JazdaMiejska.pl | moto magazyn

AutoMania zapanowała we Włocławku

Data publikacji: 2023-06-29

To był mocny start nowego projektu. Blisko trzysta pojazdów i ponad tysiąc widzów pojawiło się na Festiwalu Motoryzacji "AUTOMANIA". Nie brakowało pokazów, przejazdów dla publiczności sportowymi autami, konkursów z atrakcyjnymi nagrodami i simracingowej rywalizacji

Czy Włocławek ma szansę stać się jedną ze zlotowych stolic Polski? Pewnie jeszcze długa droga ku temu, ale pierwszy krok w tym kierunku został zrobiony. Pierwsza edycja AutoManii ściągnęła na targowy obiekt przy Alei Kazimierza Wielkiego naprawdę dużą grupę fanów motoryzacji, w sumie około półtora tysiąca osób, zwłaszcza pasjonatów tuningu i motorsportu. To właśnie głównie do nich skierowany był zlot, będący głównym punktem wydarzenia. Nie brakowało jednak też zabytkowych samochodów, terenówek, quadów, pitbike'ów i różnego typu motocykli, począwszy od klasycznych, ciężkich maszyn, przez enduro, crossy, ścigacze, a nawet motocykl żużlowy, który można było zobaczyć na jednym ze stoisk. Duże zainteresowanie wzbudził też mocno stuningowany... ciągnik Ursus C360 z turbodoładowanym silnikiem i napędem 4x4, który stanął na stoisku Travi Garage obok dwóch Hond pobudowanych do drag racingu, wyczynowych wyścigów na 1/4 mili.

 • Postanowiliśmy stworzyć projekt skierowany głównie do fanów tuningu i różnego rodzaju sportów motorowych, jednak to impreza otwarta dla wszystkich prawdziwych zajawkowiczów, ludzi, którzy po prostu kochają motoryzację i chcą się wokół niej łączyć – podkreśla Tomasz Niejadlik, pomysłodawca i jeden z dwóch głównych organizatorów wydarzenia. - Ten event to jednak nie wszystko. AutoMania to dużo szerszy projekt lifestylowy, obejmujący także między innymi media, w tym własny kanał na YouTube poświęcony ludziom, ich pasji i maszynom. Naszą misją jest promocja motoryzacji i rozwój stworzonej wokół niej kultury.

Duże zainteresowanie publiki wzbudziło wiele atrakcji związanych z motorsportem, zwłaszcza pokazy driftingu kilkoma autami, wśród których znalazł się nawet driftowóz pobudowany na bazie Fiata 125p oraz motocyklowe show w wykonaniu włocławskiej grupy WEK Stunters. Prawdziwą furorę zrobił 10-letni Borys Piotrowski za kierownicą BMW E36. 3.0 w rajdowej specyfikacji. Młodziutki włocławianin to jeden z największych talentów polskiego motorsportu. Odnosi coraz większe sukcesy nie tylko wyczynowym kartingu, ale też w seriach samochodowych w rywalizacji z dorosłymi kierowcami. W pokazowych przejazdach zaprezentowali się też inni kierowcy rywalizujący w rajdach, rallysprintach, supersprintach i cyklach time attack.

Emocje związane ze sportową jazdą tego dnia na własnej skórze mogli poczuć też kibice, m.in. za sprawą sesji Drift Taxi, w trakcie których mogli zasiąść u boku doświadczonych drifterów. Niektórych widzów na prawe fotele zabrali też rajdowcy.

Na tych, którzy sami woleli zasiąść za kierownicą i pościgać się z innymi, czekał profesjonalny symulator wyścigowy Fundacji FUN and DRIVE. Służył on nie tylko zabawie, ale też rywalizacji w ramach kolejnej odsłony zawodów Simracing Trophy, połączonej ze zbiórką funduszy na zakup i wyposażenie karetek neonatologicznych, służących ratowaniu życia i zdrowia noworodków. Była to jedna z akcji charytatywnych odbywających się w ramach wydarzenia. Do rywalizacji na wirtualnym torze Imola w grze Assetto Corsa stawiło się aż kilkudziesięciu kierowców. Najszybszy okazał się Jakub Wiśniewski, mający duże doświadczenie i sukcesy zarówno w simracingu, jak i w realnym ściganiu na torach.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się też typowo zlotowe konkurencje dla uczestników, m.in. na Auto Zlotu w dwóch kategoriach, felgę zlotu, najniższe auto w kategorii limbo car, na najlepiej brzmiący wydech, czy wymiana koła na czas, która odbywała się na stoisku firmy WRC Polska. Na zwycięzców czekały nie tylko puchary, ale też atrakcyjne nagrody. W strefie zlotowego freestylu, czyli The Pit, można było np. spalić gumę czy zmierzyć głośność wydechu w samochodzie lub motocyklu.

Duże wrażenie na publiczności zrobiły pokazy tych, którzy do bardzo widowiskowej jazdy nie potrzebują silników. Prawdziwe show na BMX-ach zrobili specjaliści z miejscowej grupy California Park. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszył się też pokaz mocy nagłośnienia samochodowego przygotowany przez Car Audio Kujawy oraz strefa offroadu stworzona przez włocławską grupę fanów terenowej jazdy, w której stanęły zarówno samochody, motocykle, jak i quady.

Bardzo efektownie zaprezentowali się też miejscowi dealerzy – Auto Strefa Hyundai Włocławek oraz Toyota Jaworski Auto Włocławek. Poza szeroką gamą nowych modeli obie firmy zadbały o konkursy z wiedzy motoryzacyjnej z bardzo atrakcyjnymi nagrodami.

Jak na porządny zlot przystało nie zabrakło też gadżetów motoryzacyjnych, strefy gastronomii i sceny z prowadzącymi cały event.

Kolejna AutoMania za rok.

Wydarzenie odbywało się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Włocławek Marka Wojtowskiego.

Organizatorami eventu byli: firma specjalizująca się w organizacji imprez samochodowych Tomasz Niejadlik MEDIA oraz sieć z kosmetykami samochodowymi DbamOAuto, a partnerem organizacyjnym – Night Crew Włocławek, czyli grupa zrzeszająca miejscowych fanów motoryzacji, organizatorów lokalnych spotkań pasjonatów.

Partnerzy, sponsorzy i wystawcy firmowi: Miasto Włocławek, Auto Strefa – dealer marki Hyundai z Włocławka, Jaworski Auto – dealer marki Toyota z Włocławka i Bydgoszczy, WRC Polska – firma z Włocławka zajmująca się importem i dystrybucją części samochodowych do aut wszystkich marek, Taurus Ochrona - wiodąca marka ochrony i zabezpieczeń technicznych; ODF - firma z branży ubezpieczeniowo-finansowej, Auto Gamma – punkty sieci specjalizującej się w regeneracji reflektorów samochodowych z Torunia i Bydgoszczy, Moto Gurek – firma motoryzacyjna z Grębocina k. Torunia, Świat Reklamy.pl - doświadczony i uznany producent materiałów reklamowych z Torunia; eBilet.pl – krajowy lider internetowej sprzedaży biletów w branży kulturalno – rozrywkowej; WEK Stunters – stowarzyszenie z Włocławka zrzeszające grupę pasjonatów stuntu motocyklowego, Royal Stickers – firma prowadząca sprzedaż gadżetów motoryzacyjnych, Travi Garage – budowa aut do sportu, tuning pojazdów; FT Skaut – grupa firm z branży eventowej; DPP – Drift Pełną Parą – grupa zajmująca się organizacją treningów i pokazów driftingowych, szkoleniami w zakresie jazdy w kontrolowanym poślizgu oraz rywalizacją w zawodach; Dziki Off Road Team Włocławek – grupa specjalistów od jazdy w terenie, Fundacja FUN and DRIVE zajmująca się zbiórką funduszy na zakup i wyposażenie karetek neonatologicznych, Ochotnicza Straż Pożarna w Choceniu należąca do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, zabezpieczenie wydarzenia, California Park – grupa z Włocławka zajmująca się ekstremalną i widowiskową jazdą na BMX-ach, Popowski Event – DJ i nagłośnienie dla imprez, Motorsport Trophy - organizacja prowadząca popularne ogólnopolskie cykle torowe dla kierowców.

Patronaty medialne: portale JazdaMiejska.pl i SieScigam.pl.

Fot. Joanna Głowik

Autor: Jazda Miejska

Galeria fot. Nadesłane - 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
SZUKAJ W SERWISIE!
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm Nasze strony: Modelmania | OtoModel | Magazyn RC AUTA