JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Borys Piotrowski

Podium na inaugurację sezonu

Data publikacji: 2023-03-25

Borys Piotrowski bardzo dobrze rozpoczął kolejny rok startów w kartingu. W otwierających tegoroczną rywalizację zawodach na Torze Poznań zajął trzecie miejsce w swojej kategorii.

Lokalizacja zawodów: Poznań, kujawsko-pomorskie

Utalentowany dziesięciolatek z Włocławka, udanie łączący starty w kartingu z początkami kariery w rajdach samochodowych, odniósł kolejny sukces, stając na podium czwartej edycji Memoriału Henryka Śródeckiego. Wynik jest tym cenniejszy, gdy weźmie się pod uwagę, że przed tym sezonem zmienił serię wyścigową. Był to więc jego debiut w barwach nowego zespołu i w nowym wózku, istotnie różniącym się od tego, z którego dotychczas korzystał.

  • To szybszy sprzęt – podkreśla Ariel Piotrowski, tata i jednocześnie menedżer młodego zawodnika. - Borys jednak bardzo szybko w nim się odnalazł, mimo że czasu na zapoznanie z wózkiem było niewiele. Co warte też podkreślenia, część zawodników przed inauguracją tego sezonu jeździła już we Włoszech. My w tym czasie skupialiśmy się nad treningami za kierownicą auta i udoskonalaniem naszej rajdówki. Mimo tego Borys poradził sobie bardzo dobrze. Wrażenia z pierwszego startu w nowej serii mamy więc naprawdę pozytywne.

Włocławianin błysnął już na początku zawodów, podczas tak zwanego oficjalnego treningu, pełniącego rolę kwalifikacji do wyścigu. Zajął w nim drugie miejsce. Pierwszy wyścig w kategorii Micro Max, czyli najmłodszych kierowców, wygrał. W kolejnych zajął drugą, czwartą i szóstą pozycję. Całe zawody zakończył na trzecim stopniu podium.

Memoriał był jednocześnie przetarciem przed startem mistrzostw Rotax Max Challenge Polska. Te ruszą na tym samym obiekcie już w najbliższy weekend. Borys Piotrowski i jego team liczą na czołowe miejsca w tych zawodach i całym cyklu.

  • Za cel stawiamy sobie walkę o podium – dodaje Ariel Piotrowski.

Cały cykl składa się z siedmiu rund i zakończy się 22 października na torze WallraV Racing pod Zieloną Górą. Borys Piotrowski poza walką w kartingowym czempionacie w tym sezonie nastawia się też na coraz większą ilość startów w seriach samochodowych.

Fot. Jakub Iwaniak / Media4U

Autor: Tomasz Niejadlik

Galeria fot. Nadesłane Borys Piotrowski - 1 Borys Piotrowski - 2 Borys Piotrowski - 3 Borys Piotrowski - 4 Borys Piotrowski - 5

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm Nasze strony: Modelmania | OtoModel | Magazyn RC AUTA