Festiwal Mad Skillz

Festiwal Mad Skillz

Data publikacji: 2014-07-14

Druga edycja festiwalu sportów motorowych powróci do Sobieńczyc w nadchodzący weekend. Podobnie jak w ubiegłym roku, podczas tegorocznej edycji każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od płci i wieku.

Lokalizacja zawodów: Sobieńczyce, pomorskie

Poza wyścigami motocrossowymi oraz występami DJ'i organizatorzy przygotowali szereg atrakcji dla tych, którzy zdecydują się odwiedzić tor Speed Star.

Po rundzie Mistrzostw Polski w Motocrossie, która odbyła się w miniony weekend w Więcborku, zawodnicy przeniosą się do Sobieńczyc. W sobotę i niedzielę 19-20 lipca zawodnicy i zawodniczki ścigać się będą zarówno na motocyklach, jak i quadach. Przewidziano wyścigi w klasach: MX65, MX85, MX Kobiet, MX Open oraz MX Quad Open. Ponadto odbędą się zawody o Puchar Wójta Gminy Krokowa MX Open dla posiadaczy licencji B i C.

W trakcie wyścigów emocji na pewno nie zabraknie, ponieważ walka o tytuły mistrzowskie trwa. Swój udział w rundzie w Sobieńczycach zapowiedzieli już zawodnicy z czołowych miejsc klasyfikacji poszczególnych klas. I tak w MX 65 nie zabraknie lidera - Afonso Gaidao, zajmującego drugie miejsce Wiktora Małeckiego, czy odnoszącego coraz większe sukcesy w Mistrzostwach Holandii Olafa Włodarczaka. W klasie MX 85 o najwyższe miejsca powalczą min.: lider generalki Mistrzostw Polski, startujący także w ADAC MX Masters w Niemczech Kamil Osieleniec oraz wicelider Wiktor Jasiński.

Z kolei w MX Open będziemy świadkami "bratobójczej" walki pomiędzy Karolem i Łukaszem Kędzierskimi. Pomimo tego, że bracia zajmują szczyt klasyfikacji generalnej, nie mogą raczej liczyć na to, że rywale odpuszczą. Na pewno w Sobieńczycach mocno będzie ich gonił chociażby Jacek Lonka, który zajmuje trzecie miejsce w MX Open, a pierwsze w klasie MX Masters.

Podczas wyścigów każdej z klas dodatkowo nagradzany będzie zawodnik, który zaliczy najlepszy start. Partner imprezy przygotował atrakcyjne nagrody dla zdobywców Diverse Holeshot.

Muzycznie zawodom towarzyszyć będą DJ?e grający swoje sety na żywo, dla odwiedzających dostępna będzie również wystawa zdjęć Sportainment Art, a w sobotę po zawodach odbędzie się after party. Każdy, komu nie są obce: sporty motorowe i ekstremalne, dobra muzyka oraz fotografia ekstremalna i grafika sportowa powinien odwiedzić tor Speed Star w przyszły weekend.

Festiwal Mad Skillz jest częścią obchodów dni Gminy Krokowa, a przygotowania do niego zaczynają się już dziś. Maszyny partnera technologicznego imprezy - JCB Interhandler wjadą na tor, aby przygotować go odpowiednio na zawody.

Dwa dni zmagań sportowych, muzyki miksowanej na żywo i sztuki zaspokoją apetyty każdego. Dla kibiców wstęp wolny!

Harmonogram zawodów

19.07.2014 sobota

- Mistrzostwa Polski MX 65
- Mistrzostwa Polski Motocross Kobiet
- MX Licencja B i C Open

20. 07.2014 niedziela

- Mistrzostwa Polski MX 85
- Mistrzostwa Polski Quad Open
- Mistrzostwa Polski Motocross Open Mężczyzn

Szczegółowy harmonogram czasowy dostępny na stronie PZM: http://www.pzm.pl/pliki/galeria/2014-harmonogram.pdf

Więcej na http://www.sportainment.pl oraz bezpośrednio na stronie Festiwalu: https://www.facebook.com/MADSKILLZFESTIVAL

Autor: Jazda Miejska

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska