JazdaMiejska.pl | moto magazyn

Druga odsłona Bezpiecznej Jazdy z Oponeo.pl

Data publikacji: 2010-11-03

Miłośnicy motoryzacji z regionu ponownie spotkali się na bydgoskim Kartodromie, gdzie pod okiem kierowcy rajdowego Marcina Gagackiego doskonalili swoje umiejętności w zakresie jazdy samochodem. Nie zabrakło też rywalizacji o cenne nagrody.

Uczestnicy cyklu szkoleń "Bezpiecznej Jazdy z Oponeo.pl" zaczęli pojawiać się przy ul. Fordońskiej już po godzinie 12. Część z tych osób brała udział w poprzedniej edycji, niektórzy próbowali swoich sił po raz pierwszy. Wszystkich zgromadzonych na Kartodromie przywitał prezes Oponeo.pl S.A., Dariusz Topolewski.

Zgodnie z tradycją szkolenie zaczęło się od części teoretycznej. Kierowca rajdowy Marcin Gagacki wprowadził zebranych w tajniki poprawnej pozycji za kółkiem, wytłumaczył m.in. jak należy skręcać, by zachować efektywność, a także jak właściwie trzymać kierownicę.
- Odpowiedni zasób wiedzy teoretycznej pozwala jeździć bezpieczniej oraz uczy reagować właściwie w krytycznych sytuacjach - podkreśla Marcin Gagacki.

Po części teoretycznej przyszła kolej na jazdy próbne. Na torze Kartodromu ustawiono trzy niezależne trasy. Kierowcy mieli okazję ćwiczyć slalom w dwóch konfiguracjach oraz próbować swoich sił w teście Stewarta. Polega on na pokonaniu trasy autem z zamontowanym na masce talerzem z piłką tenisową. Skonstruowane w ten sposób urządzenie wymusza na kierowcy łagodną i delikatną jazdę.

Po przejazdach zapoznawczych przyszła kolej na prawdziwą rywalizację. Emocji nie brakowało. Uczestnicy dawali z siebie wszystko. Punktowane były dwa slalomy oraz wspominany powyżej test Stewarta. W trakcie slalomów kierowcy stosowali różne techniki. Niektórzy postawili na precyzję. Inni skupili się na prędkości, nawet kosztem punktów karnych. Szczególnie wymagająca okazała się druga konkurencja. Jazda z piłką tenisową na masce wymaga bowiem delikatności, wyczucia oraz sporych umiejętności, czego wielu kierowcom, niestety, wciąż brakuje.

Podczas październikowej edycji imprezy organizatorzy LKT "Wyczół" Gościeradz oraz OPONEO.PL S.A. przy współpracy z firmą Świat Bab zapewnili kącik dla najmłodszych. Pod okiem wykwalifikowanych opiekunek dzieci mogły miło spędzić czas, podczas gdy ich rodzice konkurowali pomiędzy sobą w poszczególnych konkurencjach.

Po kilkugodzinnych emocjach przyszedł najważniejszy moment - ogłoszenie wyników. Wśród pań najlepsze okazały się Kaja Belka (3. miejsce), Magda Kostarzewska (2. miejsce) i Agnieszka Stępowska (1. miejsce). W kategorii panów na podium stanęli Jakub Borakiewicz (3. miejsce), Adam Gozimirski (2. miejsce) oraz Dawid Szczepaniak (1. miejsce). Zwycięzcy drugiej edycji "Bezpiecznej jazdy..." otrzymali z rąk prezesa Dariusza Topolewskiego oraz Marcina Gagackiego puchary i upominki. Każdy z uczestników dostał ponadto certyfikat uczestnictwa.

Kolejna edycja imprezy już 27. listopada.

"Bezpieczna jazda z Oponeo.pl" to cykl darmowych szkoleń mających na celu podniesienie umiejętności kierowców i w dalszej konsekwencji bezpieczeństwo na drodze. Przypomnijmy, w grudniu na zakończenie wszystkich czterech edycji na najlepszego zawodnika i najlepszą zawodniczkę będzie czekała nagroda główna, komplet opon o wartości do dwóch tysięcy złotych.

Autor: Marcin Gagacki

Galeria fot. Marcin Gagacki  - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
SZUKAJ W SERWISIE!
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm Nasze strony: Modelmania | OtoModel | Magazyn RC AUTA