Ogłoszenia sprzedaż samochodu
Toyota deklaruje, że Yaris HSD spala w mieście zaledwie 3,1 litra benzyny na 100km.

Przełom w motoryzacji

Data publikacji: 2012-05-30

Czy istnieje samochód, który spala w mieście 3,1 litra benzyny na 100km? Toyota twierdzi, że tak. 2-3 czerwca zaprezentuje Yarisa HSD, czyli pierwsze auto w segmencie B z napędem hybrydowym.

Toyota rozszerza swoją ofertę aut z napędem hybrydowym. Na początku czerwca do Priusa i Aurisa dołączy pierwszy samochód miejski napędzany silnikiem elektrycznym i spalinowym. Mowa o Toyocie Yaris HSD, która, jak zapowiada producent, w ruchu miejskim zadowoli się jedynie 3,1 litra benzyny na 100km. Wielka Premiera już 2-3 czerwca w salonach Toyoty w całej Polsce.

Przy okazji premiery Yarisa HSD, Toyota chce udowodnić, że napęd hybrydowy zastosowany w miejskim aucie, w istocie znacząco wpływa na oszczędność podczas codziennej eksploatacji. W oficjalnym katalogu, w pozycji "Zużycie paliwa / Miasto" dumnie prezentuje wartość 3,1 litra. Większość z nas uzna ten wynik co najmniej za niedorzeczny. Tym, którzy w to nie wierzą, Toyota proponuje więc bezpośrednią konfrontację, niezależnie od miejsca zamieszkania. Wystarczy wypełnić specjalny formularz (dostępny w każdym salonie Toyoty w Polsce), umówić się na jazdę próbną i przejechać w swoim mieście wytyczoną i wprowadzoną do nawigacji trasę. Co miesiąc Toyota nagrodzi (w każdym mieście z osobna), trzech najlepszych kierowców, którzy osiągną najniższy poziom średniego zużycia paliwa. W październiku, z każdej stacji Toyoty w kraju, zostaną wyłonieni "mistrzowie jazdy o kropelce", którzy spotkają się w Sochaczewie w wielkim finale. Na zwycięzcę czeka... nowa Toyota Yaris HSD.

Sporo atrakcji podczas Dni Otwartych nowej Toyoty Yaris HSD czekać będzie również na najmłodszych. Toyota Kids' Club i Toyota Juniors' Club zapraszają do udziału w konkursie "Zainspiruj Toyotę". W każdym salonie dostępny będzie specjalny zestaw klocków Lego, z których zbudować będzie można pojazd-marzeń lub inspirującą konstrukcję. Później trzeba zrobić zdjęcie i wysłać je do Toyoty. Na najlepszych konstruktorów czekają atrakcyjne nagrody.

Toyota Yaris HSD Toruń

Autor: Michał Jasiński

mazda6_bednarscy
Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska