Ogłoszenia sprzedaż samochodu
W weekend na torze Poznań rywalizować będą m.in. kierowcy z Porsche GT3 Cup.

Kierowcy powracają na Tor "Poznań"

Data publikacji: 2012-08-22

Po prawie dwumiesięcznej przerwie na Tor "Poznań" powracają kierowcy walczący o tytuły mistrza Polski. W dniach 24-26 sierpnia odbędzie się aż 9 rund wyścigowych dla różnych klas samochodów.

Lokalizacja zawodów: Poznań, wielkopolskie

W dniach 24-26 sierpnia na poznańskim torze rywalizować będą kierowcy w ramach 11. i 12. runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski, 6. rundy Mistrzostw Polski Endurance, 5. rundy KIA Lotos Race, 5. rundy Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe, 7. i 8. rundy Wyścigowego Pucharu Polski oraz 5. i 6. rundy Maluch Trophy.

Jeszcze w miniony weekend zawodnicy toczyli walkę na Slovakia Ring. Teraz czas na Tor "Poznań", gdzie do zdobycia kolejne punkty w walce o mistrzowskie tytuły. Do zakończenia całorocznego cyklu pozostaną już potem tylko dwie rundy rywalizacji - wrześniowa na torze w czeskim Brnie oraz październikowa w stolicy Wielkopolski.

Emocji w nadchodzących weekend nie powinno zabraknąć. O zwycięstwo w rundzie Porsche GT3 Cup walczyć będą Andrzej Lewandowski, Rafał Mikrut, Mariusz Miękoś, Stefan Biliński, Mateusz Lisowski, ale też Czech Vladimir Hladik, czy Słowak Matej Konopka i Niemiec Florian Scholze.

Tradycyjnie już w mistrzostwach Polski (Grand Prix) rywalizować będą Maciej Stańco, Artur Janosz, Andrzej Lewandowski, Słowak Miro Konopka oraz Robert Lukas i Luis Scarpaccio. Na pewno nie jest jeszcze rozstrzygnięta rywalizacja w Endurance, gdzie szanse na ostateczne zwycięstwo zachowali Maciej Stańco z Arturem Janoszem, Andrzej Lewandowski z Teodorem Myszkowskim, Stefan Biliński z Mariuszem Miekosiem oraz Słowacy Miro i Matej Konopka.
Bardzo interesująca sytuacja jest w KIA Lotos Race. W ostatni weekend na Słowacji, najmłodszy uczestnik tegorocznego cyklu, Bartłomiej Mirecki został liderem serii. 16-latek z Częstochowy zajął piąte i drugie miejsce w wyścigach, wyprzedzając w łącznej klasyfikacji Zbigniewa Łacisza (traci pięć punktów do lidera), który zaliczył wyjątkowo nieudany weekend. Wygranymi podzielili się Michał Dobrowolski i Jakub Sudoł. 21-latek z Poznania, były motocyklista, Sudoł odniósł pierwsze zwycięstwo w serii.

Ponad pięćdziesięciu zawodników wystartuje w Wyścigowym Pucharze Polski. Tutaj w większości poszczególnych klas, nadal nie wiadomo kto zakończy sezon z ostatecznym zwycięstwem. Jedynie Norbert Stańczyk w klasie 4 i może jeszcze Radosław Kordecki w klasie 5, mogą spokojnie przystępować do torowej rywalizacji, aby utrzymać dość bezpieczną przewagę punktową nad rywalami.

Kolorytu nadchodzącym wyścigom doda z pewnością kolejna runda Maluch Trophy, w której wystartuje ponad dwudziestu zawodników. Aleksander Wojciechowski, Kamil Osóbka, Jarosław Hercog i Jacek Chojnacki zamierzają jeszcze skutecznie powalczyć o tegoroczny triumf.

Zapraszamy więc w nadchodzący weekend na Tor "Poznań" - Automobilklub Wielkopolski, gdzie nie zabraknie sportowych emocji i interesujących, wyścigowych zdarzeń.

Foto: Filip Markowski

Autor: Automobilklub Wielkopolski

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska