JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Motocykl został zlicytowany za ponad 110.100 zł przez firmę Eltech ze Świdnicy

Chopper WOŚPu w rękach Saurona

Data publikacji: 2012-03-23

Gdy za oknem słońce świeci coraz mocniej, łatwo zapomnieć o mroźnym styczniowym wieczorze, podczas którego cała Polska zbiera pieniądze i bawi się w rytmie gorących uderzeń muzykalnego serca. Są jednak tacy, którzy o WOŚPie myślą przez okrągły rok.

8 marca w Warszawie odbyła się uroczysta gala podsumowująca 20. finał WOŚP. Na konferencji przed galą Jurek Owsiak oficjalnie potwierdził, że po raz kolejny pobito rekord, przekraczając magiczną barierę 50 milionów złotych. W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała łącznie 50.638.801,30 PLN.

Wieczorem, podczas uroczystej gali, najwytrwalszym i najbardziej zasłużonym dla WOŚPu osobom i instytucjom wręczono srebrne medale. Jeden z nich otrzymał szef sztabu WOŚP w Toruniu - Robert "Sauron" Majewski.

- Ten medal to wielkie wyróżnienie, znalazłem się w bardzo szacownym gronie - mówi Robert. - Stanąłem w szeregu z pilotami LOTu, profesorami, lekarzami, ludźmi, którzy ratują życie i od lat wspierają Wielką Orkiestrę, jak tylko mogą.

Tego wieczoru zobaczyliśmy również motocykl, który został zbudowany specjalnie dla WOŚPu przez firmę Paul Jr. Designs, którą większość osób kojarzy z programu "American Chopper" na Discovery. Odcinek, w którym ekipa konstruuje "orkiestrowego" Choppera zobaczyć będzie można w telewizji 9 kwietnia.

- Nie jesteśmy dużą firmą, w ciągu roku konstruujemy zaledwie kilkanaście motocykli. Ten projekt zaakceptowaliśmy dlatego, że jest związany z bardzo słuszą ideą i pomyśleliśmy, że warto byłoby się w to zaangażować. Robicie naprawdę wielkie rzeczy - mówi Paul Junior. - Ten motocykl można nazwać Chopperem, choć będzie miał bardzo wysokie przednie koło i będzie sprawiał wrażenie bardzo szybkiego. Realizowany jest w pełni na zamówienie. Blacha karoseryjna została wykonana wyłącznie przez nas, części maszynowe również. W tym motocyklu zawarliśmy styl Paul Jr. Designs, a jest to styl wyjątkowy. Ręcznie skonstruowaliśmy bak i uchwyty pod ręce. To jest coś, czego nie da się dostać nigdzie indziej.

- Motocykl został zlicytowany za ponad 110.100 zł przez firmę Eltech ze Świdnicy - dodaje "Sauron" Majewski. - Firma zlicytowała prawo prezentowania u siebie tego motocykla przez rok, aż do kolejnego finału, kiedy to zostanie on zlicytowany po raz kolejny. Mogę zaświadczyć o tym, że jest to naprawdę piękna maszyna, sam miałem okazję jej dosiąść i znalazłem się w gronie niewielu śmiałków, którym pozwolono się na niej przejechać.

Robert "Sauron" Majewski również swoją miłość do motocykli zamienił w pomoc innym. Już 5 maja w Toruniu po raz 3. odbędzie się finał akcji Moto Serce.

- Finał na skalę ogólnopolską robimy po raz trzeci. W tym roku finał odbędzie się 5 maja przed oraz wewnątrz Centrum Handlowego Plaza - zapowiada Robert. - Będziemy zbierać krew, by po raz kolejny uświadomić, jak bardzo cenny i potrzebny jest to płyn.

Akcję Moto Serce można wspierać już od 2 kwietnia. Wystarczy zgłosić się do Centrum Krwiodawstwa na Bielanach i oddać krew podając hasło: "Akcja Moto Serce". Każdy, kto to uczyni, otrzyma kupon, który 5 maja podczas finału akcji weźmie udział w losowaniu cennych nagród.

Autor: CoWToruniu.pl

Galeria fot. Grzegorz Olkowski Motocykl został zlicytowany za ponad 110.100 zł przez firmę Eltech ze Świdnicy - 1 Motocykl został zlicytowany za ponad 110.100 zł przez firmę Eltech ze Świdnicy - 2 Motocykl został zlicytowany za ponad 110.100 zł przez firmę Eltech ze Świdnicy - 3 Motocykl został zlicytowany za ponad 110.100 zł przez firmę Eltech ze Świdnicy - 4 Motocykl został zlicytowany za ponad 110.100 zł przez firmę Eltech ze Świdnicy - 5 Motocykl został zlicytowany za ponad 110.100 zł przez firmę Eltech ze Świdnicy - 6 Motocykl został zlicytowany za ponad 110.100 zł przez firmę Eltech ze Świdnicy - 7 Motocykl został zlicytowany za ponad 110.100 zł przez firmę Eltech ze Świdnicy - 8

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
SZUKAJ W SERWISIE!
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm Nasze strony: Modelmania | OtoModel | Magazyn RC AUTA