Ogłoszenia sprzedaż samochodu
Spełnienie marzenia Pana Waldka miało miejsce w przededniu Międzynarodowego Dnia Białej Laski.

Bo warto mieć marzenia

Data publikacji: 2012-10-15

Podczas finałowej rundy wyścigów samochodowych organizowanych przez Automobilklub Wielkopolski, na kartach historii Toru "Poznań" zapisało się kolejne wyjątkowe wydarzenie. Jego bohaterem był... niewidomy kierowca.

Lokalizacja zawodów: Poznań, wielkopolskie

Są rzeczy, których nie kupi się za żadne pieniądze i do takich z pewnością zaliczyć można spełnienie marzenia niewidomego od urodzenia Pana Waldemara Sztuby z Tarnowa Podgórnego, aby samodzielnie prowadzić samochodów po torze wyścigowym. Pan Waldemar w minioną niedzielę na kilka okrążeń Toru "Poznań" stał się kierowcą wyścigowym, a w rolę pilota wcielił się osobiście Prezes Automobilklubu Wielkopolski - Robert Werle. Powodów do obaw nie było, gdyż Pan Waldek świetnie radził sobie z prowadzeniem auta, uzyskując na prostej startowej prędkość 120 km/h.

Spełnienie marzenia Pana Waldka miało miejsce w przededniu Międzynarodowego Dnia Białej Laski, którego głównym celem jest przypomnienie zdrowej części społeczeństwa, że wśród nich żyją niewidomi i słabo widzący, którzy chcą żyć tak jak wszyscy inni obywatele kraju i świata, bez ograniczeń i fałszywej litości.

Pan Waldek z pewnością udowodnił wczoraj wszystkim, iż jeśli tylko na prawym fotelu siedzi odpowiednia osoba, niewidomy może z powodzeniem prowadzić samochód. Kolejnym Marzeniem Pana Waldka jest wzięcie udziału w wyścigu i wszystko wskazuje na to, iż niedługo na Torze "Poznań" zobaczymy wyścigi samochodowe z udziałem niewidomych kierowców...

Autor: Automobilklub Wielkopolski

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska