JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Alfisti kochają zwierzęta

Alfisti kochają zwierzęta!

Data publikacji: 2014-03-02

Miłośnicy Alfy Romeo zrzeszeni w klubie Alfisti Północ, korzystając z iście wiosennej pogody postanowili uradować kilka psich serc i wyprowadzili na spacer mieszkańców toruńskiego schroniska.

W schronisku znajdującym się przy ulicy Przybyszewskiego 3 w Toruniu aktualnie przebywa ponad 400 psów. Wszystkie siedzą w dość ciasnych klatkach i każda możliwość wyjścia na zewnątrz i nie oglądania świata "w kratkę" jest dla nich wspaniałym przeżyciem. Około godziny 13 przed schroniskiem pojawili się klubowicze z Alfisti Północ. 11 osobowa ekipa wzięła 5 psów na spacer po najstarszym parku miejskim w Polsce - parku na Bydgoskim Przedmieściu. Radość zwierzaków była ogromna, czego dowodem było ciągłe merdanie ogonami! Ponad godzinne wyjście pomogło poznać im inny świat, inne zapachy i co najważniejsze ? mogli chociaż przez chwilę poczuć się kochani przez człowieka i przywróciło im to w minimalnym stopniu zaufanie do ludzi.

To nie jedyna akcja Alfisti Północ wspierająca zwierzęta. W "tłusty czwartek" klubowicze z Gdyni przeprowadzili akcję pod nazwą "Zwierzęta też lubią pączki!". Polegała ona również na wyprowadzeniu psów z schroniska "Ciapkowo" na spacer, a zwieńczona była przekazaniem zebranych datków - karmy oraz ciepłych koców na rzecz przytułku dla zwierząt.

Już teraz wiemy, że akcje w Toruniu i Gdyni nie były ostatnim słowem fanów "włoszczyzny" przy wspieraniu naszych czworonożnych przyjaciół. Planowane są kolejne spacery i zbiórki żywności. Oby przybywało takich inicjatyw, ponieważ schroniska codziennie przyjmują pod swoje dachy nowych mieszkańców, którzy potrzebują pomocy. Co ciekawe nie trzeba być w zorganizowanej grupie, aby wyprowadzić psa na dwór. Wyjścia odbywają się codziennie (z wyjątkiem niedziel) od godziny 13 do 15. Dzięki temu możemy wybrać się całą rodziną! Poza uszczęśliwieniem pieska, sami na tym skorzystamy. Schronisko znajduje się praktycznie w Parku Miejskim, a do słynnej Martówki dzieli je zaledwie kilka minut spaceru. Wspólne przebywanie z rodziną, pomoc psu, oddychanie świeżym powietrzem? brzmi idealnie! Wystarczy tylko chcieć!

Więcej zdjęć na stronie - FOTOGALERIA

Autor: Jan Struszek

Galeria fot. Jan Struszek Alfisti kochają zwierzęta - 1Alfisti kochają zwierzęta - 2Alfisti kochają zwierzęta - 3Alfisti kochają zwierzęta - 4Alfisti kochają zwierzęta - 5Alfisti kochają zwierzęta - 6Alfisti kochają zwierzęta - 7Alfisti kochają zwierzęta - 8Alfisti kochają zwierzęta - 9Alfisti kochają zwierzęta - 10Alfisti kochają zwierzęta - 11Alfisti kochają zwierzęta - 12Alfisti kochają zwierzęta - 13

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
SZUKAJ W SERWISIE!
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska