Ogłoszenia sprzedaż samochodu
Już niedługo ten widok zastąpią betonowo-szklane ściany Army Galeria Toruń, a rajdowcy będą musieli szukać nowego miejsca.

Poligon idzie do rozbiórki

Data publikacji: 2012-04-01

Toruński tor rajdowy "Poligon", na którym już od kilkunastu lat rozgrywane są "Mini-Maksy", zmienia swoje przeznaczenie. Właściciele chcą tam zbudować kolejną Galerię, a na ścianach, ku pamięci, wisieć będą zdjęcia rajdowców.

Lokalizacja zawodów: Toruń, kujawsko-pomorskie

Nieprzerwanie od 1998 roku na torze rajdowym "Poligon" przy ulicy Andersa w Toruniu kierowcy z regionu rywalizują w Konkursowych Jazdach Samochodem. Z inicjatywy obecnego szefa Automobilklubu Toruńskiego, Jana "Brody" Balceraka, rozgrywane są tam również Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Torunia "Mini-Max". To tutaj przyjeżdżali kierowcy z Bydgoszczy organizując imprezy z cyklu AB CUP i BMW-Challenge. Na toruńskim "Poligonie" nie raz można było spotkać rajdowe auta klasy WRC, które z trudem można oglądać na trasach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Teraz ten widok zostanie tylko na... fotografiach, które ozdabiać będą ściany kolejnej Galerii (wzorem żużlowców w Plaza Toruń).

W Toruniu jak grzyby po deszczu wyrastają kolejne galerie handlowe. Po Toruń Plaza na otwarcie czeka centrum handlowe przy ulicy Grudziądzkiej. Niestety, lewobrzeżna część Grodu Kopernika jak dotąd nie "dorobiła się" jeszcze podobnego obiektu. Mieszkańcy Czerniewic, Stawki czy Rudaku muszą więc na zakupy jeździć do centrum miasta, tym samym zwiększając ruch na jedynym moście drogowym w Toruniu. Już wkrótce ta sytuacja ma się zmienić, bowiem planowana jest budowa nowego centrum Army Galeria Toruń przy ulicy Andersa.

Teren, do tej pory wykorzystywany przez rajdowców, może wkrótce zmienić się w betonowe ściany 2-piętrowego centrum handlowego. Nowa galeria mieścić będzie ok. 100 sklepów największych renomowanych marek ze świata mody, sportu, RTV i AGD oraz zabawek. W środku powstanie również największy w regionie klub fitness wraz z otaczającymi go fast foodami. Jak deklarują właściciele nowej galerii, kierowcy, którzy czynnie korzystali z toru rajdowego "Poligon" mogą liczyć na spore zniżki i karty stałego klienta. Galeria dysponować będzie także parkingiem na tysiąc samochodów oraz specjalnym miejscem na auta rajdowe. Wzorem Toruń Plaza ściany Galerii przyozdabiać będą zdjęcia z imprez rozgrywanych na tym terenie, autorstwa lokalnych fotografów.

Władze Automobilklubu Toruńskiego nie składają jednak broni i chcą walczyć o tor. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, właściciele nowego obiektu szukają już dla rajdowców miejsca zastępczego. Wstępnie mówi się o budowie toru rajdowego przy ulicy Łódzkiej (teren byłego salonu Chryslera i Jeepa, a wcześnie Polmozbytu). Rajdowcy mogliby korzystać dodatkowo z nowopowstałych tam zjazdów i skrzyżowań oraz szutrowych odcinków biegnących w kierunku Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Władze miasta deklarują chęć pomocy również w postaci zamknięcia ulicy Generała Andersa, na której można by  rozgrywać RallySprint czy wyścigi na 1/4 mili.

Czas pokaże, co z tego pomysłu zostanie zrealizowane.

Autor: Michał Jasiński

Komentarz do artykułu

Agu napisał(a) dnia: 2012-04-01

Prima aprilis pierwsza klasa :D

kj napisał(a) dnia: 2012-04-01

miejmy nadzieję że ten artykuł to tylko powstał na potrzeby dzisiejszego dnia bo nie dawno mogliśmy czytać całkiem inne lany odnośnie poligonu- miała nawet powstać hopa :) także gratulujemy Michałowi poczucia humoru związanego z prima aprlis

Marcin napisał(a) dnia: 2012-04-01

hahaha uśmiałem się, jutro będę musiał brać urlop z powodu zakwasów od śmiania się

Seba napisał(a) dnia: 2012-04-01

ale ten pomysł z Polmozbytem całkiem interesujący, ciekawe co z tego będzie

Bartek napisał(a) dnia: 2012-04-01

żeby jeszcze te galerie w miarę porządne były... coś w stylu Galerii Bałtyckiej ;)

Plaza to niewypał, nawet bydgoskiego Focusa nie przeskoczyła...

kostek napisał(a) dnia: 2012-04-01

Spokojnie rally fanie, dzisiaj jest 1 kwietnia, więc zobaczymy, czy to nie jaja pana redaktora :)

rally fan napisał(a) dnia: 2012-04-01

Co???????????? Nie oddamy naszego toru! Po co nam te galerie!!! nie robcie z torunia warszawy. nie chcemy, zuzlowcy maja motoarene, a my to co? nam sie wszystko zabiera? dlaczego???

Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska