JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Modelmania Park otwiera czwarty już tor RC

Kraina w mini skali

Data publikacji: 2023-11-11

Toruński Modelmania Park wzbogacił się właśnie o czwarty już tor dla samochodowych modeli RC. W Święto Niepodległości otwarto najmniejszą krainę dedykowaną modelom przeprawowym - Mini Trial.

Piaszczyste górki, ciasne wąwozy, dziesięć mostów, kamienne podjazdy oraz rondo z Różą Pustyni w centralnym miejscu - nowy tor na Modelmania Park został oficjalnie otwarty. Prace nad projektem, a następnie realizacją trwały niespełna dwa miesiące, a cały tor Mini Trialu zajął powierzchnię średnio-statystycznego mieszkania M-5 w wielkiej płycie. W Święto Niepodległości przywitał pierwszych gości oraz uczestników pierwszych zawodów w jeździe pomiędzy bramkami. Zabawy i emocji nie brakowało.

- Pomysł na trialowy świat w skali 1/24 zrodził się po sukcesie eventowej makiety off-roadowej dla tych właśnie autek - mówi pomysłodawca i realizator "inwestycji" na Modelmania Park, Michał Jasiński. - Budowa małego świata bardzo mi się spodobała, choć daleko mi jeszcze do prawdziwych modelarzy. Niemniej, jest to bardzo wciągające i super zajęcie na zimowe wieczory, stąd pomysł na kolejne wyzwanie i stworzenie takiej krainy na naszym toruńskim torze. 

W modelarskim warsztacie nie brakowało materiałów idealnie nadających się na off-roadowy tor. Wystarczyło "trochę" deseczek, wkrętów, kamyczków i można było działać cuda. W ruch poszły piły, szlifierki, impregnaty oraz wkrętarki. Właściciel pomyślał też o małych detalach - są znaki drogowe objaśniające kierowcom, że właśnie kończy się obszar zabudowany i wjeżdżają w trudny teren na własną odpowiedzialnośc. Koniecznie autem "Only 4x4" :) Na Mini Trialu znajdziemy parking leśny, garbaty mostek, a nawet strefę chronioną "Obszar Natura 2000". Miłośnicy ekstremalnych tras nie będą narzekać na zbyt łagodną ekspedycję. Drewniana estakada zmusza kierowców do przejazdu po używanych oponach 1/10, a te nie są ułożone "optymalnie". Plażowy piasek także nie ułatwia zadania w niektórych miejscach. Na dodatek podczas jazdy trafimy na głębokie wąwozy zmuszające nas do stromego podjazdu. Miejscami bywa naprawdę ektremalnie. 

- To dopiero początek, a Święto Niepodległości było okazją by oficjalnie tor Mini Trialowy otworzyć. Zorganizowaliśmy pierwsze zawody i już wiemy, co trzeba poprawić i zmodyfikować. Choć niektórzy twierdzą, że im trudniej tym lepiej. Niemniej, pomysłów jeszcze kilka mam, więc tor z pewnością będzie się zmieniał - dodaje Michał.

Mini Trialowy świat przeszkód znajduje się na terenie toruńskiego obiektu Modelmania Park. Warto śledzić ich profil na FB, by być na bieżąco z wydarzeniami i imprezami organizowanym na torze. Na miejscu można także wynająć trialowe autko w skali 1/24, by przekonać się jak wciągająca się jest do zabawa, bez konieczności kupowania własnego modelu. Warto przypomnieć też, że na obiekcie znajdują się tam jeszcze miejsca do jazdy off-roadowymi autami typu Short Course, tor trialowy dla modeli 1/10 oraz tor asfaltowo-szutrowy dla modeli klasy on-road. Dla każdego coś przyjemnego, a wszystko stworzone zgodnie z ideą marki Modelmania.pl, czy "wielkie emocje w małej skali". 

Autor: Jazda Miejska

Galeria fot. Michał Jasiński Modelmania Park otwiera czwarty już tor RC - 1 Modelmania Park otwiera czwarty już tor RC - 2 Modelmania Park otwiera czwarty już tor RC - 3 Modelmania Park otwiera czwarty już tor RC - 4 Modelmania Park otwiera czwarty już tor RC - 5 Modelmania Park otwiera czwarty już tor RC - 6 Modelmania Park otwiera czwarty już tor RC - 7 Modelmania Park otwiera czwarty już tor RC - 8 Modelmania Park otwiera czwarty już tor RC - 9 Modelmania Park otwiera czwarty już tor RC - 10 Modelmania Park otwiera czwarty już tor RC - 11 Modelmania Park otwiera czwarty już tor RC - 12 Modelmania Park otwiera czwarty już tor RC - 13 Modelmania Park otwiera czwarty już tor RC - 14 Modelmania Park otwiera czwarty już tor RC - 15 Modelmania Park otwiera czwarty już tor RC - 16 Modelmania Park otwiera czwarty już tor RC - 17 Modelmania Park otwiera czwarty już tor RC - 18

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm Nasze strony: Modelmania | OtoModel | Magazyn RC AUTA