JazdaMiejska.pl | moto magazyn

Region walczył na mazurskich szutrach

Data publikacji: 2010-06-07

Udanie zaprezentowali się rajdowcy z naszego województwa, startujący w miniony weekend w 67. Rajdzie Polski. Tegoroczna impreza była eliminacją mistrzostw Europy i kraju.

Na stracie po raz kolejny stanął włocławianin Ariel Piotrowski (Automobilklub Polski, Citroen C2R2 Max). U jego boku zasiadł Ireneusz Pleskot. Z Mazurskimi szutrami zmagali się również reprezentanci klubu LKT "Wyczół" Gościeradz Marcinowie - Gagacki i Kubik (Honda Civic Type-R).

Do rywalizacji przystąpił również olsztynianin Zbigniew Staniszewski (Mitsubishi Lancer Evo IX), którego związki z naszym regionem w ostatnim czasie stają się coraz bardziej ścisłe. Zawodnik Automobilklubu Polskiego otworzył w Brodnicy swoją nową betoniarnię. Dodatkowo, w ostatnim czasie zadecydował o tym, że jego firma będzie głównym sponsorem sierpniowego XIV Rajdu Brodnickiego. Co więcej, pan Zbyszek chcąc promować sport rajdowy w naszym regionie, sam zamierza wystartować w tych zawodach w klasie Gość. Już teraz widać, że jego obecność być może zmotywuje do startu na brodnickich trasach innych utytułowanych kierowców.

Staniszewski znakomicie radził sobie na pierwszych odcinkach 67. Rajdu Polski, plasując się w czołówce generalnej klasyfikacji. Niestety, musiał wycofać się ze sportowej rywalizacji. Ten sam los już pierwszego dnia spotkał aż czternaście innych załóg (spośród 52 startujących). Pech ominął za to Piotrowskiego i Gagackiego. Na pierwszych dziewięciu OS-ach lepiej spisywał się ten pierwszy. Włocławianin zajmował w generalce 25. lokatę. Gagacki był 31.
Drugiego dnia szybciej pojechał zawodnik klubu z podbydgoskiego Gościeradza, który zajął 27. miejsce. Ariel Piotrowski na tych odcinkach był ostatecznie 32.

W klasyfikacji końcowej 67. Rajdu Polski minimalnie wyżej był kierowca Hondy - 30. Oczko niżej sklasyfikowano załogę Piotrowski/Pleskot.

Przypomnijmy, całą imprezę wygrał zawodnik Subaru Poland Rally Team Kajetan Kajetanowicz, który wyprzedził Michała Sołowowa (Forda Fiesta S2000) i Tomasza Kuchara (Peugeot 207 Super 2000).

Autor: Tomasz Niejadlik

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
SZUKAJ W SERWISIE!
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska