Ogłoszenia sprzedaż samochodu
JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Mustang Race start w Toruniu

Dziki Zachód w sercu Torunia!

Data publikacji: 2014-08-19

Siła, potężna postura, szybkość i niczym nie skrępowana dzikość! To podstawowe cechy Mustangów - zarówno tych żyjących w Stanach Zjednoczonych, jak i tych, które powstają w tamtejszych fabrykach.

Mustang Race to impreza skierowana do właścicieli Fordów Mustangów łącząca wspaniałą zabawę, sportowe emocje i turystykę motoryzacyjną. Tegoroczna edycja swój początek miała w Toruniu. Dla mieszkańców Grodu Kopernika była to nie lada gratka, bowiem do  miasta zjechało ponad 50 wygłodniałych wysokooktanowego paliwa amerykańskich potworów! Każdy z nich pod maską miał co najmniej 6 cylindrów w układzie "V", które wysysały benzynę z baku niemal wiadrami. Ale mimo tego właściciele nie żałowali pedału gazu i wskazówka obrotomierza często lądowała pod czerwonym polem dając u wszystkich niepohamowany uśmiech na twarzach.

Od najstarszych klasyków, przez traktowane nieco po macoszemu przejściowe generacje, aż po najnowsze wcielenia Forda Mustanga - praktycznie wszystkie modele można było obejrzeć pod CH Kometa (wtorek) i na Rynku Nowomiejskim (środa). W obu tych miejscach spotkało się 40 lat tradycji i wiele elementów, które pozostały niezmienione. Z pewnością można do nich zaliczyć piękny dźwięk, nawet jeżeli pod maską nie było tradycyjnego V8 oraz charakterystyczny pędzący koń na atrapie chłodnicy... no może poza szalonymi wersjami Shelby. Tam w "grillu" wywija się "ssssycząca" Kobra, która zdaje się mówić, że lepiej z nią nie zadzierać. Do Torunia przybył nawet jeden taki "gad"... Model Shelby GT500, który wyróżniał się czarnym lakierem i czerwonymi dodatkami na karoserii.

W Mustang Race biorą udział również właściciele dużo starszych modeli. Pan Andrzej swoim Mustangiem Fastback z roku 1967 przyjechał aż z Krakowa. Zapewniał jednak, że dystans ponad 700 km tylko podczas trwania imprezy to żaden wyczyn dla jego auta. Co ciekawe, do Torunia przybyły aż 3 egzemplarze Fastback'ów, czyli wersji których wyprodukowano niemal 10 razy mniej niż tradycyjnych wariantów nadwoziowych. Rodzynkiem był również samochód pana Mateusza. Jedyny w Polsce Mustang, który miał zaadaptowany kompresor z wersji Shelby GT500. Samochód ten wydobywającym się spod maski jękiem przyprawiał wszystkich o gęsią skórkę, a przeprowadzone modyfikacje dały moc niemal 500 KM! Mieszkańcy Torunia mogli podziwiać także 1 z 7700 wyprodukowanych egzemplarzy na świecie Forda Mustanga w limitowanej edycji Bullitt Edition. Seria ta powstała dla uczczenia 40 rocznicy nakręcenia słynnego filmu "Bullitt" w reżyserii Petera Yatesa. Główny bohater tego filmu Steve McQueen, bierze udział w pierwszym w historii kina pościgu samochodowym właśnie za kierownicą oliwkowego Mustanga. Ciekawostką okazał się również czerwony "Koń" IV generacji, który miał... czarne tablice rejestracyjne! Jego właścicielem bowiem jest od nowości ten sam człowiek! Swoje auto użytkuje niezmiennie od 20 lat! To się nazywa miłość!

A o tym jak ogromne może być zamiłowanie do marki i innych fanatyków podzielających ich pasję, może być fakt, że w Mustang Race brali udział ludzie z całego kraju i nie tylko! Poza 42 ekipami z Polski, na linii startu stanęło aż 7 załóg z Niemiec, 3 z Rosji, a nawet jedna z... Francji! To dopiero jest poświęcenie! Na toruńskim Rynku Nowomiejskim czekały na mieszkańców i turystów liczne atrakcje. Dla spragnionych emocji przeprowadzane były quizy i konkurencje sprawnościowe. Nutkę sportowych emocji startujący w wyścigu poczuli jednak kilka godzin wcześniej na torze kartingowym RacingArena. Rywalizowali tam między sobą o jak najlepsze czasy, które to właśnie zadecydowały o przyznanym numerze startowym.

Z Torunia uczestnicy Mustang Race udali się na północ naszego kraju, aby tam wzdłuż linii morskiej wykonywać kolejne zadania i cieszyć się wspólną pasją.

Autor: Jan Struszek

Galeria fot. Jan Struszek / Bogusław Kurtyka Mustang Race start w Toruniu - 1Mustang Race start w Toruniu - 2Mustang Race start w Toruniu - 3Mustang Race start w Toruniu - 4Mustang Race start w Toruniu - 5Mustang Race start w Toruniu - 6Mustang Race start w Toruniu - 7Mustang Race start w Toruniu - 8Mustang Race start w Toruniu - 9Mustang Race start w Toruniu - 10Mustang Race start w Toruniu - 11Mustang Race start w Toruniu - 12Mustang Race start w Toruniu - 13Mustang Race start w Toruniu - 14Mustang Race start w Toruniu - 15Mustang Race start w Toruniu - 16Mustang Race start w Toruniu - 17Mustang Race start w Toruniu - 18Mustang Race start w Toruniu - 19Mustang Race start w Toruniu - 20Mustang Race start w Toruniu - 21Mustang Race start w Toruniu - 22Mustang Race start w Toruniu - 23Mustang Race start w Toruniu - 24Mustang Race start w Toruniu - 25Mustang Race start w Toruniu - 26Mustang Race start w Toruniu - 27Mustang Race start w Toruniu - 28Mustang Race start w Toruniu - 29Mustang Race start w Toruniu - 30Mustang Race start w Toruniu - 31Mustang Race start w Toruniu - 32Mustang Race start w Toruniu - 33Mustang Race start w Toruniu - 34Mustang Race start w Toruniu - 35Mustang Race start w Toruniu - 36Mustang Race start w Toruniu - 37Mustang Race start w Toruniu - 38Mustang Race start w Toruniu - 39Mustang Race start w Toruniu - 40Mustang Race start w Toruniu - 41Mustang Race start w Toruniu - 42Mustang Race start w Toruniu - 43Mustang Race start w Toruniu - 44Mustang Race start w Toruniu - 45Mustang Race start w Toruniu - 46Mustang Race start w Toruniu - 47Mustang Race start w Toruniu - 48Mustang Race start w Toruniu - 49Mustang Race start w Toruniu - 50Mustang Race start w Toruniu - 51Mustang Race start w Toruniu - 52Mustang Race start w Toruniu - 53Mustang Race start w Toruniu - 54Mustang Race start w Toruniu - 55Mustang Race start w Toruniu - 56Mustang Race start w Toruniu - 57Mustang Race start w Toruniu - 58Mustang Race start w Toruniu - 59Mustang Race start w Toruniu - 60Mustang Race start w Toruniu - 61Mustang Race start w Toruniu - 62Mustang Race start w Toruniu - 63Mustang Race start w Toruniu - 64Mustang Race start w Toruniu - 65Mustang Race start w Toruniu - 66Mustang Race start w Toruniu - 67Mustang Race start w Toruniu - 68Mustang Race start w Toruniu - 69Mustang Race start w Toruniu - 70Mustang Race start w Toruniu - 71Mustang Race start w Toruniu - 72Mustang Race start w Toruniu - 73

Google
Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska