JazdaMiejska.pl | moto magazyn

W kościele msza, na torze jazda

Data publikacji: 2022-02-19

27 lutego w kościele na toruńskich Bielawach już po raz 11 odbędzie się spotkanie tych, którzy wierzą w siłę Opatrzności na torach i rajdowych oesach. Następnie zarówno ci bardziej, jak i mniej uduchowieni motorsportowcy spotkają się na przedsezonowym track dayu.

Mszę w intencji środowiska sportów motorowych, m.in. zawodników, działaczy, sędziów i kibiców, zwłaszcza bezpieczeństwa na zawodach, odprawi duszpasterz kujawsko-pomorskich motorsportowców – ksiądz Zbigniew Łukasik, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Toruniu. To właśnie w kościele przy ul. Szczecińskiej 38 o godz. 10.00 już po raz jedenasty odbędzie się te przedsezonowe nabożeństwo.

W dotychczasowych mszach uczestniczyli przedstawiciele w sumie aż kilkudziesięciu organizacji zrzeszających pasjonatów sportu samochodowego, motocyklowego i kartingowego. Podobne coroczne nabożeństwo mają m.in. żużlowcy. Spotkanie zyskało już charakter ponadregionalny. Poza reprezentantami Kujaw i Pomorza w nabożeństwach brali udział też motorsportowcy z Mazowsza oraz Warmii i Mazur. Przed rokiem wzięło w nim udział około 30 osób związanych ze sportem samochodowym i motocyklowym. Udział w nabożeństwie mogą wziąć wszystkie chętne osoby związane ze środowiskami motorowymi. W trakcie mszy odbędzie się m.in. święcenie kasków i innych akcesoriów służących bezpieczeństwu zawodników, a tuż po niej święcenie pojazdów. Z racji na porządek organizacyjny i komunikacyjny przyjazd osób ze środowiska motorowego wskazany jest do godz. 9.45.
Tuż po nabożeństwie wszyscy zainteresowani kierowcy, także nie uczestniczący w mszy, tradycyjne będą mogli wziąć udział w przedsezonowej, zerowej rundzie Track Day Trophy, która odbędzie się na torze samochodowym w MotoParku Toruń. Zaplanowany przejazd kolumny aut spod kościoła na tor ruszy około godz. 11.00.

W przedsezonowym track dayu może wziąć udział maksymalnie 50 kierowców. Zapisy trwają. Na liście startowej pozostało już tylko kilka wolnych miejsc. Jeszcze przed południem rozpocznie się krótka odprawa dla uczestników, po której ruszy blok przejazdów bez pomiaru czasu w trakcie prawie trzygodzinnej sesji Open Track. Po niej odbędą się przejazdy z elektronicznym pomiarem czasu. Pierwsze trójki w dwóch klasach pojemnościowych zostaną nagrodzone pucharami. Co istotne, będzie to prawdopodobnie ostatnia próba typu time attack organizacji Motorsport Trophy na dotychczasowej pętli toruńskiego MotoParku. Obiekt już wkrótce przejdzie renowację i przebudowę, dzięki czemu asfaltowa nitka zostanie wydłużona o prawie 300 metrów. W związku z tym wszystkie tegoroczne rundy Time Attack Trophy będą odbywały się na nowej pętli. Gdyby ktoś jednak chciał poprawić swój osobisty oficjalny rekord na dotychczasowej nitce Toru Toruń, to właśnie 27 lutego jeszcze będzie miał na to szansę.

Więcej na temat zerowej rundy tegorocznego sezonu TDT na FACEBOOKU i STRONIE ORGANIZACJI.

Fot. Julia Truszczyńska

Autor: Tomasz Niejadlik

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm Nasze strony: Modelmania | OtoModel | Magazyn RC AUTA