JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Toruńska Barbórka

Piernikowa Barbórka po raz czwarty

Data publikacji: 2023-12-01

10 grudnia odbędzie się kolejna edycja Toruńskiej Barbórki. Po raz pierwszy odbędzie się ona w postaci superoesu torowo-ulicznego, łączącego Tor Toruń i MotoPark ze stadionem żużlowym Motoarena!

Lokalizacja zawodów: Toruń, kujawsko-pomorskie

W grudniu mimo niemalże zimowej pory w Grodzie Kopernika zrobi się naprawdę gorąco. Organizacja Motorsport Trophy, specjalizująca się głównie w prowadzeniu cykli torowych, przygotowuje swoje ostatnie tegoroczne zawody, które odbędą się w nieco bardziej rajdowej formule. Uczestnicy imprezy zmierzą się z bardzo ciekawą, 2,5-kilometrową trasą superoesu, którą tego dnia pokonają co najmniej kilkukrotnie. Będzie ona rozpoczynała się od pętli na Torze Toruń, a następnie przebiegała przez główną płytę MotoParku, na której znajdzie się kilka elementów technicznych, drogę wyjazdową z obiektu, asfaltowy łącznik w pobliskim lasku, kilkuset metrowy odcinek ulicy Łukasiewicza z zapleczem stadionu żużlowego Motoarena. Nawierzchnia wyłącznie asfaltowa i betonowa.

Czasy wszystkich pokonywanych przez każdego zawodnika prób będą sumowały się. Zawodnicy będą rywalizowali o trofea w czterech klasach i klasyfikacji generalnej.

Do startu było więcej chętnych niż przewidzianych miejsc na liście startowej. Przyjęto 63 kierowców. Aktualnie prowadzona jest rejestracja na listę rezerwową.

 

WSTĘPNY HARMONOGRAM CZASOWY WYDARZENIA
Niedziela, 10 grudnia 2023r.
07.00 – otwarcie parku maszyn
07.15 – otwarcie biura zawodów, awizacja uczestników
09.00 – briefing dla zawodników (obowiązkowy!)
09.30 – początek przejazdów zapoznawczych
10.15 – 15.30 – próby sportowe z pomiarem czasu
16.15 – dekoracja zwycięzców, oficjalnie podsumowanie i zakończenie zawodów oraz sezonu 2023

Więcej informacji na temat 4. Toruńskiej Barbórki, w tym schemat trasy i zasady rejestracji znaleźć można na FB MOTORSPORT TROPHY i w WYDARZENIU.

Fot. Bartosz Jędrzejewski

Autor: Tomasz Niejadlik

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm Nasze strony: Modelmania | OtoModel | Magazyn RC AUTA