JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Track Day Trophy

Track Day Trophy rozpocznie na Torze Poznań

Data publikacji: 2023-02-11

To będzie bardzo mocne otwarcie sezonu! TDT wraz z zaprzyjaźnioną serią Interia Drive Cup zainauguruje je pierwszego kwietnia w Przeźmierowie. Rusza rejestracja uczestników!

Lokalizacja zawodów: Poznań, wielkopolskie

W poprzednim sezonie rundy Track Day Trophy zagościły na Autodromie Pomorze w Pszczółkach k. Gdańska, na Torze Łódź i w toruńskim MotoParku. Tegoroczny sezon ta popularna liga torowa zainauguruje na najsłynniejszym polskim torze, aktualnie jedynym w kraju z homologacją do tzw. wyścigów płaskich, czyli rzecz jasna na „Poznaniu”.

- Chcemy, żeby nasze zawody pojawiały się też na największych i najlepszych obiektach w Polsce – podkreśla Tomasz Niejadlik, właściciel organizacji Motorsport Trophy, prowadzącej cykl TDT. - Tor Poznań był dla nas priorytetem, od dawna podkreślaliśmy, że mamy w planach, żeby tam się pojawić. Chcielibyśmy regularnie na nim gościć, choć po głowach chodzą nam też kolejne obiekty. W tym sezonie poza „Poznaniem” skupiamy się jednak głównie na Torze Toruń, czyli naszym domowym obiekcie, który już w najbliższych tygodniach doczeka się przebudowy,o co zabiegaliśmy od dawna i co będziemy chcieli jak najlepiej wykorzystać.

Tegoroczna seria Track Day Trophy ruszy pierwszego kwietnia na „Poznaniu” wraz z inauguracją sezonu innego znanego cyklu torowego – Interia Drive Cup. Kierownictwo obu lig już niejednokrotnie miało okazję ze sobą współpracować, m.in. przy organizacji w Toruniu rundy IDC, a wcześniej zawodów w ramach Classicauto Cup i Classicauto Mercedes Challenge.

Zapisy na inaugurację obu serii ruszą już w poniedziałek 13 lutego. Rejestracja prowadzona będzie przez panel dostępny na STRONIE IDC. Do udziału w imprezie ma zostać przyjętych 100 kierowców.

- To prawdopodobnie będzie pierwszy wyścig w ramach tych zawodów, gdyż liczymy, że chętnych może być zdecydowanie więcej niż miejsc na liście startowej – podkreśla Tomasz Niejadlik.

Kolejne trzy odsłony TDT zaplanowane są na modernizowanym Torze Toruń. Odbędą się one 28 maja, 17 września i 11 listopada. Wcześniej, bo 19 marca uczestnicy serii spotkają się w tym miejscu na rundzie zerowej, czyli Przedsezonowym Treningu z Pomiarem Czasu.

Więcej o rejestracji na „Poznań”, tegorocznym sezonie serii TDT i jej bliźniaczym cyklu Time Attack Trophy, a także innych wydarzeniach organizowanych przez toruńską grupę na stronie MOTORSPORT TROPHY oraz FANPAGE'U organizacji.

Autor: Jazda Miejska

Galeria fot. Nadesłane Track Day Trophy - 1

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm Nasze strony: Modelmania | OtoModel | Magazyn RC AUTA