JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Toyota Bednarscy wspiera rajdy terenowe modeli RC

Toyota wspiera rajdy terenowe

Data publikacji: 2016-01-31

Japońska marka, znana z produkcji niezniszczalnego Hiluxa i króla bezdroży - Toyoty Land Cruiser, zostaje tytularnym sponsorem rajdów terenowych... w małej skali. Duży sponsor małych zawodów - będzie się działo.

Z pasji do motoryzacji i nietuzinkowych projektów, firma Toyota Bednarscy przyłącza się do organizacji rajdów terenowych modeli RC. Toruński diler został tytularnym sponsorem cyklu imprez dla miłośników jazdy po bezdrożach, wzorowanych na dużych imprezach off-roadowych takich jak Baja Poland czy... Rajd Dakar.

- Cieszy nas fakt, że duża i znana firma, która w swoim portfolio posiada takich off-roadowych królów jak Land Cruiser czy Hilux, pomaga nam w realizacji tego szalonego pomysłu - mówi Michał Jasiński, współorganizator imprezy. - Modele terenowe to naprawdę mocne i zaawansowane maszyny, gwarantujące frajdę z jazdy w każdych warunkach. Nie boją się piachu, górek i dalekich skoków. Posiadają więc cechy, które łączą je z prawdziwymi autami Toyoty. One też są mocne, nowoczesne i niezniszczalne, o radości nie wspominając.

Rajdy terenowe to pierwszy taki projekt opracowany dla profesjonalnych modeli RC. Auta bowiem nie będą ścigać się po zamkniętym torze i fruwać na odległość kilkudziesięciu metrów, lecz zmierzą się z piaszczystymi trasami toruńskich lasów, pól i nadwiślańskich błoni. Wzorem rajdów "płaskich" tak i tutaj kierowcy będą podążać za swoimi maszynymi po wyznaczonej trasie, choć ta pozostawi im spory margines na widowiskową jazdę "bokami". Nie zabraknie uroczystej bramy startowej, wymagających odcinków specjalnych i dojazdówek.

- To pierwsze tego typu zawody nie tylko w Toruniu, ale bodajże i w Europie. Nie wiemy co z tego wyjdzie i jaka będzie frekwencja, ale przedstawiony pomysł bardzo nam się spodobał. A Toyota zawsze lubiła uczestniczyć w innowacyjnych projektach - mówi Maciej Bednarski, kierownik salonu sprzedaży Toyota Bednarscy. - Modele RC już kilkukrotnie były atrakcją naszych stoisk, czy to podczas Dni Otwartych, na targach motoryzacyjnych, podczas Śniadania na Trawie czy na corocznych imprezach dla właścicieli Land Cruiserów. I zawsze cieszyły się sporym zainteresowaniem. Cieszymy się więc, że taki pomysł powstał w Toruniu i możemy go współtworzyć. Z pewnością organizatorom przyda się nasze doświadczenie w produkcji aut z napędem 4x4 i startów w prawdziwych rajdach terenowych - dodaje Maciej Bednarski.

Wsparcie toruńskiego dilera pomoże organizatorom zbudować niezbędną infrastrukturę mobilną do organizacji pięciu rund. Największą trudnością będzie bowiem pozyskiwanie prądu na trasach rajdu. W budżecie cyklu wpisane są też działania marketingowe oraz przygotowanie nagród dla pierwszych uczestników off-roadowych rajdów. Warto też dodać, że do grona partnerów rajdów terenowych dołączył ogólnopolski magazyn "Off-road". Pierwsza runda, 1. Rajd Katarzynki, zostanie rozegrana 22. maja. Trzymamy kciuki.

Autor: Michał Jasiński

Komentarz do artykułu

Mateusz Ku napisał(a) dnia: 2016-02-01

Jak tu tego nie lubić? Swój off road juz mam gotowy do zawodów, szkoda ze dopiero w maju- może oficjalny trening zrobimy szybciej?

Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm Nasze strony: Modelmania | OtoModel | Magazyn RC AUTA