Ogłoszenia sprzedaż samochodu
W CUKu w jednej chwili możemy otrzymać ofertę polisy OC i AC prawie 20 towarzystw ubezpieczeniowych

Tańsza polisa OC? To jest możliwe!

Data publikacji: 2011-10-19

Rynek ofert ubezpieczeniowych zmienia się bardzo szybko, a każde towarzystwo prowadzi własną politykę cenową. Kardynalnym błędem kierowców jest przekonanie, że polisa, którą wykupili w ubiegłym roku, także i w tym jest tania i najkorzystniejsza.

Obecna sytuacja wymaga od kierowców większej czujności i wiedzy. 
-  Umiejętne poruszanie się na rynku ubezpieczeń, systematyczne śledzenie dostępnych ofert, znajomość swoich obowiązków, ale i przywilejów, pozwoli kierowcom zaoszczędzić na polisach komunikacyjnych nawet kilkaset złotych rocznie - mówi Maciej Kuczwalski, ekspert CUK Centrum Ubezpieczeń Komunikacyjnych. - Pamiętajmy, że rynek ofert ubezpieczeniowych zmienia się bardzo szybko, a każde towarzystwo prowadzi własną politykę cenową. W związku z tym dochodzi do wyjątkowo dużej rozpiętości cenowej polis dostępnych na rynku. Dlatego warto na bieżąco śledzić i porównywać ceny z różnych towarzystw, by nie przepłacić za ubezpieczenie swojego samochodu - dodaje Maciej Kuczwalski.

Na ostateczną wysokość składki, jaką musimy płacić za ubezpieczenie naszego samochodu, wpływa wiele czynników. Są to m.in.:
- wykonywany przez nas zawód,
- lata stażu kierowcy,
- bezszkodowa jazda,
- posiadanie dzieci, innych pojazdów bądź karty członkowskiej w danym towarzystwie.

Skuteczną metodą obniżenia składki jest również wykupienie w tym samym towarzystwie dodatkowego ubezpieczenia, czyli skorzystanie z tzw. wariantu pakietowego. Pozwoli nam to zaoszczędzić nawet ponad tysiąc złotych.

Poza tym istnieje wiele innych czynników wpływających na ceny ubezpieczeń, o których istnieniu kierowcy często nie mają pojęcia. Dlatego warto zasięgnąć porady specjalisty. Kompleksowe doradztwo w zakresie doboru najkorzystniejszej polisy oferuje CUK Centrum Ubezpieczeń Komunikacyjnych.

CUK od 10 lat zajmuje się sprzedażą ubezpieczeń i obecnie jest liderem na rynku pośrednictwa ubezpieczeniowego w Polsce. W swojej ofercie dysponuje produktami z 15. czołowych Towarzystw Ubezpieczeniowych funkcjonujących w kraju.
- Kierowca, aby poznać cenę ubezpieczenia swojego samochodu, musiałby odwiedzić wszystkie towarzystwa i dowiadywać się, jaką składkę przyjdzie mu zapłacić w każdym z nich. To z pewnością zajęłoby nawet kilka dni. Dlatego my oferujemy naszym klientom prostszy sposób. U nas kierowca, w zaledwie kilka minut, otrzyma pełną symulację cen ofert z piętnastu towarzystw. Jeszcze nigdy wybór polisy nie był tak prosty - mówi Maciej Kuczwalski.

Każdy kierowca może też samodzielnie przeprowadzić wstępną symulację wysokości składki korzystając z kalkulatora zamieszczonego na stronie www.cuk.pl.

Autor: Łukasz Czachor

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska