy?

3. Wymień co najmniej 4 modele Toyoty z napędem 4x4

4. Czy model Traxxas Slash 4WD posiada (również opcjonalnie) centralny dyferencjał?

5. Jak nazywa się cykl rajdów terenowych modeli RC organizowanych przez TLR?

6. Jakie silniki dopuszczone są w regulaminach zawodów organizowanych przez TLR - elektryczne, czy spalinowe?

7. Wymień co najmniej dwie dyscypliny "motorsportu w małej skali" organizowane przez TLR

8. Gdzie mieści się tor rallycrossowy dla modeli RC?

9. Wymień co najmniej 3 modele Toyoty startujące w rajdach (płaskich lub terenowych)

10. W jakim mieście (baza rajdu) w sezonie 2017 organizowana jest Baja Poland?

Autor: Michał Jasiński

Galeria fot. Michał Jasiński Toyota szuka rajdowego kierowcy - 1Toyota szuka rajdowego kierowcy - 2Toyota szuka rajdowego kierowcy - 3Toyota szuka rajdowego kierowcy - 4Toyota szuka rajdowego kierowcy - 5Toyota szuka rajdowego kierowcy - 6Toyota szuka rajdowego kierowcy - 7Toyota szuka rajdowego kierowcy - 8Toyota szuka rajdowego kierowcy - 9Toyota szuka rajdowego kierowcy - 10

Google
Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
Fotograf śluby wesela chrzciny Toruń
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska